Pohon všech kol – vhodný pro všechny terény.

Přenese výkon tam, kam je potřeba.

Nový koncept kompaktního SUV s pohonem všech kol 4MATIC a funkcemi offroad a prezentací na CENTRÁLNÍM MEDIÁLNÍM DISPLEJI zaručuje pocit bezpečné jízdy a jednotné dynamické ovládání zejména na špatných úsecích nebo v nepříznivých povětrnostních podmínkách. 

Podle situace lze přenést 100 až 50 procent točivého momentu na přední nápravu a 0 až 50 procent na zadní nápravu. V důsledku toho se systém pohonu všech kol pružně a nepozorovaně přizpůsobí příslušné dopravní situaci. Pohon všech kol 4MATIC je k dispozici pro tři modely nového vozu GLA.

Režim pohonu offroad nabízí stisknutím tlačítka ještě lepší schopnosti v terénu. Upravená charakteristika pohonné soustavy optimalizuje přenos výkonu zejména v sypkém terénu. Řízení rychlosti klesání (DSR) pomáhá řidiči bezpečně zvládnout i prudká klesání. Údaje o jízdě po vozovce i v terénu na CENTRÁLNÍM MEDIÁLNÍM DISPLEJI například zahrnují úhel natočení kol, stoupání nebo klesání. Rozsah a výkon terénních světel volitelného inteligentního světelného systému se přizpůsobují terénu.

Výhody nového systému pohonu všech kol 4MATIC s variabilním rozložením točivého momentu v kostce:

  • Neobyčejně agilní ovládání díky plně variabilnímu, dynamicky nastavitelnému rozdělení točivého momentu na přední a zadní nápravu.
  • Optimální trakce na špatných úsecích nebo v nepříznivých povětrnostních podmínkách.
  • Mírně zvýšená spotřeba a poněkud vyšší hmotnost než modely s pohonem předních kol.
  • Terénní funkce se zvláštním režimem přenosu, řízením rychlosti klesání a vizualizací funkcí na CENTRÁLNÍM MEDIÁLNÍM DISPLEJI.
  • Charakteristiky systému pohonu všech kol lze ovládat pomocí režimů převodovky 7 G-DCT „Economy“, „Sport“ a „Manual“.

[1] Číselné údaje uvedené spotřeby pohonných hmot a emisí CO2 byly získány v souladu s předepsanými měřicími postupy (nařízení [ES] 715/2007 v aktuálně platném znění). Tyto údaje nejsou založeny na jednotlivých vozidlech a nejsou součástí nabídky produktu; jsou poskytovány výhradně pro účely srovnání mezi různými modely vozidel

Doporučte stránku