Pro vynikající pracovní prostředí: Užitkový Citan Tourer.

Od 387.000 Kč bez DPH

Konfigurátor

Citan Tourer: Městský hrdina.

Robustní, flexibilní, hospodárný a perfektně připravený na všechny výzvy městského provozu: Citan Tourer, vaše kompaktní dodávka až pro sedm cestujících1 .

Z ekonomického hlediska je Citan v každém případě výhra: Jeho efektivní motory s technologií BlueEFFICIENCY2 a spotřebou od 4,3 l/100 km3, vysoká disponibilnost díky dlouhým intervalům údržby4 a atraktivní podmínky a služby5 šetří váš rozpočet. A abyste vždy dobře dojeli, přibalili jsme modelu Citan na cestu systém ADAPTIVE ESP® s užitečnými funkcemi, účinnými kotoučovými brzdami na všech kolech a až šesti airbagy.

Díky pohodlným sedadlům, jemně vyladěnému podvozku s nezávislým zavěšením kol a volitelnou převodovkou s dvojitou spojkou 6G-DCT6 je Citan velmi komfortní, agilní a dobře ovladatelný. Příkladná je rovněž jeho flexibilita, například dvě jednotlivá sedadla ve 2. zadní řadě sedadel, která z něj učiní sedmimístné1 vozidlo. Nebo se sklopnými opěradly sedadla v zadní části vozidla, díky kterým můžete obratem ruky vytvořit velký nákladový prostor.

Citan má vše, co očekáváte od kompaktní dodávky s hvězdou Mercedes ve znaku.

1

K dispozici pouze pro Citan Tourer 111 CDI [Citan Tourer 111 s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení se 6stupňovou manuální převodovkou a homologací jako osobní vozidlo (M1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 4,9-4,8/4,3-4,2/4,5-4,4 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 119-115 g/km; třída efektivity: A. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.][*] extra dlouhá s homologací jako osobní vozidlo (M1).

2

Paket BlueEFFICIENCY patří ke standardní výbavě pro všechny motorizace a délky. K dispozici není pouze v kombinaci s převodovkou s dvojitou spojkou 6G-DCT.

3

Citan Tourer 108 CDI s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení s 5stupňovou manuální převodovkou a homologací jako osobní vozidlo (M1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 5,0-4,7/4,4-4,2/4,6-4,3 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 119-112 g/km [*]; třída efektivity: B–A. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

4

Intervaly údržby až 40 000 km.

5

Například Mercedes-Benz MobiloVan, doživotní záruka mobility od společnosti Mercedes-Benz. Tato záruka platí maximálně 30 let při pravidelném servisu u autorizovaného servisního partnera Mercedes-Benz. Platí pro vozidla s první registrací od 01.10.2012.

6

Převodovka s dvojitou spojkou 6G-DCT je volitelně k dispozici pro Citan 112 [skříňová dodávka Citan 112 s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení se 6stupňovou manuální převodovkou a homologací jako osobní vozidlo (M1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 7,4-7,3/5,8-5,6/6,4-6,2 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 143-140 g/km [*]. Třída efektivity: C] a pro Citan 112 [Citan Tourer 112 bez paketu BlueEFFICIENCY ve spojení se 6G-DCT a homologací jako osobní vozidlo (M1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 8,1-7,9/5,6-5,5/6,5-6,4 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 147-144 g/km [*]. Třída efektivity: C]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

Hlavní přednosti.

  1. Komfort
  2. Radost z jízdy
  3. Hospodárnost
  4. Flexibilita
  5. Bezpečnost
Víme, na čem vám záleží.

Interiér Citanu kombinuje příjemné s užitečným: Funkčnost a komfort, od příjemně vysoké polohy sedadel za jízdy až po nízké hrany dveří, které usnadňují nastupování.

Pohodlné sedadlo řidiče s bočním vedením šetřícím záda je prodyšné, odolné a lze jej ručně upravovat podle vašich požadavků, stejně tak jako výškově nastavitelný volant. Všechny ovládací prvky jsou přehledně uspořádány a snadno se obsluhují. Snadno čitelný sdružený přístroj dodatečně zvyšuje optickou kvalitu interiéru. A sériový systém topení a ventilace i volitelné elektrické ovládání oken v posuvných dveřích přispívají k příjemnému klimatu ve vozidle.

Praktický koncept odkládacích schránek nabízí spoustu funkčního, dobře přístupného úložného prostoru: Odkládací schránka u spolujezdce má objem až 8,5 l, sériová odkládací schránka nad čelním sklem 12,6 l, do úložných prostorů ve dveřích uschováte 2x 4,1 l a v odkládací schránce v loketní opěře máte k dispozici objem 8,9 l.

Ještě atraktivnější je vnitřní prostor vozidla s výbavami na přání paket Chrom interiér, paket design pro interiér, chrom nebo paket design pro interiér, barevný.

Práce musí přinášet i radost z jízdy.

Citan vám přinese nefalšovanou radost z jízdy: V hustém městském provozu oceníte jeho kompaktní manévrovatelnost, na rychlostních silnicích a dálnicích si plně vychutnáte jeho sílu.

Z nabídky silných vznětových motorů o výkonu 55 kW1 (75 k), 66 kW2 (90 k) a 81 kW3(110 k) nebo moderního benzinového motoru 84 kW4 (114 k) si jistě vyberete ten pravý podle svých preferencí. Inovativní technologie BlueEFFICIENCY5 snižuje spotřebu a pomáhá tak šetřit váš rozpočet. V závislosti na motorizaci je hnací síla motoru přenášena na kola prostřednictvím 5 nebo 6stupňové manuální převodovky. Volitelně objednatelná převodovka s dvojitou spojkou 6G-DCT6 spojuje jízdně dynamické přednosti manuální převodovky s komfortem automatické převodovky.

Všechny technické komponenty jsou precizně vzájemně sladěné – od servořízení, přes dimenzování pružin a tlumičů podvozku až po výkonné kotoučové brzdy na kolech přední i zadní nápravy. Díky tomu si můžete v jakékoliv situaci uvolněně užívat agilitu vozu Citan.

Jeho nasazení se vyplatí. Krátkodobě i dlouhodobě.

Pro značku Mercedes-Benz je závazkem, aby i modelem Citan odpovědně a trvale udržitelně utvářela budoucnost mobility. Právě v městském provozu Citan tento požadavek plní vzorovým způsobem. Díky moderním motorům a inovativní technologií BlueEFFICIENCY5 dosahuje spotřeba paliva i emise CO2nízké úrovně. Model Citan tak jde se svou spotřebou od 4,3 l/100 km1 dobrým příkladem.

Výhrou je Citan i z ekonomického hlediska, a to jak díky své atraktivní ceně, tak nízkým provozním nákladům, které jsou dány efektivní spotřebou paliva a intervaly údržby v délce až 40 000 km.

Nejlepší možná dostupnost je pro dodávky Mercedes-Benz stejně důležitá jako pro vás. To zdůrazňujeme naší celoživotní garancí mobility Mercedes-Benz MobiloVan7, 8. Citan tak významným způsobem přispívá k dlouhodobé a trvalé ziskovosti.

Moderní motory, elektrické servořízení a indikace okamžiku řazení tvoří základ vaší ekonomické jízdy. Paket BlueEFFICIENCY5 efektivitu vašeho vozidla ještě zvýší.

Připraven přijmout jakoukoliv výzvu.

Citan nadchne pasažéry na všech místech. Až 7 pohodlných míst k sezení9 a dostatečný úložný prostor vytváří nejlepší podmínky pro příjemnou a bezpečnou jízdu – ať již s celou rodinou nebo na velký nákup do obchodu pro kutily.

Na pohodlných sedadlech s bočním vedením, které šetří vaše záda, a prodyšnými a odolnými látkovými potahy se cítíte přesně tak, jak to od dodávky Mercedes-Benz očekáváte: prostě skvěle.

Vysoce kvalitní a funkční interiér s řadou praktických odkládacích schránek vám umožní pohodlně absolvovat i delší cesty. A volitelně objednatelná panoramatická střecha se 2 výklopnými střešními okny přijemně prosluní celý interiér. Vedle vynikajícího jízdního komfortu vás Citan přesvědčí rovněž tříbodovými bezpečnostními pásy s omezovačem síly na všech sedadlech.

Velikán i v otázkách bezpečnosti.

Citan je na špici i v otázkách bezpečnosti: S ADAPTIVE ESP®, brzdovým asistentem a protiblokovacím systémem brzd ABS i výkonnými kotoučovými brzdami na kolech přední i zadní nápravy se vyznačuje krátkými brzdnými drahami – a to i za mokra. Podvozek s nezávislým zavěšením kol udržuje spolehlivý kontakt s vozovkou. Pokud byste cestovali na sněh nebo v písku, můžete vypnout protiskluzový systém ASR.

V případě nehody vám zajistí velmi dobrou ochranu výškově nastavitelné tříbodové bezpečnostní pásy s reverzními předpínači a omezovači síly. Při nouzovém brzdění se automaticky aktivují varovná směrová světla.

Citan je sériově vybaven světly pro jízdu ve dne, asistentem rozjezdu do kopce a až 6 airbagy. Airbag řidiče, airbag spolujezdce10 i okenní airbagy10 a boční airbagy10 11mohou v případě nehody zmírnit nebezpečí zranění. Na přání jsou k dispozici asistenční systémy jako je světelný a dešťový senzor, sledování tlaku vzduchu v pneumatikách10 a zpětná kamera pro couvání, která ve vnitřním zrcátku zobrazuje dění za vozidlem.

Navzdory tomu, jaký zájem Citan vzbuzuje, si můžete být díky volitelnému varovnému zařízení proti vloupání a odcizení vozidla12 jisti, že se vaše vozidlo nedostane do nesprávných rukou.

1

Citan Tourer 108 CDI s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení s 5stupňovou manuální převodovkou a homologací jako osobní vozidlo (M1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 5,2-4,7/4,5-4,2/4,7-4,3 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 123-112 g/km [*]; třída efektivity: B–A. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

2

Citan Tourer 109 CDI s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení s 5stupňovou manuální převodovkou a homologací jako osobní vozidlo (M1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 5,2-4,7/4,5-4,2/4,7-4,3 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 123-112 g/km [*]; třída efektivity: B–A. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

3

Citan Tourer 111 CDI s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení se 6stupňovou manuální převodovkou a homologací jako osobní vozidlo (M1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 4,9-4,8/4,3-4,2/4,5-4,4 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 119-115 g/km [*]; třída efektivity: A. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

4

Citan Tourer 112 s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení se 6stupňovou manuální převodovkou a homologací jako osobní vozidlo (M1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 7,4-7,3/5,8-5,6/6,4-6,2 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 143-140 g/km [*]; třída efektivity: C. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

Citan Tourer 112 s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení s 6stupňovou manuální převodovkou a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 8,1-7,9/5,6-5,5/6,5-6,4 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 147-144 g/km [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

5

Paket BlueEFFICIENCY patří ke standardní výbavě pro všechny motorizace a délky. K dispozici není pouze v kombinaci s převodovkou s dvojitou spojkou 6G-DCT.

6

Převodovka s dvojitou spojkou 6G-DCT je volitelně k dispozici pro Citan 112 [skříňová dodávka Citan 112 s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení se 6stupňovou manuální převodovkou a homologací jako osobní vozidlo (M1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 7,4-7,3/5,8-5,6/6,4-6,2 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 143-140 g/km [*]. Třída efektivity: C] a pro Citan 112 [Citan Tourer 112 bez paketu BlueEFFICIENCY ve spojení se 6G-DCT a homologací jako osobní vozidlo (M1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 8,1-7,9/5,6-5,5/6,5-6,4 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 147-144 g/km [*]. Třída efektivity: C]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

7

Maximálně až 30 let při pravidelném servisu u autorizovaného servisního partnera Mercedes-Benz.

8

Platí pro vozidla s první registrací od 01.10.2012.

9

K dispozici pouze pro Citan Tourer 111 CDI [Citan Tourer 111 s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení se 6stupňovou manuální převodovkou a homologací jako osobní vozidlo (M1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 4,9-4,8/4,3-4,2/4,5-4,4 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 119-115 g/km; třída efektivity: A. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.][*] extra dlouhá s homologací jako osobní vozidlo (M1).

10

Standardní výbava u modelu Citan Tourer s homologací jako osobní vozidlo (M1), příplatková výbava s homologací jako užitkové vozidlo (N1).

11

Pro spolujezdce pouze ve spojení s bočními a okenními airbagy řidiče a spolujezdce.

12

K dispozici pouze pro Citan Tourer s homologací jako užitkové vozidlo (N1).

Pohodlná jízda městem v sedmi lidech.

Komfortní způsob přepravy pasažérů.

Citan Tourer je komfortní osobní dodávka, která nabízí až sedm míst k sezení. Vedle sedadla řidiče a spolujezdce a lavice se třemi sedadly v prostoru pro cestující v dlouhé verzi vozu Citan Tourer jsou v extra dlouhé variantě dodatečně k dispozici dvě jednotlivá sedadla ve 2. řadě sedadel v zadní části vozu. Citan Tourer navíc boduje řadou praktických odkládacích schránek s celkovým objemem 77 l.

Volitelná výbava - interiérové sady.

Citan Tourer, paket design pro interiér, barevný

Paket design pro interiér, barevný

Citan Tourer, paket design pro interiér, chrom

Paket design pro interiér, chrom

Citan Tourer, paket červeného prošívání v interiéru

Paket červeného prošívání v interiéru

* Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsané metody měření. Jedná se o „naměřené hodnoty CO2 při NEFZ“ ve smyslu čl. 2 č. 2 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1152, popř. (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Z důvodu zákonných změn směrodatných zkušebních postupů mohou být v prohlášení o shodě směrodatného pro registraci vozidla a příp. daně z motorového vozidla uvedeny vyšší hodnoty. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel.

Další informace o oficiální spotřebě paliva a oficiálních specifických emisích CO2 nových osobních automobilů najdete v „Příručce ke spotřebě paliva, emisím CO2 a spotřebě elektrické energie“ nových osobních automobilů, která je zdarma k dispozici na všech prodejních místech a u DAT Czech (https://www.datgroup.com/cs-cz/home.html).