Pravidla turnaje

V celé sérii MercedesTrophy platí pravidlo: Zákaz používání golf buggy!

Společnost Mercedes-Benz je s golfovými turnaji spojena už po mnoho let. Letos oslaví turnaj MercedesTrophy již 27. výročí. Série turnajů MercedesTrophy se po celém světě účastní na 60.000 hráčů z více než 50 zemí. Jen ti opravdu nejlepší se mohou dostat na MercedesTrophy World Final v německém Stuttgartu, kde se světové finále tradičně koná.

Letos se finále bude hrát od 3.10. do 8.10.2016. na hřištích Golf Club Schloss Nippenburg a Stuttgarter Golf-Club Solitude. Týmy budou ubytovány v hotelu Le Meridien.

Turnaje MercedesTrophy se hrají podle Soutěžního řádu ČGF, na úpravu hendikepu, na Stablefordové body a podle Pravidel golfu. V každém turnaji budou věcnými cenami ohodnoceni tři nejlepší v jednotlivých kategoriích. Každý hráč může odehrát pouze jeden turnaj ze série MercedesTrophy 2016 (pokud by nastoupil v dalším, výsledek se mu nezapočítává).

Do národního finálového turnaje, který se bude hrát 30.7.2016 v Golf parku Plzeň, postoupí z každého kvalifikačního klání vždy 22 nejlepších podle žebříčku (součet bruto-netto body) - tedy dohromady 88 hráčů.

Z národního finálového turnaje pak vzejde vítězný tým - tedy 3 nejlepší hráči, kteří budou reprezentovat Mercedes-Benz Česká republika ve světovém finále.
Každý z hráčů si může vzít na turnaj 1 doprovod, který bude starší 18 let. Opět platí, že se nesmí jednat o golfového profesionála.

Podmínky pro účast na světovém finale:

  • Amatérský status
  • HCP do 36
  • Minimální věk 18let
  • Majitel vozu Mercedes-Benz

DRIVE TO THE MAJOR

Doporučte stránku