Mimořádná porce efektivity.

Nové Atego přináší i mnoho technických opatření, díky kterým budou Vaše jízdy v distribuční dopravě i v budoucnosti obzvláště hospodárné. S nízkou spotřebou paliva i s nižšími celkovými provozními náklady po celou dobu používání.

Pro ještě větší úsporu nákladů a výnosnější provoz v lehké distribuční dopravě bylo nové Atego konstruováno tak, aby své úkoly splnilo co nejhospodárněji.

Příkladem toho jsou nové motory, které již dnes splňují emisní normu Euro VI vstupující v platnost teprve v roce 2014. Tyto úsporné čtyř a šestiválcové řadové motory se vyznačují nejen obzvláště nízkou spotřebou, ale také svou vysokou spolehlivostí. K nízké spotřebě přispívají také vedlejší spotřebiče s nízkou spotřebou, za příplatek dodávaná převodovka Mercedes PowerShift 3 a optimalizované konfigurace hnacího ústrojí. Při jízdě s optimalizovanou spotřebou je řidiči k dispozici standardně dodávaná a do sdruženého přístroje integrovaná služba FleetBoard® EcoSupport. K celkově nízkým provozním nákladům přispívají také delší intervaly údržby, vysoká životnost četných součástí a také konstrukce Atega usnadňující opravy a údržbu.

Další vlastností nového Atega, která od počátku pomáhá při úsporách: jeho připravenost pro nástavby a standardně dodávaný elektronický brzdný systém s ABS, ASR a ochranou proti popojetí zaručují i při brzdění vysokou efektivitu.

Navíc přispívají ke zvýšení hospodárnosti v distribuční dopravě volitelně dostupné služby, které zvyšují efektivnost, jako např. FleetBoard®. Se servisní smlouvou CharterWay Service Complete, která je k dostání za příplatek, můžete ušetřit až 5 % nákladů na údržbu a opravy ve srovnání s předchozím modelem s Euro V. Děláme vše pro to, aby Atego přinášelo to, co potřebujete dnes i v budoucnosti: více efektivity.