Nový Econic od Mercedes-Benz.

Pokrok prostřednictvím inovace.

Již více než 125 let název Mercedes-Benz představuje inovativní vozidla té nejvyšší kvality. Náš závazek dokonalosti, udržitelnosti a průkopnického designu nyní přivedl na svět příští generaci nákladních vozidel: nový Econic. Prostřednictvím tohoto nového vozidla s nízkým nástupem jsme dále posunuli vývoj unikátní koncepce, která má usnadnit praktickou práci a snížit nemalé nároky kladené na každodenní provoz. Ať už se jedná o oblast distribuce nebo jakékoli jiné využití: Nový Econic je nadčasový a díky němu je práce efektivnější.

Ve prospěch nového vozu Econic mluví následující:

Inovativní koncepce nízkého nástupu.

Jen dva schodky a jste v kabině: Econic usnadňuje nástup a výstup z kabiny jako prakticky žádné jiné komerční vozidlo. Tato koncepce zvyšuje bezpečnost cestujících a účinnost pracovních postupů a pomáhá chránit zdraví pracovního týmu. Výhody této koncepce jsou důkazem toho, jak vážně Econic bere bezpečnost při práci. A díky velkému panoramatickému sklu má řidič vždy dobrý výhled na ostatní účastníky silničního provozu. Koncepce nízké kostry zahrnuje další výhodu: díky ní je Econic mimořádně flexibilním speciálním vozidlem, co se týče nástaveb.

Maximální hospodárnost.

Při vývoji nové vyspělé generace motorů, která byla ve velkém měřítku testována, se společnost zaměřila na hospodárnost. Výsledek: motor a technologie BlueEFFICIENCY vedou ke snížení spotřeby paliva až o 4 procenta a ke snížení spotřeby přísady AdBlue až o 40 procent. Nový Econic si zachovává vysoké užitečné zatížení a výkon jeho motoru se dokonce ještě zvýšil. Díky vysoké spolehlivosti, kratším prostojům, delším servisním intervalům a snížení nákladů na opravy a údržbu je Econic ještě hospodárnější.

Působivá účinnost.

Nový Econic si na sebe bere odpovědnost. Technologie BlueEFFICIENCY od Mercedes-Benz se totiž nezastavují u splňování emisní normy Euro VI. Kombinují budoucí funkční schopnost systému s prvotřídní účinností a ochranou životního prostředí. BlueEFFICIENCY Power se skládá z inovativních technologií a služeb, které snižují spotřebu, a tak pomáhají chránit životní prostředí.
Díky dalšímu vývoji dodatečné úpravy výfukových plynů se emise z nového vozu Econic dostaly prakticky na hranici zjistitelnosti. Jsou nižší než povolená hodnota podle emisní normy Euro V, která platí do roku 2014, až o 90 procent. A Econic s pohonem na zemní plyn, který bude brzy dostupný, je ještě šetrnější k životnímu prostředí. Samočinná převodovka Allison s novým softwarem ECO umožňuje lepší převod výkonu i při nízké rychlosti otáčení motoru. Vyzkoušená koncepce nízké podlahy s ergonomickou kabinou s nízkým nástupem a kostrou usnadňující montáž nástaveb dále přispívá ke zvyšování účinnosti nového vozu Econic.
Kromě technických inovací ke zvyšování účinnosti přispívají i služby, jako je Mercedes-Benz Profi-Training, a technické poradenství.