Nová dimenze dynamického ovládání

Revoluční jízdní vlastnosti

Precizně koordinované konfigurace pohonné jednotky, spontánní výkon, zvýšená jízdní stabilita, zdokonalené řízení a četné asistenční/bezpečnostní systémy výrazně snižují pracovní zátěž kladenou na řidiče a poskytují uspokojivější jízdní zážitek.

Nový model Actros se chlubí snadným ovládáním, díky úspěšné kombinaci pohodlí s vylepšenými jízdními vlastnostmi a komfortem jízdy. Četné komponenty pohonu, podvozku a odpružení byly nově vyvinuty a výrazně vylepšeny. Například optimalizovaná odezva nových řadových motorů s vysokým točivým momentem a dokonalé sofistikované řazení standardních samočinných převodovek přináší spontánnější a pohodlnější rozjezdy ve srovnání s předchozími modely. Zadní náprava s hypoidním převodem diferenciálu byla rovněž vylepšena a optimalizována. To zajišťuje, že výkon se na silnici přenáší efektivněji. Také to odpovídá optimální orientaci na využití, nízké spotřebě a zlepšené účinnosti.

Jízdní pohodlí: Všechny prvky jsou dokonale koordinovány

Nový systém řízení, širší rozchod, tužší pérování se 4 pneumatickými měchy a inovativní vedení zadní nápravy přinášejí například vyšší přesnost řízení a lepší transverzální stabilitu. Standardní prověřený elektronický brzdový systém a systém Stability Control Assist zajišťují větší bezpečnost. Dále je k dispozici řada dalších bezpečnostních a asistenčních systémů, včetně NOVÉHO Attention Assist, vylepšeného Active Brake Assist 3 a Proximity Control Assist s funkcí zastav a jeď za účelem snížení zátěže na řidiče při stresových situacích.
Pasivní bezpečnost zvyšují nadstandardní bixenonové světlomety, funkce svícení do zatáček, přední a zadní světlomety LED pro denní svícení a koncové svítilny LED. Pro řidiče to znamená maximální jízdní pohodlí a bezpečný a velmi silný jízdní zážitek – od začátku cesty až do cíle.