Nový rozměr ekonomičnosti

Snížená spotřeba paliva a zvýšená ziskovost. Od prvního dne

Při vývoji nového modelu Actros jsme vzali v úvahu všechny důležité aspekty. Výsledkem bylo výrazné snížení spotřeby paliva díky pohonu BlueEfficiency. Další výsledek je patrný v obzvláště nízkých celkových nákladech, kterých dosahujeme prostřednictvím úzce propojených služeb, které byly speciálně upraveny pro nový model Actros, jako je například telematický systém FleetBoard® od společnosti Mercedes-Benz, který je součástí standardního vybavení. Všechna tato opatření mají společný cíl: zvýšit vaši ziskovost.

S až 7% snížením spotřeby paliva ve srovnání s předchůdcem nový řadový motor Euro V zastiňuje všechny ostatní. Jako nadstandard jsou již k dispozici i motory Euro VI, které určují nové standardy s až o 4 % nižší spotřebou než jejich předchůdce, motor Euro V. Nové motory Euro VI* jsou dodávány se třemi objemy válců a v celkem 13 výkonových kategoriích** od 175 kW do 375 kW. Prostřednictvím souhry těchto nově vyvinutých motorů se sníženou spotřebou a celé řady dalších inovativních řešení nový model Actros určuje standardy, pokud jde o ekonomičnost. K výrazným úsporám také přispívají například pomocné systémy se sníženou spotřebou, stejně jako optimalizovaná samočinná převodovka Mercedes PowerShift 3, která je součástí standardního vybavení, sofistikovaná aerodynamika a asistenční systém Predictive Powertrain Control.

* Od 1. 10. 2012 k dispozici v základní výbavě.
** Euro V a EEV pouze pro motory s výkonem 310 kW, 330 kW a 375 kW.

Celkové výnosné řešení

Abychom lépe využili technický potenciál nového modelu Actros, přikládáme velkou důležitost rozšiřování sítí prodejců nákladních vozů a služeb: „Účinný nástroj“ symbolizuje různé služby, které jsme speciálně přizpůsobili nově vyvinutému vozu Actros, čímž jsme usnadnili dosažení obzvláště nízkých celkových nákladů, a tedy i velmi výnosného celkového řešení. Příklady zahrnují standardní využívání nejmodernějších telematických řešení, komplexní servisní smlouvu, příznivé podmínky leasingu a financování s garantovanými vyššími prodejními cenami ojetých vozů, a školení zaměřená na snižování spotřeby. Z každodenního hlediska to přispívá k nižším celkovým nákladům a větší ziskovosti vašeho podnikání. Již od prvního dne.