Spousta místa pro každého: Citan Mixto.

Od 435.000 Kč bez DPH

Konfigurátor

Citan Mixto: Městský hrdina.

S modelem Citan vám nabízíme městskou dodávku s kompaktními rozměry a velkým nákladovým prostorem, která je dokonale vhodná pro rozmanité požadavky provozu ve městě.

Z ekonomického hlediska je Citan v každém případě výhra: Jeho efektivní motory s technologií BlueEFFICIENCY1 a spotřebou od 4,3 l/100 km2, vysoká disponibilnost díky dlouhým intervalům údržby3 a atraktivní podmínky a služby4 šetří váš rozpočet. A abyste vždy dobře dojeli, přibalili jsme modelu Citan na cestu systém ADAPTIVE ESP® užitečnými funkcemi a účinnými brzdami na všech kolech.

Díky pohodlným sedadlům, jednoduchému ovládání a perfektně vyladěnému podvozku s nezávislým zavěšením kol je Citan velmi komfortní, agilní a ve městě dobře ovladatelný – a na přání je k dispozici s převodovkou s dvojitou spojkou 6G-DCT5. Při nakládání a vykládání budete nadšeni, jak flexibilně lze nákladový prostor využít díky jeho nízké hraně a velkým dveřím.

Citan má vše, co očekáváte od městské dodávky s hvězdou Mercedes ve znaku. Přesvědčte se o jeho výhodách při zkušební jízdě. Dodávky Mercedes-Benz. Born to run.

1

Paket BlueEFFICIENCY patří ke standardní výbavě pro všechny motorizace a délky. K dispozici není pouze v kombinaci s převodovkou s dvojitou spojkou 6G-DCT.

2

Skříňová dodávka Citan 108 CDI s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení s 5stupňovou manuální převodovkou a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 5,0-4,7/4,4-4,2/4,6-4,3 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 119-112 g/km [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

3

Intervaly údržby až 40 000 km.

4

Například Mercedes-Benz MobiloVan, doživotní záruka mobility od společnosti Mercedes-Benz. Tato záruka platí maximálně 30 let při pravidelném servisu u autorizovaného servisního partnera Mercedes-Benz. Platí pro vozidla s první registrací od 01.10.2012.

5

Převodovka s dvojitou spojkou 6G-DCT je volitelně k dispozici pro Citan 112 [skříňová dodávka Citan 112 bez paketu BlueEFFICIENCY ve spojení se 6G-DCT a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 8,1-7,9/5,6-5,5/6,5-6,4 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 147-144 g/km ] [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách. Není k dispozici pro Citan Mixto.

Hlavní přednosti.

  1. Komfort
  2. Radost z jízdy
  3. Hospodárnost
  4. Flexibilita
  5. Bezpečnost
Víme, na čem vám záleží.

Citan kombinuje příjemné s užitečným: V jeho pohodlném interiéru lze velmi příjemně pracovat. S funkčností a komfortem se budete od nastupování až po vystupování setkávat ve všech ohledech – od příjemně vysoké polohy sedadla za jízdy, až po nízké hrany dveří a nákladového prostoru, které usnadní nakládání.

Pohodlné sedadlo řidiče s bočním vedením šetřícím záda je prodyšné, odolné a lze jej ručně upravovat podle požadavků řidiče, stejně tak jako výškově nastavitelný volant. Všechny ovládací prvky jsou přehledně uspořádány a snadno se obsluhují. Snadno čitelný sdružený přístroj dodatečně zvyšuje optickou kvalitu interiéru. K příjemnému pracovnímu prostředí přispívá rovněž sériový systém topení a ventilace a praktický koncept odkládacích schránek.

Citan Mixto: Práce musí přinášet i radost z jízdy.


Silné stránky dodávky Citan vám pomohou s každým úkolem: V hustém městském provozu oceníte jeho snadnou manévrovatelnost, na rychlostních silnicích a dálnicích využijete jeho sílu.

Z nabídky silných vznětových motorů o výkonu 55 kW1 (75 k), 66 kW2 (90 k) a 81 kW3(110 k) nebo moderního benzinového motoru 84 kW4 (114 k) si jistě vyberete ten pravý podle svých požadavků. Inovativní technologie BlueEFFICIENCY5 snižuje spotřebu a pomáhá tak zvýšit hospodárnost Vašeho podnikání. V závislosti na motorizaci je hnací síla motoru přenášena na kola prostřednictvím 5 nebo 6stupňové manuální převodovky. Volitelně objednatelná převodovka s dvojitou spojkou 6G-DCT6 spojuje jízdně dynamické přednosti manuální převodovky s komfortem automatické převodovky.

Všechny technické komponenty jsou precizně vzájemně sladěné – od servořízení, přes dimenzování pružin a tlumičů podvozku až po výkonné brzdy na všech kolech. Díky tomu si můžete agilitu vozu Citan uvolněně užívat v jakékoliv situaci.

Citan Mixto: Jeho nasazení se vyplatí. Krátkodobě i dlouhodobě.

Pro značku Mercedes-Benz je závazkem, aby i modelem Citan odpovědně a trvale udržitelně utvářela budoucnost mobility. Právě v městském provozu Citan tento požadavek plní vzorovým způsobem. Díky moderním motorům a inovativní technologií BlueEFFICIENCY5 dosahuje spotřeba paliva i emise CO2nízké úrovně. Model Citan tak jde se svou spotřebou od 4,3 l/100 km1 dobrým příkladem.

Výhrou je Citan i z ekonomického hlediska, a to jak díky své atraktivní ceně, tak nízkým provozním nákladům, které jsou dány efektivní spotřebou paliva a intervaly údržby v délce až 40 000 km.

Nejlepší možná dostupnost je pro dodávky Mercedes-Benz stejně důležitá jako pro vás. To zdůrazňujeme naší celoživotní garancí mobility Mercedes-Benz MobiloVan7, 8. Citan tak významným způsobem přispívá k dlouhodobé a trvalé ziskovosti.

Moderní motory, elektrické servořízení a indikace okamžiku řazení tvoří základ vaší ekonomické jízdy. Paket BlueEFFICIENCY5 efektivitu vašeho vozidla ještě zvýší.

Citan Mixto: Připraven přijmout jakoukoliv výzvu.

Citan zvládá všední dny s ohromující flexibilitou. Sice vás nezbaví vaší práce, ale bez ohledu na váš obor vám ji výrazně usnadní. Jeho inteligentní koncept nákladového prostoru s nízkým prahem si nebudete chtít nechat ujít. Protože lehké nakládání a vykládání patří mezi jeho silné stránky stejně jako flexibilní využívání jeho vysoké transportní kapacity: Až 2 posuvné dveře a dvoukřídlé provedení dveří nákladového prostoru s úhlem otevření až 180° umožňuje vynikající přístup.

Citan Mixto: Velikán i v otázkách bezpečnosti.

Citan je na špici i v otázkách bezpečnosti: S ADAPTIVE ESP®, brzdovým asistentem, protiblokovacím systémem brzd ABS a výkonnými brzdami na všech kolech se vyznačuje krátkými brzdnými drahami – a to i za mokra. Podvozek s nezávislým zavěšením kol udržuje spolehlivý kontakt s vozovkou. Pokud byste cestovali na sněhu nebo v písku, můžete vypnout protiskluzový systém ASR.

V případě nehody vám zajistí velmi dobrou ochranu výškově nastavitelné tříbodové bezpečnostní pásy s reverzními předpínači a omezovači síly. Při nouzovém brzdění se automaticky aktivují varovná směrová světla.

Citan je navíc sériově vybaven airbagem řidiče, světlem pro jízdu ve dne a asistentem rozjezdu do kopce. Riziko zranění mohou v případě nehody položky volitelné9 výbavy airbag řidiče a boční a okenní airbagy. Kromě toho jsou na přání k dispozici asistenční systémy jako je světelný a dešťový senzor, sledování tlaku vzduchu v pneumatikách a zpětná kamera pro couvání, která ve vnitřním zrcátku zobrazuje dění za vozidlem.

Navzdory tomu, jaký zájem Citan vzbuzuje, si můžete být díky volitelnému varovnému zařízení proti vloupání a odcizení vozidla jisti, že se vaše vozidlo nedostane do nesprávných rukou.

1

Skříňová dodávka Citan 108 CDI s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení s 5stupňovou manuální převodovkou a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 5,0-4,7/4,4-4,2/4,6-4,3 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 119-112 g/km [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

2

Skříňová dodávka Citan 109 CDI a Citan Mixto 109 CDI s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení s 5stupňovou manuální převodovkou a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 5,2-4,7/4,5-4,2/4,7-4,3 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 123-112 g/km [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

3

Skříňová dodávka Citan 111 CDI a Citan Mixto 111 CDI s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení se 6stupňovou manuální převodovkou a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 4,9-4,8/4,3-4,2/4,5-4,4 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 119-115 g/km [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

4

Skříňová dodávka Citan 112 s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení se 6stupňovou manuální převodovkou a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 7,4-7,3/5,8-5,6/6,4-6,2 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 143-140 g/km [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

Skříňová dodávka Citan 112 bez paketu BlueEFFICIENCY ve spojení se 6G-DCT a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 8,1-7,9/5,6-5,5/6,5-6,4 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 147-144 g/km [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

5

Paket BlueEFFICIENCY patří ke standardní výbavě pro všechny motorizace a délky. K dispozici není pouze v kombinaci s převodovkou s dvojitou spojkou 6G-DCT.

6

Převodovka s dvojitou spojkou 6G-DCT je volitelně k dispozici pro Citan 112 [skříňová dodávka Citan 112 bez paketu BlueEFFICIENCY ve spojení se 6G-DCT a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 8,1-7,9/5,6-5,5/6,5-6,4 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 147-144 g/km ] [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách. Není k dispozici pro Citan Mixto.

7

Maximálně až 30 let při pravidelném servisu u autorizovaného servisního partnera Mercedes-Benz.

8

Platí pro vozidla s první registrací od 01.10.2012.

Dostatek prostoru pro pasažéry i náklad.

Mixto s flexibilním konceptem vnitřního prostoru pro cestující a náklad

Citan Mixto nabízí místo až pro pět osob a velký ložný prostor. K dispozici je pouze v extra dlouhé variantě (A3). Jeho volitelná výbava obsahuje zasklení až za 1. řadu zadních sedadel v prostoru pro cestující, stejně jako dvoje posuvné dveře, které umožňují pohodlné nastupování na lavici se třemi sedadly. Tu je možno sklopit v poměru 1/3 a 2/3, a zvětšit tak v případě potřeby nákladový prostor.

Bezpečnost i v nákladovém prostoru.

Citan Mixto nabízí flexibilní možnosti zajištění nákladu.

K rozsáhlému konceptu bezpečnosti městských dodávek Mercedes-Benz patří i co nejbezpečnější přeprava nákladu. Proto model Citan Mixto nabízí to nejlepší pro řádné zajištění nákladu a co nejlepší ochranu řidiče a spolujezdce před nákladem.

K zabezpečení nákladu patří následující charakteristiky:

  • Osm upevňovacích ok v podlaze, která mohou řádným upevněním nákladu pomoci zabránit jeho sklouznutí
  • Volitelná pevná dělicí mřížka na C-sloupku, která odděluje kabinu řidiče od nákladového prostoru
  • Volitelné zadní lavicové sedadlo FOLD & LOAD s dělicí mřížkou, které umožňuje díky praktickému rychlovýměnnému systému přestavbu lavice se třemi sedadly na dělicí mřížovou stěnu
  • Volitelná upevňovací oka v boční stěně, v závislosti na počtu posuvných dveří se dvěma nebo třemi oky

Komfort odpovídající Mercedes-Benz.

Pět cestujících pohodlně na cestách.

Rovněž v prostoru pro cestující je jízda příjemná: Lavice se třemi sedadly je vybavena třemi výškově nastavitelnými opěrkami hlavy a tříbodovými bezpečnostními pásy na všech místech. Pokud je zapotřebí dodatečný nákladový prostor pro přepravu větších předmětů, je možno je sklopit v poměru 1/3 ku 2/3. Mixto tak naplno předvádí své flexibilní možnosti jako dvoumístné nebo pětimístné vozidlo.

Na přání je možno objednat lavici se třemi sedadly s integrovanou dělicí mřížkou. Díky praktickému rychlovýměnnému systému je možno lavici několika málo pohyby přestavět na mřížovou dělicí stěnu. Tím se zvětší nákladový prostor a dělicí mřížka chrání řidiče a spolujezdce před nákladem.

Připraven přijmout jakoukoliv výzvu.

Citan zvládá všední dny s ohromující flexibilitou. Sice vás nezbaví vaší práce, ale bez ohledu na váš obor činnosti vám ji výrazně usnadní. Jeho inteligentní koncept nákladového prostoru a nízký kryt středního dílu zádě si nebudete chtít nechat ujít. Protože lehké nakládání a vykládání patří mezi jeho silné stránky stejně tak jako flexibilní využívání jeho vysoké transportní kapacity: Až dvoje posuvné dveře a dvoukřídlé provedení dveří nákladového prostoru s úhlem otevření až 180° umožňuje vynikající přístup.

Citan Mixto, zadní lavicové sedadlo FOLD & LOAD s dělicí mřížkou

Zadní lavicové sedadlo FOLD & LOAD s dělicí mřížkou

Citan Mixto, upevňovací oka v boční stěně

Upevňovací oka v boční stěně

Citan Mixto, plastová podlaha nákladového prostoru

Plastová podlaha nákladového prostoru

* Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsané metody měření. Jedná se o „naměřené hodnoty CO2 při NEFZ“ ve smyslu čl. čl. 2 č. 2 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1152. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Z důvodu zákonných změn směrodatných zkušebních postupů mohou být v prohlášení o shodě směrodatného pro registraci vozidla a příp. daně z motorového vozidla uvedeny vyšší hodnoty. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel.

Další informace o oficiální spotřebě paliva a oficiálních specifických emisích CO2 nových osobních automobilů najdete v „Příručce ke spotřebě paliva, emisím CO2 a spotřebě elektrické energie“ nových osobních automobilů, která je zdarma k dispozici na všech prodejních místech a u DAT Czech (https://www.datgroup.com/cs-cz/home.html).