Nová dimenze užitečné hmotnosti

Jednoduše s sebou máte víc: nový Actros Loader a nový Actros Volumer

S novým modelem Actros může být vaše dálková přeprava ekonomičtější než kdykoliv předtím. Pro splnění těchto požadavků i pro přepravu křehkých nákladů, a zejména přepravu velkých objemů, jsme vyvinuli modely Actros Loader a Actros Volumer. Protože zvláštní práce si žádá zvláštní nástroje – nebo přesněji zvláštní vozidla.

Nižší pohotovostní hmotnost nenaloženého vozidla – pro vyšší užitečnou hmotnost

U nového modelu Actros Loader byly otestovány a – pokud byly technicky správné – systematicky uplatněny. Výsledek: tahače optimalizované podle užitečné hmotnosti a nákladní vozy, které patří mezi nejlehčí v dálkové přepravě. Přímo z výroby. S výkonnými a hospodárnými motory Euro VI a kabinami přizpůsobenými pro praktické použití, a to bez upuštění od jakýchkoliv přísných bezpečnostních norem modelu Actros.

Specialista na přepravu velkých nákladů

Nový model Actros Volumer vám rovněž nabízí možnost, jak být na silnici ještě hospodárnější. Je specializován na přepravu rozměrných nákladů, má konstrukční výšku úchytných bodů pod 900 mm a dokáže například uspokojit náročné požadavky pro návěsové tahače 4 x 2. V praktickém použití to znamená čistou výšku s nákladem 3 m. Kromě velkého objemu nákladu k lepší hospodárnosti nového modelu Actros Volumer přispívají například systém pohonu šetřící palivo a vyšší objem nádrže. Další výhodou jsou varianty kabiny přizpůsobené pro konkrétní použití, například CompactSpace.