Mnoho opatření, jasný výsledek: vyšší efektivita.

S novým Ategem přichází i mnoho technických opatření, díky kterým budou Vaše jízdy při výkonu přidružených stavebních činností obzvláště hospodárné. S nižší spotřebou i s nižšími celkovými provozními náklady po celou dobu používání.

Pro ještě větší úsporu nákladů a výnosnější provoz v přidružených stavebních činnostech bylo nové Atego konsekventně konstruováno tak, aby své úkoly splnilo co nejhospodárněji.

Příkladem toho jsou nové motory, které již dnes splňují emisní normu Euro VI vstupující v platnost teprve v roce 2014. Tyto úsporné čtyř a šestiválcové řadové motory se vyznačují nejen obzvláště nízkou spotřebou, ale také svou vysokou spolehlivostí. K nízké spotřebě přispívají také vedlejší spotřebiče s nízkou spotřebou, za příplatek dodávaná převodovka Mercedes PowerShift 3 a optimalizované konfigurace hnacího ústrojí. Při jízdě s optimalizovanou spotřebou je řidiči k dispozici standardně dodávaná a do sdruženého přístroje integrovaná služba FleetBoard® EcoSupport. K celkově nízkým provozním nákladům přispívají také delší intervaly údržby, vysoká životnost četných součástí a také konstrukce Atega usnadňující opravy a údržbu.

Další vlastností nového Atega, která od počátku pomáhá při úsporách: jeho připravenost pro nástavby a standardně dodávaný elektronický brzdný systém s ABS, ASR a ochranou proti pojíždění zaručují i při brzdění vysokou efektivitu.*

Kromě toho přispívají i služby Mercedes-Benz Services dostupné za příplatek ke zvýšení efektivity a služby jako FleetBoard® a CharterWay k nízkým nákladům a vyšší hospodárnosti v přidružených stavebních činnostech. Aby nové Atego vždy obsahovalo to, co potřebujete dnes i do budoucna: vyšší efektivita.

* Není k dispozici v kombinaci s pohonem všech kol.