Pohon všech kol – Směrem vpřed. Tah.

Inteligentní. Podpůrný. Vysoce citlivý.

Nejlepší možný kontakt s vozovkou: Výkon a točivý moment se vždy rozdělují na všechna čtyři kola podle potřeby. To zaručuje dodatečnou trakci a směrovou stabilitu, což na druhé straně zlepšuje hbitost a bezpečnost manévrování . Se systémem pohonu všech čtyř kol 4MATIC můžete na silnici se svým vozem splynout v jediný celek. Protože když všechna čtyři kola dostávají přímý hnací výkon, výsledkem je dopředný tah, který vás uchvátí. 

Mějte svůj vůz pod ještě lepší kontrolou, zejména v situacích, které se stávají kritickými. Plné výhody systému 4MATIC se uplatňují za nepříznivých povětrnostních podmínek: velkou stabilitou při manévrování a dokonalou trakcí.

Pokud jedno nebo více kol ztratí přilnavost k vozovce, například kvůli nevodnému povrchovému materiálu vozovky nebo protože je vozovka pokryta ledem, tato kola elektronicky řízený trakční systém 4ETS individuálně zabrzdí, zatímco současně dodá zvýšený točivý moment kolům s dostatečnou trakcí. Systém 4MATIC tak zlepšuje již tak příkladné manévrovací kvality modelů Mercedes-Benz a zaručuje bezpečnost a skvělou jistotu i v případě nejpřísnějších požadavků na dynamiku manévrování.

Systém 4MATIC rozděluje točivý moment mezi přední a zadní nápravu v poměru 40 : 60. Technici společnosti Mercedes-Benz o tomto rozdělení točivého momentu rozhodli kvůli tomu, že nabízí nejlepší podmínky pro bezpečné manévrování a optimální trakci. Tento systém spolupracuje s elektronickým stabilizačním systémem ESP®, standardně montovaným do všech osobních automobilů Mercedes-Benz. A místo uzávěrek diferenciálů používá elektronicky řízený elektronický trakční systém 4ETS.

Kupé třídy CLS se stálým pohonem všech čtyř kol 4MATIC je k dispozici jako vůz poháněný jak vznětovými, tak zážehovými motory v různých verzích.

    Doporučte stránku

    CLS

    Fascinace

    Fakta

    Informace o prodeji