GLE Kupé

Vytvořte si Mercedes-Benz podle vlastních představ!

GLE ve vlastním stylu.

GLE ve vlastním stylu.

gle coupe

Vyzkoušejte si jízdu v Mercedes-Benz GLE kupé!

Protože jízda v Mercedesu se musí zažít na vlastní kůži.
Protože jízda v Mercedesu se musí zažít na vlastní kůži.
Žena na cestě k vozu GLE kupé.

Vytvořte si Mercedes-Benz podle vlastních představ!

GLE kupé ve vašem stylu.

GLE kupé ve vašem stylu.

Točivý moment

520 Nm<p>Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.</p>

Zrychlení

5,3 s

z 0 na 100 km/h

Výkon

320 kW<p>Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.</p>

Výrazné prvky vozidla


Od každého něco. Od všeho to nejlepší. 

Sportovní a elegantní design kupé, vynikající schopnost jízdy v terénu a typická jízdní dynamika AMG na silnici: to vše činí Mercedes-AMG GLE kupé tak výjimečným. Na silnicích i daleko mimo ně.

Výrazné prvky vozidla


Od každého něco. Od všeho to nejlepší. 

Sportovní a elegantní design kupé, vynikající schopnost jízdy v terénu a typická jízdní dynamika AMG na silnici: to vše činí Mercedes-AMG GLE kupé tak výjimečným. Na silnicích i daleko mimo ně.

Na obrázku je exteriér vozu Mercedes-AMG GLE kupé.

Exteriér

Na obrázku je interiér vozu Mercedes-AMG GLE kupé.

Interiér

Na obrázku je technický motiv vozu Mercedes-AMG GLE kupé.

Výkon

Design exteriéru


Sportovec tělem i duší – design exteriéru.

Design exteriéru


Sportovec tělem i duší – design exteriéru.
 • Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé

  Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé přináší kompletně inovovaný design exteriéru, který se jasně liší od linie AMG sériových modelů Mercedes-Benz. Výraznou řeč tvarů exteriéru lze nalézt jak u masky chladiče specifické pro AMG, kapoty motoru, předního nárazníku, tak i u designu bočních partií a zádě vozu.

  Na obrázku je design exteriéru modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé.

  Sportovně-elegantní profil kupé

  Na obrázku je sportovně-elegantní profil kupé modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé.

  Jeho dynamiku a temperament nelze přehlédnout: Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé zaujme na první pohled – především díky sportovně-elegantnímu profilu kupé a působivému vedení linií.

  Maska chladiče specifická pro AMG

  Na obrázku je maska chladiče specifická pro AMG modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé.

  Jedním z nejnápadnějších vnějších znaků modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé je bezpochyby maska chladiče specifická pro AMG: se svým svislým žebrováním v lesklém chromu a jasně rozpoznatelným logem AMG od začátku jasně deklaruje, co od exteriéru Mercedes-AMG můžete očekávat.

  Powerdomy

  Na obrázku jsou powerdomy modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé.

  Dominantní tvar kapoty motoru s širokými a výraznými powerdomy jasně signalizuje enormní sílu, která se v modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé skrývá.

 • Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC+ kupé a Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC+ kupé

  Ještě větší dynamika, ještě větší výkon a vášeň: Mercedes-AMG GLE 63 a GLE 63 S 4MATIC+ kupé představují dvě vzrušující modelové varianty, které jsou stylovým a současně extravagantním ztělesněním nároku AMG na výkon. Zkrátka: nejsportovnější způsob jízdy v SUV.

  Na obrázku je design exteriéru modelu Mercedes-AMG GLE 63 / 63 S 4MATIC+ kupé.

  Přední nárazník AMG

  Na obrázku je přední nárazník AMG modelu Mercedes-AMG GLE 63 / 63 S 4MATIC+ kupé.

  AMG Performance na první pohled: příď v dynamickém designu křídla proudového letadla s ozdobným prvkem a sportovně výraznými otvory pro přívodu vzduchu vyzařuje sebevědomí a na první pohled ukazuje, s kým máte čest: Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC+ a GLE 63 S 4MATIC+ kupé.

  Zadní nárazník AMG

  Na obrázku je zadní nárazník AMG modelu Mercedes-AMG GLE 63 / 63 S 4MATIC+ kupé.

  Působivé zakončení: zadní nárazník AMG se sportovním difuzorem a ozdobnou lištou v barvě stříbrná chrome propůjčují zádi modelů GLE 63 4MATIC+ a GLE 63 S 4MATIC+ kupé širší a atletičtější vzhled.

  Výfukový systém AMG

  Na obrázku je výfukový systém AMG modelu Mercedes-AMG GLE 63 / 63 S 4MATIC+ kupé.

  Dalším symbolem výkonu je výfukový systém AMG, který ještě více podtrhuje sportovní charakter těchto modelů. Obzvlášť charakteristický vzhled: dvě hranaté dvojité leštěné chromované koncovky výfuku, u GLE 63 S 4MATIC+ kupé navíc s typickým vroubkováním.

Design interiéru


Typický interiér AMG: vše sedí jako ulité.

Design interiéru


Typický interiér AMG: vše sedí jako ulité.

 • Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé

  Jakmile zaujmete místo ve vozidle Mercedes-AMG, podle červených akcentů okamžitě poznáte charakteristický interiér AMG: počínaje červeným kontrastním prošitím na čalouněných prvcích až po červené bezpečnostní pásy.

  Na obrázku je design interiéru modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé.

  Volant AMG Performance v kůži nappa

  Na obrázku je volant AMG Performance v kůži nappa modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé.

  Nová generace volantů AMG v kůži nappa má optimální ergonomii pro sportovní jízdní manévry. Volanty s výrazným tříramenným designem jsou dole zploštělé a vybavené tlačítky dotykového ovládání a hliníkovými řadicími pádly. Dokonalou tečkou je krytka volantu s charismatickým nápisem „AMG“.

  Sdružený přístroj AMG

  Na obrázku je sdružený přístroj AMG modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé.

  Uživatelské rozhraní sdruženého přístroje s displeji s vysokým rozlišením byla optimalizována a opatřena specifickým vzhledem AMG. Navíc lze zvolit obsahy jako RACETIMER, start-up menu AMG nebo čtyři různé vzhledy zobrazení „Classic“, „Sport“, „Decent“ a „Supersport“, který je specifický pro AMG.

  Tlačítka AMG na volantu

  Na obrázku jsou tlačítka AMG na volantu v modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé.

  Ne nadarmo připomínají volanty AMG Performance s příplatkovými tlačítky AMG volanty Formule 1. Váš volant bude díky nim vypadat velmi sportovně a umožní Vám rychle a cíleně ovládat specifické funkce jízdní dynamiky. Tlačítka na volantu jsou uspořádána ergonomicky přímo v oblastech úchopu – Vaše ruce tak zůstanou neustále na volantu. A díky intuitivně srozumitelným funkcím zůstane Váš pohled vždy upřený na silnici.

 • Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC+ kupé a Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC+ kupé

  Interiér modelu Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC+ kupé – vyjádření silné motivace: vášně pro výkon. Design a prvky výbavy specifické pro AMG v tomto případě zaručují viditelně i znatelně vyšší dynamiku a komfort. Interiér modelu S je ještě sportovnější a jeho speciální rysy jsou pro znalce AMG zřejmé na první pohled.

  Na obrázku je interiér modelu Mercedes-AMG GLE 63 / 63 S 4MATIC+ kupé.

  Prvky interiéru v ušlechtilé kůži nappa AMG

  Na obrázku je interiér modelu Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC+ kupé s prvky provedenými v ušlechtilé kůži nappa AMG.

  Exkluzivní luxus pro Vaše smysly: četné prvky interiéru v ušlechtilé kůži nappa AMG navyšují hodnotu vozu Mercedes-AMG GLE již ve standardní výbavě. Díky rozšířené nabídce příplatkových materiálů a barevných odstínů se individuálním přáním nekladou téměř žádné hranice.

  Sedadla AMG pro řidiče a spolujezdce

  Na obrázku jsou sedadla AMG modelu Mercedes-AMG GLE 63 / 63 S 4MATIC+ kupé.

  Sedadla AMG pro řidiče a spolujezdce zaručují optimální boční oporu a jsou provedena ve specifickém designu AMG – se štítkem „AMG“ na opěradlech předních sedadel. Ve standardní výbavě jsou čalouněna ušlechtilou černou kůží nappa AMG. Za příplatek jsou k dispozici další atraktivní varianty barevných odstínů a materiálů AMG.

  Panoramatické posuvné střešní okno

  Na obrázku je panoramatické posuvné střešní okno modelu Mercedes-Benz GLE 63 / 63 S kupé.

  Velkorysé panoramatické posuvné střešní okno v příplatkové výbavě dodává designu modelů Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC+ kupé a Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC+ kupé jedinečnou svobodu a nádech exkluzivity. Během jízdy navíc vytváří skutečný pocit jízdy pod širým nebem a příjemně světlou atmosféru.

Výbavy AMG


Nakonfigurujte si svůj Mercedes-AMG GLE kupé.

Výbavy AMG


Nakonfigurujte si svůj Mercedes-AMG GLE kupé.

  Sada ozdobných prvků Exclusive

  Na obrázku je interiér vozu Mercedes-AMG GLE kupé se sadou ozdobných prvků Exclusive.

  Sada ozdobných prvků propůjčí interiéru Vašeho vozu individuální charakter. Doplňkové ozdobné prvky na zadních stranách opěradel předních sedadel perfektně ladí s interiérem a vytváří působivé kontrasty. Tento obzvlášť hodnotný vzhled ocení zejména cestující v zadní části vozu.

  Přepínatelný výfukový systém AMG Performance

  Na obrázku je výfukový systém AMG Performance vozu Mercedes-AMG GLE kupé.

  Přepínatelný výfukový systém AMG Performance nabízí mimořádný akustický zážitek. Variabilně nastavitelné klapky výfukových plynů Vám umožňují změnit zvuk vozidla stisknutím tlačítka. V závislosti na jízdním programu se změní charakteristika zvuku od decentně komfortního až po maximálně emotivní projev.

  Sada AMG Night

  Na obrázku Mercedes-AMG GLE kupé se sadou AMG Night.

  Se sadou AMG Night jsou vybrané prvky exteriéru provedeny v lesklé černé barvě. Tím vznikají – v závislosti na požadovaném barevném odstínu – buď nápadné kontrasty, nebo plynulé přechody. Ať už atraktivní akcenty, nebo suverénní rezervovanost: v obou případech projevíte svůj smysl pro individuální pojetí dynamického designu.

  Volant AMG Performance v černém mikrovláknu DINAMICA

  Na obrázku je interiér vozu Mercedes-AMG GLE kupé s volantem AMG Performance čalouněný mikrovláknem DINAMICA v černé barvě.

  Tento volant AMG je kompletně čalouněný mikrovláknem DINAMICA – pro dokonalé držení a precizní řízení. Typický zploštělý tvar AMG je převzat z motoristického sportu a zdůrazňuje sportovní charakter kokpitu. Ergonomicky umístěná tlačítka dotykového ovládání poskytují komfort intuitivního ovládání a podporují soustředěnou jízdu.

  22palcová kovaná kola AMG (55,9 cm) v designu zkřížených paprsků

  Na obrázku jsou kovaná kola AMG v designu zkřížených paprsků vozu Mercedes-AMG GLE kupé.

  22palcová kovaná kola AMG (55,9 cm) v designu zkřížených paprsků, lakovaná v matné černé barvě s leštěným límcem ráfku, s PN 285/40 R22 na 10 J 22 ET55, ZN 325/35 R22 na 11,5 J 22 ET53

  Kryt motoru AMG z karbonu

  Na obrázku je kryt motoru AMG z karbonu vozu Mercedes-AMG GLE kupé.

  Kryt motoru z vysoce kvalitního pravého karbonu působivě podtrhuje výkon Vašeho vozidla. Kryt zdůrazňuje jak sportovní vlastnosti, tak i strukturované uspořádání komponentů motoru a upoutá Vaši pozornost, jakmile otevřete kapotu motoru.

  Vysoce výkonná keramická kompozitní brzdová soustava AMG

  Na obrázku je vysoce výkonná keramická kompozitní brzdová soustava AMG vozu Mercedes-AMG GLE kupé.

  Vysoce výkonná keramická kompozitní brzdová soustava AMG (přední náprava) je perfektním protihráčem silného pohonu Vašeho vozu AMG. I při extrémním namáhání zaručuje krátké brzdné dráhy, precizní ovládání brzdného výkonu a maximální životnost. V porovnání se standardní brzdou se vyznačuje nižší hmotností, čímž zvyšuje agilitu.

  K dispozici pouze pro Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC+ kupé a Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC+ kupé.

  Na obrázku je Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé se standardní výbavou při pohledu zepředu.
  Na obrázku je Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé se standardní výbavou při pohledu zezadu.
  Na obrázku je příď modelu Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC+ kupé se standardní výbavou.
  Na obrázku je záď modelu Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC+ kupé se standardní výbavou.
  Na obrázku je Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé se sadou AMG Night při pohledu zepředu.
  Na obrázku je Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé se sadou AMG Night při pohledu zezadu.
  Na obrázku je příď modelu Mercedes-AMG GLE S 63 4MATIC+ kupé se sadou AMG Night.
  Na obrázku je záď modelu Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC+ kupé se sadou AMG Night.
  Na obrázku je Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé se standardní výbavou při pohledu zepředu.
  Na obrázku je Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé se standardní výbavou při pohledu zezadu.
  Na obrázku je příď modelu Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC+ kupé se standardní výbavou.
  Na obrázku je záď modelu Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC+ kupé se standardní výbavou.
  Na obrázku je Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé se sadou AMG Night při pohledu zepředu.
  Na obrázku je Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé se sadou AMG Night při pohledu zezadu.
  Na obrázku je příď modelu Mercedes-AMG GLE S 63 4MATIC+ kupé se sadou AMG Night.
  Na obrázku je záď modelu Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC+ kupé se sadou AMG Night.
  • Příď
  • Záď

  Volba není k dispozici.

  Zvolená linie výbavy obsahuje výhradně výbavy pro exteriér, resp. interiér vozu Mercedes-AMG GLE kupé.

  • Standardní výbava modelu GLE 53 4MATIC+ kupé
  • Standardní výbava modelu GLE 63 4MATIC+ kupé
  • Sada AMG Night modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé
  • Sada AMG Night modelu Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC+ kupé

  Volba není k dispozici.

  Zvolená linie výbavy obsahuje výhradně výbavy pro exteriér, resp. interiér vozu Mercedes-AMG GLE kupé.

  • Standardní výbava modelu GLE 53 4MATIC+ kupé
  • Standardní výbava modelu GLE 63 4MATIC+ kupé
  • Sada AMG Night modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé
  • Sada AMG Night modelu Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC+ kupé

  Kliknout a přetáhnout

  Zvolte dvě varianty výbavy a posuňte ovladač pro jejich vzájemné porovnání.

  Změnit variantu výbavy
  Zvolit variantu výbavy

  Zvolte dvě varianty výbavy pro jejich vzájemné porovnání. 

  • Standardní výbava modelu GLE 53 4MATIC+ kupé
  • Standardní výbava modelu GLE 63 4MATIC+ kupé
  • Sada AMG Night modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé
  • Sada AMG Night modelu Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC+ kupé
  • Standardní výbava modelu GLE 53 4MATIC+ kupé
  • Standardní výbava modelu GLE 63 4MATIC+ kupé
  • Sada AMG Night modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé
  • Sada AMG Night modelu Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC+ kupé

  Výkon


  Vítejte na vrcholu sportovních vlastností.

  Výkon


  Vítejte na vrcholu sportovních vlastností.
  • Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé

   Výkonný třílitrový šestiválcový řadový motor s dvojitým přeplňováním výfukovým turbodmychadlem a elektrickým přídavným kompresorem a také integrovaným startér-alternátorem s maximálním točivým momentem 520 Nm poskytuje v modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé vynikající zrychlení a ryzí radost z jízdy. Agilní pohon všech kol AMG Performance 4MATIC+ navíc zajišťuje přímou reakci a využití síly přizpůsobené situaci.

   Na obrázku je pohon všech kol modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé.

   Třílitrový šestiválcový řadový motor

   Na obrázku je třílitrový šestiválcový řadový motor modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé.

   Základem pro jízdní dynamiku typickou pro vozy AMG je elektrifikovaný třílitrový motor s dvojitým přeplňováním výfukovým turbodmychadlem a přídavným elektrickým kompresorem. Šestiválcový řadový motor poskytuje výkon 320 kW (435 k)[1] a dodává maximální točivý moment 520 Nm. Jeho startér-alternátor s EQ Boost během krátkého okamžiku zajistí přídavný výkon 16 kW (22 k) a také točivý moment 250 Nm[1] a navíc napájí 48V palubní síť.

   [1] Údaje o jmenovitém výkonu a jmenovitém točivém momentu podle nařízení (ES) č. 715/2007 v aktuálně platném znění.

   AMG ACTIVE RIDE CONTROL

   Na obrázku je AMG ACTIVE RIDE CONTROL modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé.

   Funkce AMG ACTIVE RIDE CONTROL cíleně vyrovnává náklon karoserie a optimalizuje příčnou dynamiku při jízdních manévrech. Výsledkem je vyšší přesnost a agilita a také zážitek z jízdy typický pro vozy AMG.

   AMG Performance 4MATIC+

   Na obrázku je AMG Performance 4MATIC+ modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé.

   Agilní pohon všech kol AMG Performance 4MATIC + je vybaven rozdělením výkonu specifickým pro vozy AMG – pro přímou odezvu a plně variabilní rozdělování momentu mezi přední a zadní nápravu. Výsledkem je, že ani při dynamickém stylu jízdy v hraniční oblasti nedochází ke ztrátě trakce.

   Převodovka AMG SPEEDSHIFT TCT 9G

   Na obrázku je převodovka AMG SPEEDSHIFT TCT 9G modelu Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé.

   Převodovka AMG SPEEDSHIFT TCT 9G s devíti převodovými stupni Vám nabízí velmi krátké doby řazení a funkci meziplynu při podřazování (v závislosti na zvoleném jízdním programu).

  • Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC+ kupé a Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC+ kupé

   GLE 63 4MATIC+ kupé a GLE 63 S 4MATIC+ kupé jsou o stupeň výš nejen z hlediska vzhledu. Dokonalá souhra motoru a pohonu všech kol zaručuje u obou modelů ještě lepší hodnoty zrychlení a vynikající jízdní stabilitu. Se sadou AMG Driver budete dosahovat hraničních sportovních výkonů i na silnici.

   Na obrázku je pohon všech kol modelu Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC+ a Mercedes-AMG GLE 63 S 4MATIC+ kupé.

   Čtyřlitrový motor V8 se dvěma turbodmychadly

   Na obrázku je čtyřlitrový motor V8 se dvěma turbodmychadly modelu Mercedes-AMG GLE 63 / 63 S 4MATIC+ kupé.

   Čtyřlitrový motor V8 se dvěma turbodmychadly a pohon všech kol AMG Performance 4MATIC+ katapultují model Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC+ kupé a jeho modelovou variantu S do nové třídy výkonu. Výsledek: výkon 420 kW, resp. 450 kW s točivým momentem až 750 Nm, resp. 850 Nm. Integrovaný startér-alternátor zaručuje nejen dopředný tah navíc, ale i rekuperaci. Moderní 48V palubní síť spolehlivě dodává energii a přídavný kompresor poskytuje točivý moment již těsně nad volnoběhem.

   AMG DYNAMICS

   Na obrázku je obrazovka s volbami funkce AMG DYNAMIC SELECT modelu Mercedes-AMG GLE 63 / 63 S 4MATIC+ kupé.

   Inteligentní řídicí elektronika AMG DYNAMICS tvoří základ pro jízdní programy AMG DYNAMIC SELECT a umožňuje velmi variabilní jízdní zážitek – od mírného přes sportovní až po maximálně dynamický zážitek. Řidič pomocí spínače AMG DYNAMIC SELECT zvolí buď požadovaný předkonfigurovaný program, nebo si sám vytvoří vlastní konfiguraci vozidla v programu „Individual“.

   AMG ACTIVE RIDE CONTROL

   Na obrázku je AMG ACTIVE RIDE CONTROL modelu Mercedes-AMG GLE 63 / 63 S 4MATIC+ kupé.

   Modely Mercedes-AMG GLE řady 63 jsou standardně vybaveny podvozkem AMG ACTIVE RIDE CONTROL, který precizně vyrovnává pohyby karoserie v jakékoliv jízdní situaci. Přesné a přímé ovládání vozidla tak zůstává zachováno i při sportovní jízdě v hraničních oblastech. Pro jedinečný zážitek z jízdy, který slibuje vysokou agilitu, neutrální chování v zatáčkách a optimální trakci.