Výrobní závod v Kasselu

Ústřední město Kassel v severním Hesensku leží v samém srdci Německa - a tedy přímo v centru Evropy. Díky své centrální poloze má přímé napojení na mnoho hlavních přepravních tras. Tradice odbornosti a kultury. Kassel svým přibližně 200 000 obyvatelům tradičně poskytuje rozmanitý umělecký a kulturní program. Jeho průmyslová tradice strojírenství a vědy není o nic méně působivá – sahá 200 let do minulosti. Zároveň je výrobní závod v Kasselu největším průmyslovým zaměstnavatelem ve městě.

Odbornost kasselského závodu v oblasti výroby nákladních vozidel se datuje do roku 1925. Od té doby se zvýšily požadavky kladené na nápravy paralelně s pokroky ve vývoji vozidel. Výrobní závod dnes zaměstnává přibližně 3000 zaměstnanců na ploše 400 000 m2. Místo, které slouží jako ústřední výrobní středisko pro nápravy komerčních vozidel značky Daimler AG, je globálním hlavním výrobním závodem.

Závod Mercedes-Benz v Kasselu vyrábí kompletní systémová řešení té nejvyšší kvality pro velmi širokou řadu komerčních vozidel, jako jsou dodávky, nákladní vozy, autobusy a dálkové autobusy nebo těžké transportéry. Kromě toho součást našeho rozmanitého produktového programu tvoří nápravy pro terénní vozidla, návěsy, přívěsové jednotky a hnací hřídele.