Výkonnost vozidla – nová dimenze

Nový tahač Actros do 250 tun je vozidlem, které na vás zapůsobí jak výkonem, tak i schopností vyřešit každý pracovní úkol svého oboru.

Od motorů a chladicího systému, přes spojku s turboretardérem, až po systém 16rychlostní převodovky včetně standardně montovaného automatizovaného řazení Mercedes PowerShift3 – všechny komponenty jsou vyvinuty tak, aby poskytly maximální výkon; vynikají extrémně odolnou konstrukcí a skvělou spolehlivostí.

Významnou roli zde hrají nové motory; jde o řadové šestiválce s výkonem až 460 kW, maximálním točivým momentem 3000 Nm a s druhým chladicím systémem. Splňují normu Euro VI a překvapí vás vysokým výkonem. Nový tahač Actros do 250 tun je také standardně vybaven automatizovaným řazením Mercedes PowerShift 3, které umožňuje optimální využití výkonu v každé situaci. V kombinaci s jízdním programem „heavy“ a jemně odstupňovanou 16stupňovou převodovkou s konstantním poměrem jsou krátké doby řazení skutečně působivé.

Další významnou výhodou nového tahače Actros do 250 tun je neopotřebitelná spojka s retardérem. Ta zaručuje maximální výkon při rozjezdu, stejně jako manévrování s obzvlášť náročnou kombinací těžkých nákladů a vysokého točivého momentu. Současně slouží jako retardér pro větší bezpečnost. Krátce a stručně: Přesně vyladěná kombinace motoru, převodovky, automatizovaného řazení a spojky s turboretardérem zajišťuje plné využití výkonu tahače v prakticky každé jízdní situaci.