Mercedes-AMG CLA Shooting Brake.

Koncentrovaná nezávislost.

Vytvořte si Mercedes-Benz podle vlastních představ!

CLA ve svém stylu.

CLA ve svém stylu.

Vyzkoušejte si jízdu v Mercedes-Benz CLA!

Protože jízda v Mercedesu se musí zažít na vlastní kůži.
Protože jízda v Mercedesu se musí zažít na vlastní kůži.

Máte stále zájem poznat CLA osobně?

Zarezervujte si zkušební jízdu jednoduše online.
Zarezervujte si zkušební jízdu jednoduše online.

Točivý moment

400 Nm až 500 Nm<p>Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.</p>

Zrychlení

4,9 s až 4,0 s

z 0 na 100 km/h

Výkon

225 kW až 310 kW<p>Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.</p>

Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake: spotřeba paliva kombinovaná: 7,4-7,5 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 168-171 g/km<p>Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Jedná se o „hodnoty CO<sub>2</sub> podle WLTP“ ve smyslu čl. 2 č. 3 prováděcího nařízení (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel. Hodnoty se liší v závislosti na zvolených příplatkových výbavách.</p>
Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake: spotřeba paliva kombinovaná: 8,2-8,3 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 188-191 g/km<p>Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Jedná se o „hodnoty CO<sub>2</sub> podle WLTP“ ve smyslu čl. 2 č. 3 prováděcího nařízení (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel. Hodnoty se liší v závislosti na zvolených příplatkových výbavách.</p>
Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake: spotřeba paliva kombinovaná: 8,2-8,4 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 188-191 g/km<p>Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Jedná se o „hodnoty CO<sub>2</sub> podle WLTP“ ve smyslu čl. 2 č. 3 prováděcího nařízení (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel. Hodnoty se liší v závislosti na zvolených příplatkových výbavách.</p>

Výrazné prvky vozidla


Okamžitě Váš styl.

Vozy Mercedes-AMG CLA Shooting Brake vynikají díky svému sportovnímu, ale funkčnímu designu v segmentu kompaktních vozidel enormním zážitkem z jízdy a každodenní praktičností.

Výrazné prvky vozidla


Okamžitě Váš styl.

Vozy Mercedes-AMG CLA Shooting Brake vynikají díky svému sportovnímu, ale funkčnímu designu v segmentu kompaktních vozidel enormním zážitkem z jízdy a každodenní praktičností.

Na obrázku je Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake před hangárem.

Exteriér

Na obrázku je kokpit modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake z pohledu řidiče.

Interiér

Na obrázku je model Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake na letišti při pohledu zezadu.

Výkon

Design exteriéru


Okamžitá lehkost.

Design exteriéru


Okamžitá lehkost.

 • Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake

  Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake se díky svému expresivnímu designu výrazně odlišuje od linie AMG. Nejvýraznější prvky: přední nárazník AMG se speciálními aerodynamickými prvky, boční prahové nástavce a odtrhová hrana AMG v barvě vozidla. Rovněž markantní: zadní nárazník AMG se specifickým difuzorem.

  Na obrázku je Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake před malým bistrem.

  Přední nárazník AMG

  Na obrázku je přední nárazník modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake.

  Klasický styling AMG s maskou chladiče specifickou pro AMG a nápisem AMG nepřipouští žádné pochybnosti o původu vozidla: pouze pravý Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake má přední nárazník AMG s aerodynamickými prvky umístěnými na vnějších otvorech pro přívod vzduchu jako prvky vedení vzduchu. V otvorech pro přívod vzduchu poutají pozornost zejména přední splitter a ozdobné prvky ve stříbrné chrome.

  Zadní nárazník AMG

  Na obrázku je Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake při pohledu zezadu.

  Také zadní nárazník je v typickém stylu AMG: se specifickým difuzorem a vlevo a vpravo umístěnými koncovkami výfuku o průměru 90 mm vyzařuje Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake sportovně agilní charakter také zezadu.

  Vysoce výkonná brzdová soustava AMG

  Na obrázku jsou pneumatiky a brzda modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake.

  Vysoce výkonná brzdová soustava AMG zajišťuje vynikající zpomalení a krátké brzdné dráhy. Na přední nápravě jsou použity čtyřpístové posuvné třmeny a brzdové kotouče o velikosti 350 milimetrů, na zadní nápravě jednopístové posuvné třmeny a brzdové kotouče o velikosti 330 milimetrů. S touto výbavou máte i při sportovnějším způsobu jízdy k dispozici optimální zpomalení.

 • Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake

  Designová ikona a výkonový šampion v jednom: Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake lze jasně rozpoznat podle masky chladiče specifické pro AMG. Blízkost k designu modelu Mercedes-AMG GT 63 4MATIC+ čtyřdveřové kupé lze stěží popřít. Neméně výrazný je zadní nárazník AMG s markantním výfukovým systémem AMG, bočními prahovými nástavci AMG a koly AMG včetně předních blatníků.

  Na obrázku je Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake při bočně čelním pohledu před hangárem.

  Přední nárazník AMG

  Na obrázku je maska chladiče ve specifickém designu AMG modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake.

  Modely Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake se viditelně odlišují od Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake předním nárazníkem AMG včetně masky chladiče specifické pro AMG. Maska chladiče jasně signalizuje výkon, který dřímá pod kapotou.

  Dynamický vzhled zádě

  Na obrázku je záď modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake.

  Také zezadu je z modelů Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake zjevný výkon na první pohled. Zadní nárazník AMG se specifickým difuzorem a odtrhová hrana AMG na spoileru střešní hrany nepřipouští žádné pochybnosti o tom, že se sice jedná o model kombi, ale ne o žádnou typickou rodinnou drožku.

  Kola a blatníky AMG

  Na obrázku jsou kola a blatníky modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake.

  Skutečný magnet pro oči: velký rozchod kol s rozšířenými blatníky a nápis „TURBO 4MATIC+“. Za příplatek dostupná 19palcová kovaná kola v designu zkřížených paprsků a červeně lakované třmeny kotoučové brzdy dodávají exteriéru modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ ještě působivější výraz.

  Boční prahové nástavce AMG

  Na obrázku je design boční části modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake.

  Design je všechno: pro modely Mercedes-AMG řady 45 jsou za příplatek dostupné různé sady. Například sada Silver Chrome, s předním splitterem a vložkami v bočních prahových nástavcích v barvě stříbrná chrome nebo sada Night, u které je řada prvků vozidla provedena v lesklé černé barvě.

Design interiéru


Okamžité nabití energií.

Design interiéru


Okamžité nabití energií.

 • Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake

  Dynamická estetika pokračuje také uvnitř: sportovní sedadla s čalouněním syntetickou kůží ARTICO v barvách šedá neva / černá perfektně ladí s volantem AMG Performance potaženým kůží nappa. Středová konzola ve specifickém designu AMG je rovněž sportovně laděná a sdružený přístroj včetně menu AMG nabízí doplňkové informace, jako ukazatel převodového stupně, menu Warm-up, G-Meter, RACETIMER a údaje o motoru.

  Na obrázku je interiér modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake.

  Sdružený přístroj AMG

  Na obrázku je sdružený přístroj modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake.

  Sdružený přístroj AMG nabízí atraktivní design AMG a cenné informace pro sportovně založené řidiče. Na media displeji o úhlopříčce 10,25 palce (26 cm) se rovněž zobrazují obsahy specifické pro AMG, jako např. logo AMG Start-Up, údaje o vozidle a motoru a také funkce AMG TRACK PACE dostupná za příplatek.

  Středová konzola AMG

  Na obrázku je středová konzola modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake.

  Exkluzivní středová konzola AMG v lesklé černé barvě s tlačítky pro funkce jízdní dynamiky vypovídá ještě před samotným rozjezdem o enormním technickém potenciálu. Do sportovně laděné středové konzoly se zvednutou přední částí jsou integrovány spínače pro ovládání režimu manuální převodovky, třístupňového programu ESP® a podvozku AMG RIDE CONTROL (za příplatek). Výrazný prvek nejen na pohled.

  Tlačítka AMG na volantu

  Na obrázku jsou tlačítka na volantu modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake.

  Díky volantu AMG Performance dostupnému za příplatek udržíte bez námahy přímý kontakt s vozovkou a jednoduše změníte jednotlivé parametry Vašeho sportovního vozidla. Kulatý regulátor slouží k ovládání jízdních programů. Dvě vertikálně umístěná tlačítka s barevným displejem a tlakové spínače můžete konfigurovat dle své potřeby. Díky dvěma tlačítkům s displejem lze na volant ze středové konzoly přenést další funkce AMG.

 • Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake

  Také interiér modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake vytváří díky svému sportovnímu designu atmosféru orientovanou na výkon. Ať už je to sdružený přístroj AMG, volant AMG Performance, sportovní středová konzola AMG nebo sportovní sedadla: tak sportovně působí jen skutečný Mercedes-AMG.

  Na obrázku je interiér modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake.

  Sdružený přístroj AMG

  Na obrázku je sdružený přístroj AMG modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake.

  Sdružený přístroj AMG je se svými třemi různými vzhledy zobrazení včetně režimu Supersport s kulatým otáčkoměrem uprostřed a doplňujícími informacemi v podobě sloupcových diagramů jako stvořený pro výkon. Perfektně integrovaný do multimediálního systému MBUX.

  Volant AMG Performance

  Na obrázku je volant AMG Performance modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake.

  Za příplatek dostupný volant AMG Performance se značkou na 12. hodině a nápisem „AMG“ se i při sportovním stylu jízdy stará o optimální spojení s vozovkou. Dodává se ve třech různých variantách a pomocí tlačítek AMG na volantu, dostupných za příplatek, lze ovládat jednotlivá nastavení vozidla.

  Středová konzola AMG

  Na obrázku je středová konzola AMG modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake.

  Díky sportovně laděné a vpředu vyvýšené středové konzole máte vše na dosah. Nacházejí se zde spínače pro ovládání manuálního režimu převodovky, třístupňového systému ESP® a podvozku AMG RIDE CONTROL.

Výbavy AMG


Nakonfigurujte si svůj Mercedes-AMG CLA Shooting Brake.

Výbavy AMG


Nakonfigurujte si svůj Mercedes-AMG CLA Shooting Brake.

  Sada AMG Night

  Na obrázku je sada AMG Night modelu Mercedes-AMG CLA Shooting Brake.

  S nápadnými designovými prvky v černé a lesklé černé barvě podtrhnete expresivní charakter vozidla. O výjimečný dojem se postará přední splitter lakovaný příslušným barevným odstínem a černé chromované koncovky výfuku. Determální tmavě tónovaná skla od sloupku B pak zase nabízejí i praktické výhody.

  Sada AMG Night II*

  Na obrázku je sada AMG Night a sada AMG Night II.

  Sada AMG Night II je ideální pro individualisty, kteří umějí ocenit prvotřídní designové detaily. Díky prvkům v lesklé černé barvě se z Vašeho modelu Mercedes-AMG stane skutečný magnet pro oči.

  Sada AMG Aerodynamic*

  Na obrázku je sada AMG Night a sada AMG Aerodynamic modelu Mercedes-AMG CLA Shooting Brake.

  Sada AMG Aerodynamic, vyvinutá ve větrném tunelu, zlepšuje jízdní vlastnosti při vysokých rychlostech a tvoří základ pro vyšší radost z jízdy. Montované díly zvyšují přítlačnou sílu. Odtrhová hrana AMG na střešním spoileru v lesklé černé barvě jasně deklaruje touhu po nekompromisním výkonu.

  Sada AMG Silver Chrome exteriér**

  Na obrázku je sada AMG Silver Chrome exteriér modelu Mercedes-AMG CLA Shooting Brake.

  Plná individualita: se sadou AMG Silver Chrome exteriér zvýrazníte exkluzivní charakter Vašeho vozidla AMG. Přední splitter a ozdobné vložky v bočních prahových nástavcích jsou provedeny v barvě stříbrná chrome.

  AMG TRACK PACE*

  Na obrázku je media displej vozu Mercedes-AMG Shooting Brake s funkcí AMG TRACK PACE.

  AMG TRACK PACE promění Vaše vozidlo AMG ve Vašeho virtuálního závodního inženýra. Prostřednictvím časů kol, sektorů a zrychlení a také vybraných telemetrických údajů v reálném čase můžete cíleně analyzovat a zlepšovat své řidičské dovednosti.

  * Tato výbava je Vám k dispozici jako výbava on-demand také pro pozdější aktivaci. K tomu je nutná registrace na portálu Mercedes me a také odsouhlasení uživatelských podmínek pro služby Mercedes me connect a minimálně dočasné propojení vozidla a uživatelského účtu. Dalším předpokladem pro aktivaci je datové připojení k vozidlu a příslušná výbava ve vozidle. Poté je zvolená výbava on-demand ve vozidle aktivována a lze ji trvale používat. A to i v případě, že potom služby Mercedes me connect vypovíte a přerušíte propojení vozidla s uživatelským účtem. Veškeré informace týkající se technických předpokladů zjistíte prostřednictvím Mercedes me nebo u svého autorizovaného partnera Mercedes-Benz.

  19palcová kola AMG z lehké slitiny, vícepaprsková

  Na obrázku je detailní snímek kol AMG z lehké slitiny.

  19palcová kola AMG z lehké slitiny (48,3 cm), vícepaprsková,
  lakovaná černou barvou a leštěná, s pneumatikami 245/35 R19 na 8,5J x 19 ET55.

  * Jen v kombinaci se sadou AMG Night. ** Dostupné pouze pro Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake se sadou AMG Night.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake se sadou AMG Night.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG A 35 4MATIC.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG A 35 4MATIC.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG A 45 4MATIC+.
  Na obrázku je pohled na interiér modelu Mercedes-AMG A 45 4MATIC+.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake se sadou AMG Aerodynamic a AMG Night.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake se sadou AMG Aerodynamic a AMG Night.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake se sadou AMG Silver Chrom exteriér.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake se sadou AMG Silver Chrom exteriér.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake se sadou AMG Night.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake se sadou AMG Night.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG A 35 4MATIC.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG A 35 4MATIC.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG A 45 4MATIC+.
  Na obrázku je pohled na interiér modelu Mercedes-AMG A 45 4MATIC+.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake se sadou AMG Aerodynamic a AMG Night.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake se sadou AMG Aerodynamic a AMG Night.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake se sadou AMG Silver Chrom exteriér.
  Na obrázku je pohled na exteriér modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake se sadou AMG Silver Chrom exteriér.
  • Příď
  • Záď

  Volba není k dispozici.

  Zvolená linie výbavy obsahuje výhradně výbavy pro exteriér, resp. interiér nového modelu CLA Shooting Brake. 

  • Standardní výbava pro CLA 35 4MATIC
  • Standardní výbava pro CLA 45 4MATIC+
  • Sada AMG Night pro CLA 35 4MATIC
  • Sada AMG Night II pro CLA 35 4MATIC
  • Sada AMG Night II pro CLA 45 4MATIC+*
  • Sada AMG Aerodynamic pro CLA 35 4MATIC*
  • Sada AMG Silver Chrom exteriér pro CLA 45 S 4MATIC+**

  Volba není k dispozici.

  Zvolená linie výbavy obsahuje výhradně výbavy pro exteriér, resp. interiér nového modelu CLA Shooting Brake. 

  • Standardní výbava pro CLA 35 4MATIC
  • Standardní výbava pro CLA 45 4MATIC+
  • Sada AMG Night pro CLA 35 4MATIC
  • Sada AMG Night II pro CLA 35 4MATIC
  • Sada AMG Night II pro CLA 45 4MATIC+*
  • Sada AMG Aerodynamic pro CLA 35 4MATIC*
  • Sada AMG Silver Chrom exteriér pro CLA 45 S 4MATIC+**

  Kliknout a přetáhnout

  Zvolte dvě varianty výbavy a posuňte ovladač pro jejich vzájemné porovnání.

  Změnit variantu výbavy
  Zvolit variantu výbavy

  Zvolte dvě varianty výbavy pro jejich vzájemné porovnání. 

  • Standardní výbava pro CLA 35 4MATIC
  • Standardní výbava pro CLA 45 4MATIC+
  • Sada AMG Night pro CLA 35 4MATIC
  • Sada AMG Night II pro CLA 35 4MATIC
  • Sada AMG Night II pro CLA 45 4MATIC+*
  • Sada AMG Aerodynamic pro CLA 35 4MATIC*
  • Sada AMG Silver Chrom exteriér pro CLA 45 S 4MATIC+**
  • Standardní výbava pro CLA 35 4MATIC
  • Standardní výbava pro CLA 45 4MATIC+
  • Sada AMG Night pro CLA 35 4MATIC
  • Sada AMG Night II pro CLA 35 4MATIC
  • Sada AMG Night II pro CLA 45 4MATIC+*
  • Sada AMG Aerodynamic pro CLA 35 4MATIC*
  • Sada AMG Silver Chrom exteriér pro CLA 45 S 4MATIC+**
  * Jen v kombinaci se sadou AMG Night. ** Dostupné pouze pro Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

  Výkon


  Neutuchající úžas.

  Výkon


  Neutuchající úžas.

  • Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake

   Model Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake je poháněn 2litrovým čtyřválcovým motorem s turbodmychadlem s výkonem 225 kW[1] (306 k), který zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,0 sekundy. Standardní pohon všech kol rozděluje hnací sílu plně variabilně od pohonu pouze předních kol až po distribuci v poměru 50:50. Pohon AMG Performance 4MATIC spojuje nejlepší možnou trakci s velkým potěšením z jízdy. Dvouspojková převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 7G zajišťuje se svou velkou kapacitou zrychlení ve všech rychlostních rozsazích mimořádný dopředný tah: okamžitý výkon.

   Na obrázku je Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake při pohledu zezadu.

   Dvoulitrový čtyřválcový motor s turbodmychadlem

   Na obrázku je dvoulitrový čtyřválcový motor s turbodmychadlem modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC.

   Dvoulitrový čtyřválcový motor AMG přeplňovaný turbodmychadlem s výkonem 225 kW<p>Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.</p> (306 k), točivým momentem 400 Nm<p>Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.</p> se liší technologií Twin-Scroll, vodním chladičem plnicího vzduchu a specifickým provedením nasávání vzduchu (potrubí čistého vzduchu).

   AMG Performance 4MATIC

   Na obrázku je pohon všech kol AMG Performance 4MATIC modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC.

   Ještě rychleji reagující elektro-mechanická lamelová spojka pro plně variabilní rozdělení síly a vynikající trakci při zrychlení na výjezdu ze zatáček. Jednotlivé jízdní programy Comfort, Sport nebo Sport+ zaručují potěšení z jízdy, od komfortní až po absolutně sportovní.

   AMG SPEEDSHIFT DCT 7G

   Na obrázku je AMG SPEEDSHIFT DCT 7G modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC.

   Převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 7G je Vaším ideálním partnerem pro sportovní styl jízdy. Na přání ohromí převodovka s dvojitou spojkou extrémně rychlou změnou převodového stupně, ale zároveň zvládá i komfortní a téměř nepostřehnutelné procesy řazení. Vychutnáte si tak to nejlepší z obou světů – sportovní jízdu, nebo komfortní jízdu na dlouhé vzdálenosti, rozhodnutí je na Vás.

   Podvozek AMG RIDE CONTROL

   Na obrázku je podvozek AMG RIDE CONTROL modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC.

   Podvozek AMG RIDE CONTROL je Vaším klíčem k vynikajícímu výkonu při každodenních jízdách i na závodní trati. Adaptivní tlumení nabízí široké rozpětí mezi komfortním a velmi sportovním nastavením. Mezi jednotlivými programy volíte jediným ovládacím úkonem a charakteristika podvozku se okamžitě změní.

  • Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ Shooting Brake a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake

   Dvoulitrový čtyřválcový motor AMG s turbodmychadlem pokračuje v tradici svého předchůdce. Tuto enormní sílu pak musí zkrotit vysoce výkonná brzdová soustava AMG s červeně lakovanými třmeny.

   Na obrázku je Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Shooting Brake při pohledu zezadu.

   Dvoulitrový čtyřválcový motor s turbodmychadlem

   Na obrázku je motor modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

   Čtyřválcový motor s turbodmychadlem se u modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ stará o výkon 285 kW<p>Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.</p> (387 k) a 480 Nm<p>Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.</p>. Model Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ má výkon dokonce ještě vyšší. Zde 310 kW<p>Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.</p> (421 k) a 500 Nm<p>Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.</p> zaručuje neomezený výkon.

   AMG Performance 4MATIC+

   Na obrázku je podvozek modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

   Pohon AMG Performance 4MATIC+ se systémem AMG TORQUE CONTROL umožňuje jízdní výkon na úrovni motoristického sportu. Dvě samostatně pracující spojky na zadní nápravě rozdělují sílu plně variabilně a podle potřeby jednotlivě na zadní kola. U modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ je to patrné zejména ve standardním režimu Drift.

   AMG SPEEDSHIFT DCT 8G

   Na obrázku je převodovka modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ a Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

   S funkcí RACE START dosáhnete optimálního zrychlení ze stání. Částečné přerušení zapalování při řazení vyššího převodového stupně a automatická funkce meziplynu při řazení nižšího převodového stupně přitom zajišťují emotivní zvukový efekt.