Není to jen nové vozidlo

Nová třída vozidel

Antos definuje novou třídu nákladních vozidel v těžké přepravě

To je poprvé v historii společnosti Mercedes-Benz, co je nákladní vůz tak úzce přizpůsoben požadavkům přepravy v kategorii nad 18 t. Nový model však pouze nedefinuje novou třídu svým vlastním jménem. Antos vysílá i velmi jasnou zprávu – s designem, který ho bez debat zařazuje do rodiny nákladních vozů Mercedes-Benz a zároveň do detailu odráží jeho obrovskou funkčnost a efektivnost. Konstrukce nového Antosu je stejně působivá: od přední k zadní části je vše navrženo pro zvládání každodenních obtíží a kvalitní plnění úkolů. Řešení, která vám pomohou dodržovat termíny a vydělávat. A co se týče spolupráce s výrobci nástaveb, Antos opět dokazuje svou prvotřídnost: umožňuje optimalizaci vozidla pro vaši firmu, bez ohledu na obor vašeho podnikání.

Nová třída ovládání

S Antosem je těžká přeprava prostě jednodušší a účinnější. Kabiny mají standardizovanou šířku 2300 mm, což je ideální pro splnění všech druhů požadavků ohledně délky karoserie, užitečného zatížení, vnitřního prostoru a celkového zorného pole řidiče. Uvnitř je kabina ergonomicky uzpůsobena tak, aby řidič mohl vůz přesně a snadno ovládat. Příkladem je standardní automatizované řazení Mercedes PowerShift 3. To v kombinaci s komplexní nabídkou motorů Euro VI s výkonem až 375 kW a sladěnými převodovkami a převodovým poměrem zadní nápravy pomáhá zajistit ekonomický a dynamický provoz. Nově vyvinuté a přesně nastavené díly šasi dodávají nákladnímu vozu mimořádně bezpečné a pevné ovládání, a jeho řízení je tak opravdu příjemné. Konečně je k dispozici i řada asistenčních a bezpečnostních systémů, které řidiči usnadňují práci a zároveň zvyšují bezpečnost.

Nová třída efektivnosti

Spotřeba paliva není nízká jen díky standardním motorům Euro VI, ale i díky pomocných systémů a efektivní aerodynamice. Vysoká odolnost všech dílů, nízké náklady na opravy a údržbu a dlouhé servisní intervaly až 120 000* km dále přispívají k vynikající hospodárnosti nákladního vozu. Způsob, jakým je vozidlo navrženo pro snadné montování nástaveb a příkladnou integraci všech komponent, také představuje zbrusu novou třídu efektivnosti. A pro mimořádně ekonomickou přepravu v sektorech, kde hlavní roli hraje užitečné zatížení a výška šasi, jsme vyvinuli varianty Antos Loader a Antos Volumer. S nimi dokážete zvýšit logistickou efektivnost a zároveň optimalizovat dostupnost vozidel prostřednictvím výběru z řady na míru upravených služeb pro Antos, jako je například FleetBoard®.

Celkem vzato je to zbrusu nová třída nákladních vozů, která nabízí zdokonalené ovládání a vyšší efektivnost. Antos. Podívejte se sami!

* V závislosti na variantě motoru.