SL roadster.

A opět je tu, úžas.

Po pořízení obsahů mohlo dojít u produktu ke změnám.

Koncepce vozidla


Koncepce vozidla.

Objevte jedinečnou koncepci vozu SL, která sjednocuje design, technologii a výkon do dech beroucího Roadsteru.

Koncepce vozidla


Koncepce vozidla.

Objevte jedinečnou koncepci vozu SL, která sjednocuje design, technologii a výkon do dech beroucího Roadsteru.

Nechte se strhnout jedinečnou koncepcí vozu SL, který sjednocuje design, technologii a výkon, do dech beroucího Roadsteru.

Pohled jako z jiné planety.

Nadčasová silueta a klasické proporce Roadsteru: elegance ve své nejčistší a zároveň nejsportovnější formě. A s linií AMG zároveň progresivní. SL je ikona, vsazená do přítomnosti.

Strmě stojící diamantová maska chladiče v „designu Panamericana“ je elegantní vzpomínkou na legendární tradici vozu SL. Záď s difuzorem a oba powerdomy na kapotě motoru prozrazují sílu, která se pod nimi skrývá. Své kvality model SL v žádném případě neskrývá.

Důsledné přemýšlení o inovacích do budoucna.

Vůz SL byl a je výrazem silného pohonu: vášně. Pro jedinečný zážitek z jízdy a nejvyšší standard v bezpečnosti a komfortu, umožněné díky skvělým technologiím.

Tyto technologie manifestují velké ideje samočinného ježdění bez nehod. A v koncepci s luxusním sportovním vozem, vhodným pro všední den, který svou vynikající technologií podvozku včetně funkce DYNAMIC SELECT s pěti jízdními programy podává opravdu v každé situaci optimální výkon.

Mýtus ukazuje svou pravou tvář.

Šest, osm nebo dvanáct válců, vůz SL přesvědčí suverénním výkonem a vynikající jízdní kulturou. Již motor se dvěma turbodmychadly V6 zrychluje v méně než pěti sekundách z 0 na 100 km/h.

Již model SL 400 dodrží, co powerdomy na kapotě motoru slibují – nadbytek výkonu. To platí tím více, když špičkový motor pod protáhlou kapotou motoru začne pracovat: exkluzivní 6litrový motor se dvěma turbodmychadly V12, který s výkonem 463 kW (630 k) a sytým zvukem V12 nechává všechny stát ve stínu.

Rozšiřuje horizont a zorničky.

Model SL své kvality neskrývá. Pro otevření a zavření skládací střechy vario za méně než 20 sekund postačuje stisknutí tlačítka. A i když se slunce neukáže – žádný problém pro model SL.

Panoramatická střecha vario s funkcí MAGIC SKY CONTROL umožňuje zažít pocit širého nebe i při zavřené střeše. Pro jedinečný zážitek z jízdy – vždy a všude. A s vyhříváním oblasti hlavy AIRSCARF a elektricky ovládaným větrným štítem je pro řidiče vozu SL počasí jako na kabriolet téměř po celý rok.

Mercedes-Benz SL 400: spotřeba paliva kombinovaná: 7,7 l/100 km, emise CO2, kombinovaný provoz: 175 g/km<p>Uvedené hodnoty jsou „naměřené hodnoty CO2 NEFZ“ ve smyslu . čl. 2 č. 2 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1153, které byly stanoveny v souladu s dodatkem XII nařízení (ES) č. 692/2008. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Z důvodu zákonných změn směrodatných zkušebních postupů mohou být v prohlášení o shodě směrodatného pro registraci vozidla a příp. daně z motorového vozidla uvedeny vyšší hodnoty. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel. Hodnoty se liší podle zvolených příplatkových výbav.</p>

Design vozidla


Design vozidla.

Zavázán tradici – také nový Mercedes-Benz SL přesvědčí svou nadčasovou siluetou, klasickými proporcemi roadsteru a svým ikonickým designem. Uvnitř, stejně jako venku.

Design vozidla


Design vozidla.

Zavázán tradici – také nový Mercedes-Benz SL přesvědčí svou nadčasovou siluetou, klasickými proporcemi roadsteru a svým ikonickým designem. Uvnitř, stejně jako venku.

Exteriér

Strmě postavená maska chladiče v moderně interpretovaném „designu Panamericana“ je v ušlechtilém provedení jako diamantová maska chladiče v chromovaném vzhledu centrálním prvkem tváře modelu Mercedes-Benz SL.
Znovu prohlédnout

Po pořízení filmu mohlo dojít u produktu ke změnám.

Exteriér

Jedinečná, markantní tvář vzbuzuje u nadšenců pro roadstery nejhezčí vzpomínky. Strmě postavená maska chladiče v moderně interpretovaném „designu Panamericana“ je elegantní vzpomínkou na model 300 SL Panamericana. SL zaujme suverenitou, která nemusí nic dokazovat. Nadčasová silueta: elegance ve své nejčistší a zároveň nejsportovnější formě. Nově ztvárněná široká záď s integrovanými koncovkami a difuzorem: ryzí dynamika.

Interiér

Kokpit modelu Mercedes-Benz SL okouzluje jedinečným pocitem z prostoru, vysokým komfortem sezení a zachází rozhazovačně s vkusem.
Znovu prohlédnout

Po pořízení filmu mohlo dojít u produktu ke změnám.

Interiér

Kulturní krajina sportovně nejexkluzivnějšího druhu. Kokpit modelu SL okouzluje jedinečným pocitem z prostoru, vysokým komfortem sezení a zachází rozhazovačně s vkusem: exkluzivní varianty kůže, vysoce kvalitní ozdobné prvky z ušlechtilého dřeva nebo hliníku. Sportovní sedadla s vysokými podélnými vzpěrami a nový drsný multifunkční sportovní volant s řadicími pádly – interiér je precizně přizpůsoben ergonomii řidiče a spolujezdce.

Mercedes-Benz Intelligent Drive


Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Komfort zvyšující výkon a příkladná bezpečnost.

Mercedes-Benz Intelligent Drive


Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Komfort zvyšující výkon a příkladná bezpečnost.

Dopravní špička, dlouhé noční jízdy nebo neznámé silnice – Váš SL Roadster Vám výrazně usnadní zejména stresující situace. A to zásluhou koncepce, která každou jízdu ve voze Mercedes-Benz promění v bezpečný a jedinečný zážitek: Mercedes-Benz Intelligent Drive. Neboť čas, který strávíte za volantem, patří Vám. Čas pro relaxaci. Čas pro načerpání energie. Abyste svého cíle dosáhli bezpečně, ale také bez stresu.

Inovace v detailu: objevte výrazné prvky Mercedes-Benz Intelligent Drive vozu SL.

Snadné parkování a výjezd z parkovacího místa.

Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC usnadňuje vyhledávání parkovacího místa a parkování či vyjíždění z podélných parkovacích míst. Vhodná parkovací místa hlásí systém na multifunkčním displeji.

Pokud řidič zařadí zpátečku a potvrdí návrh k zaparkování, provede aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC až do rychlosti 10 km/h pohyby volantu téměř sám. Řidič přitom pouze aktivuje pedál akcelerace a brzdový pedál, po maximálně sedmi krocích je proces parkování ukončen.

Vaše centrála řazení pro nejvyšší nároky.

Navigace, telefon, audio, video nebo internet – se systémem ovládání a zobrazení COMAND Online máte všechna média na dohled a na dosah. Ovládání je jednoduché a intuitivní.

Navigace na pevném disku s realistickým topografickým zobrazením mapy zohledňuje aktuální dopravní informace. S příslušným mobilním telefonem je možné během jízdy volně využívat aplikace Mercedes-Benz Apps, jako vyhledávání zvláštních cílů, počasí nebo internetové rádio.

Lepší výhled v každé situaci.

Extrémně inteligentní a mnohostranný: LED Intelligent Light System poskytuje ještě více bezpečnosti a nejlepší možný výhled při všech světelných poměrech.

Světlomety plně v technice LED se v maximální míře automaticky přizpůsobí počasí a světelným a jízdním podmínkám. Tím je zajištěno optimální osvětlení na silnicích 1. třídy, dálnicích a v zatáčkách.

Zachovává odstup – udržuje jízdní pruh.

Inovativní systém jízdních asistentů podporuje řidiče při zachovávání bezpečné vzdálenosti od vozidla vpředu a jízdě uprostřed jízdního pruhu.

Poskytuje značné zvýšení komfortu především na dlouhých trasách a při jízdách v dopravní zácpě. Systém s podporou radaru brzdí v případě potřeby a podle možností opět zrychlí na nastavenou požadovanou rychlost. Tak je sníženo riziko nárazu.

Radost z jízdy je otázkou nastavení.

Komfortní, sportovní, obzvláště sportovní, efektivní nebo zcela individuální jízdní vlastnosti vozidla lze vyvolat dotykem prstu prostřednictvím DYNAMIC SELECT.

Podle zvoleného jízdního programu jsou přizpůsobeny parametry jako charakteristika motoru, převodovky a řízení. Podvozek s adaptivním systémem tlumení může navíc na každém kole podle potřeby nastavit sílu tlumení – rovnoměrně a plynule.

Inteligentní technologie


Mercedes-Benz Intelligent Drive – podrobné informace o technologiích.

Komfort zvyšující výkon a příkladná bezpečnost.

Inteligentní technologie


Mercedes-Benz Intelligent Drive – podrobné informace o technologiích.

Komfort zvyšující výkon a příkladná bezpečnost.

Obrázek znázorňuje funkci technologie MAGIC VISION CONTROL vozu SL Roadster.

MAGIC VISION CONTROL

Obrázek znázorňuje funkci asistenta sledování dopravních značek vozu SL Roadster.

Asistent sledování dopravních značek

Na obrázku je znázorněna funkce aktivního brzdového asistenta s funkcí pro osvětlení křižovatky vozu SL Roadster.

Aktivní brzdový asistent s funkcí pro osvětlení křižovatky

Obrázek znázorňuje funkci systému PRE-SAFE vozu SL Roadster.

Systém PRE-SAFE®

Obrázek znázorňuje funkci DYNAMIC SELECT na displeji vozu SL Roadster.

DYNAMIC SELECT

Obrázek znázorňuje funkci zpětné kamery pro couvání s dynamickými naváděcími křivkami vozu SL Roadster.

Zpětná kamera pro couvání s dynamickými naváděcími křivkami

Na obrázku je displej vozu SL Roadster s integrovaným systémem COMAND Online.

Systém COMAND Online

Obrázek znázorňuje funkci asistenta adaptivních dálkových světel Plus.

Asistent adaptivních dálkových světel Plus

Jízdní vlastnosti


Jízdní vlastnosti.

S vozem SL „nahoře bez“ po Kalifornii – díky střeše vario.

Jízdní vlastnosti


Jízdní vlastnosti.

S vozem SL „nahoře bez“ po Kalifornii – díky střeše vario.

Zapadající slunce halí Mercedes-Benz SL v barvě modrá briliant na Pacific Coast Highay 1 v Kalifornii do téměř mystického světla.

Na cestách: úžasná vyjížďka s vozem SL v Kalifornii.

Na cestách: úžasná vyjížďka s vozem SL v Kalifornii.

Nový Mercedes-Benz SL startuje s ostřejším vzhledem a vylepšenou technikou. Čas na první slunečnou vyjížďku. California here we come!

Historie


Historie.

Milníky automobilové historie: vůz SL je ikonou mezi sportovními vozy a již odedávna nejžádanějším sportovním vozem své doby.

Historie


Historie.

Milníky automobilové historie: vůz SL je ikonou mezi sportovními vozy a již odedávna nejžádanějším sportovním vozem své doby.

Původ legendy SL: Mercedes-Benz 300 SL z roku 1952 je prvním vozidlem s označením SL (super lehké).
Původ legendy SL: Mercedes-Benz 300 SL z roku 1952 je prvním vozidlem s označením SL (super lehké).

Historie „okřídleného vozu“ začíná v závodním sportu.

Vůz 300 SL (W 194) je po Druhé světové válce první nově zkonstruovaný závodní vůz Mercedes-Benz s novým označením SL (super lehký).

Nově vyvinutý mřížový trubkový rám zaručuje sice nízkou hmotnost při nejlepší možné pevností vůči zkrutu, zato není možné použít běžné dveře. Řešením jsou dveře otevírající se nahoru. Zrodily se „křídlové dveře“. Roku 1954 píše vůz 300 SL „Gullwing“ (W 198) úspěšnou historii dále.

Mercedes-Benz 300 SL Roadster (W 198) umožňuje od roku 1957 potěšení z otevřené jízdy nyní také ve třídě vysoce výkonných sportovních vozů.

Jen létání je hezčí.

Otevřené dvoumístné vozy byly koncem 50. let velmi žádané. Tak v roce 1957 předběhl vůz 300 SL Roadster legendární „křídlové dveře“ a umožnil potěšení z otevřené jízdy také ve třídě vysoce výkonných sportovních vozů.

Mřížový trubkový rám zůstává i u roadsteru nosnou konstrukcí. Ovšem boční díly v nízkém provedení umožňují běžné, dopředu otvíravé dveře – rozhodující předpoklad pro otevřené vozidlo.

Markantní design, legendární tvar – střecha klenutá směrem dovnitř naděluje vozu Mercedes-Benz 230 SL (W 113) z roku 1963 přízvisko „Pagoda“.

Kultovní místo pro otevřenou jízdu.

V březnu 1963 prezentuje Mercedes-Benz na výstavě automobilů v Ženevě model 230 SL (W 113) a vynalézá tím nově sportovní potěšení z jízdy: výkon je nyní sjednocen s komfortem a optimální bezpečností.

Dodáván je model 230 SL ve třech provedeních: jako roadster se skládací střechou, čistě jako kupé s odnímatelnou střechou a jako kombinace obou variant. Díky odnímatelné střeše klenuté směrem dovnitř, která připomíná stavby chrámů z Dálného východu, získává vůz 230 SL rychle přízvisko „Pagoda“.

Po 18 letech výroby je konstrukční řada R 107 nejdéle vyráběnou konstrukční řadou Mercedes-Benz – model 350 SL z roku 1971 je mimo jiné první SL s osmi válci.

Inovativní evergreen.

Obrat ke komfortnímu a přesto výkonnému dvoumístnému vozu důsledně pokračuje od roku 1971 s konstrukční řadou R 107 – tak je model 350 SL z roku 1971 také prvním vozem SL s osmi válci.

S výkonem 147 kW (200 k) zrychluje v devíti sekundách na rychlost 100 km/h. Palivová nádrž je nyní s ochranou proti nárazu vestavěna nad zadní nápravou. Nový je také čtyřramenný volant s velkoplošnou ochrannou deskou, která zamezuje rozevření dveří.

Nová konstrukční řada SL R 129 sjednocuje dynamiku a sportovní charakter s ještě vyšším komfortem a obzvláště harmonickým designem.

Opravdu pěkně sportovní.

Pouhým stisknutím tlačítka lze plátěnou střechu otevřít a zavřít během 20 sekund a to znamená enormní zisk v komfortu.

Tato modelová generace sjednocuje četné světové novinky: sportovně inspirovaná sedadla s integrovanými bezpečnostními pásy, plně automatická skládací střecha a také větrný štít pro otevřenou jízdu bez průvanu. 5litrový čtyřventilový motor V8 modelu 500 SL podává výkon 240 kW (326 k) a umožňuje vysloveně sportovní jízdu.

S přechodem na konstrukční řadu R 230 v roce 2001 získal také nový Mercedes-Benz SL 500 elektrohydraulickou střechu vario.

Nejsilnější roadster světa.

Technika, design a výbava byly výrazně zhodnoceny. Na rozdíl od jeho předchůdců si tento vůz SL vozí svou pevnou střechu stále s sebou.

Střecha vario se otevírá a zavírá stisknutím tlačítka – dokonce prostřednictvím dálkového ovládání – během 16 sekund. V roce 2004 se jako nový špičkový model řady SL objevil SL 65 AMG – s výkonem 612 k (450 kW) a vysokým točivým momentem 1000 Nm nejvýkonnější roadster světa s nejvyšším točivým momentem.


Více o historii:

Nechte se strhnout jedinečnou historií vozu SL a prožijte sami fascinaci historickými vozidly Mercedes-Benz na nádherných cestách Německem, Itálií nebo Francií.


Více o historii:

Nechte se strhnout jedinečnou historií vozu SL a prožijte sami fascinaci historickými vozidly Mercedes-Benz na nádherných cestách Německem, Itálií nebo Francií.

Classic Car Travel


Objevte nádherné silnice za volantem klasického vozu SL.

Objevte na cestách série „Classic Car Travel“ za volantem veteránů Mercedes-Benz malebné krajiny Toskánska, nádherné trasy Provensálska nebo působivá místa automobilové historie Mercedes-Benz v Bádensko-Württembersku.

Classic Car Travel


Objevte nádherné silnice za volantem klasického vozu SL.

Objevte na cestách série „Classic Car Travel“ za volantem veteránů Mercedes-Benz malebné krajiny Toskánska, nádherné trasy Provensálska nebo působivá místa automobilové historie Mercedes-Benz v Bádensko-Württembersku.

Vychutnejte si nádherné krajiny Provensálska v historickém voze Mercedes-Benz SL.

Vychutnejte si jízdní kulturu v čisté formě a nadčasově elegantní tvary s chromovanými prvky s láskou k detailu. Haptika a vůně vypráví příběhy dávných dobrodružství. Návrat na vybraná místa Vás rozmazlí nejjemnějšími lahůdkami. Nabízíme Vám možnost uvolněného prožití Vaší vášně a přitom se projet v různých modelech. Na pečlivě vybraných trasách Vaší cesty Vás bude doprovázet povolaný tým.

Obrázky a filmy


Obrázky a filmy vozu SL Roadster.

Obrázky a filmy


Obrázky a filmy vozu SL Roadster.

Mercedes-Benz SL 500 v barvě modrá briliant s koly z lehkých slitin s paprsky za příplatek stojí na okraji přístavní nádrže.
Mercedes-Benz SL 400 v barvě šedá selenite se díky své nadčasové siluetě a ikonickému designu perfektně začleňuje do prostředí moderní architektury.
Mercedes-Benz SL 500 v barvě modrá briliant s interiérem v barvě porcellain / černá je sportovní a exkluzivní zároveň.
Na obrázku je pohled na futuristickou fasádu budovy z žabí perspektivy.
Mercedes-Benz 280 SL, díky své střeše s markantním tvarem více známý než Pagoda, si v současnosti vychutnává status kultu.
Mercedes-AMG SL 65 v barvě modrá briliant okouzluje typickými znaky vysoce výkonného sportovce, např. s precizně tvarovanými plochami.
Interiér čalouněný kůží Exklusive nappa černá modelu Mercedes-Benz SL 400 sjednocuje luxus, komfort a sportovní charakter.
Legendární Mercedes-Benz 190 SL je opticky založen na praotci konstrukční řady, modelu 300 SL, a je zakladatelem tradice Roadsterů SL.
Ve zpětném zrcátku okamžitě nápadný – Mercedes-AMG SL 63 se svým markantním vzhledem a silným stylingem.
Mercedes-Benz SL 500 v barvě modrá briliant je silně inscenovanou dynamikou – s širokou zádí a velkými koly z lehkých slitin s paprsky AMG.

Brožura a ceník


Brožura a ceník.

Brožura a ceník


Brožura a ceník.

Stáhněte si Vaši osobní brožuru a ceník.

Na obrázku je brožura a ceník pro Mercedes-Benz SL Roadster.

Stáhněte si Vaši osobní brožuru a ceník.

Bezplatná brožura Vám otevře nový pohled z fascinující perspektivy, přiblíží Vám jemné detaily a nabídne podrobné informace o Vámi preferovaném modelu.

Ceník obsahuje kromě cen vozidel a podrobností výbavy také příplatkové výbavy pro individuální ztvárnění Vašeho vozidla Mercedes-Benz.