Asistenční systémy - dostaňte se tam bezpečně a uvolněně

Bezpečnostní univerzální mobilní ochrana

Někteří další ostražití společníci

  • Standardní funkce Crosswind Assist pomáhá zabránit vybočení vozidla v případě silných nárazů bočního větru.
  • S pomocí mnohých parametrů je standardní funkce ATTENTION ASSIST schopna zjistit typické známky ospalosti a varuje řidiče.
  • Pasivní bezpečnost zvyšují airbagy, hrudní a pánevní airbagy a okenní airbagy pro řidiče a spolujezdce ve standardní výbavě.

Na cestě k řízení bez nehod

Inteligentní řízení vozu Mercedes-Benz

Řiďte inteligentně

  • Nadstandardní inteligentní systém LED světel variabilně přizpůsobuje osvětlení venkovnímu světlu, silnici a povětrnostním podmínkám.
  • Funkce asistenta Traffic Sign Assist [1] (nadstandardní) upozorňuje řidiče na značky rychlostních omezení a zákazu předjíždění, které zjistila, a tak pomáhá snižovat zátěž kladenou na řidiče.
  • Parkovací balíček se zadní kamerou (nadstandardní), která vytváří na displeji hlavní jednotky fotorealistický obraz bezprostředního okolí za vozem, takže pomáhá předcházet poškození při parkování a manévrování.

[1] Systém Traffic Sign Assist je součástí nadstandardního multimediálního systému COMAND Online.

[2] Funkce aktivního parkovacího asistenta je rovněž k dispozici v kombinaci s nadstandardním Parkovacím balíčkem a Parkovacím balíčkem s 360stupňovou kamerou.

[3] Funkce systému varování před srážkou COLLISION PREVENTION ASSIST je pro model Marco Polo exkluzivně k dispozici jako součást balíčku Driving Assistance (podle plánu bude dostupná od 1. čtvrtletí roku 2015).

[4] Sytém PRE-SAFE® je pro model Marco Polo k dispozici jako samostatná nadstandardní výbava a v kombinaci s balíčkem Driving Assistance. Ve spojení s nadstandardní funkcí elektrického seřizování sedadel se rozsah tohoto systému rozšiřuje tak, aby zahrnul zaujetí lepší polohy sedadla spolujezdce pro vypořádání se s nehodou.

[5] Systém Lane Keeping Assist je pro model Marco Polo k dispozici jako nadstandardní možnost současně s nadstandardním balíčkem Lane Tracking pro udržování vozidla v jízdním pruhu a nadstandardním asistenčním balíčkem Driving Assistance. Funkce Blind Spot Assist je k dispozici pouze jako součást nadstandardního balíčku udržování vozidla v jízdním pruhu a balíčku Driving Assist.