Citan Tourer | Dodávkové vozidlo Mercedes-Benz

Pojme vše, co přináší všední dny: Citan Tourer.

Od 466.500 Kč bez DPH

Konfigurátor

Ví, na čem v životě záleží.

Všední dny a volný čas vás staví před nejrozmanitější úkoly, ale Citan Tourer nabízí chytré řešení: Až 5 míst k sezení variabilní prostorový koncept a individuální možnosti výbavy.

Nízká spotřeba a technologie BlueEFFICIENCY1 šetří váš rozpočet a životní prostředí. Dlouhé intervaly údržby 40 000 km prokazují jeho úspornost a spolehlivost. A abyste byli na cestách vždy v bezpečí, přibalili jsme modelu Citan na cestu systém ADAPTIVE ESP® s užitečnými funkcemi, účinnými kotoučovými brzdami na všech kolech a až šesti airbagy.

Díky pohodlným sedadlům a perfektně vyladěnému podvozku s nezávislým zavěšením kol je Citan velmi komfortní, agilní a ve městě dobře ovladatelný. Vzorová je také jeho flexibilita, kterou umožňují sklopná opěradla sedadel v zadní části vozidla, díky kterým můžete obratem ruky vytvořit velký nákladový prostor. A pro individuální vzhled jsou k výběru mimo jiné sada Design RED a sada Night.

1

Paket BlueEFFICIENCY patří ke standardní výbavě pro všechny motorizace a délky.

Hlavní přednosti.

  1. Komfort
  2. Radost z jízdy
  3. Hospodárnost
  4. Flexibilita
  5. Bezpečnost
Ví, co je pro vás důležité.

Interiér Citanu kombinuje příjemné s užitečným: Funkčnost a komfort, od příjemně vysoké polohy sedadel za jízdy až po nízké hrany dveří, které usnadňují nastupování.

Pohodlné sedadlo řidiče s bočním vedením šetřícím záda je prodyšné, odolné a lze jej ručně upravovat podle vašich požadavků, stejně tak jako výškově nastavitelný volant. Všechny ovládací prvky jsou přehledně uspořádány a snadno se obsluhují. Snadno čitelný sdružený přístroj dodatečně zvyšuje optickou kvalitu interiéru. A sériový systém topení a ventilace i volitelné elektrické ovládání oken v posuvných dveřích přispívají k příjemnému klimatu ve vozidle.

Praktický koncept odkládacích schránek nabízí spoustu funkčního, dobře přístupného úložného prostoru: Odkládací schránka u spolujezdce má objem až 8,5 l, sériová odkládací schránka nad čelním sklem 12,6 l, do úložných prostorů ve dveřích uschováte 2x 4,1 l a v odkládací schránce v loketní opěře máte k dispozici objem 8,9 l.

Ještě atraktivnější je vnitřní prostor vozidla s výbavami na přání paket Chrom interiér, paket design pro interiér, chrom nebo paket design pro interiér, barevný.

Aby zábava začala již během cesty.

Citan vám přinese nefalšovanou radost z jízdy: V hustém městském provozu oceníte jeho kompaktní manévrovatelnost, na rychlostních silnicích a dálnicích si plně vychutnáte jeho sílu.

Na výběr jesou výkonné motory s inovativní technologií BlueEFFICIENCY,1 která snižuje spotřebu a pomáhá šetřit váš rozpočet. V závislosti na motorizaci je hnací síla motoru přenášena na kola prostřednictvím pětistupňové nebo šestistupňové manuální převodovky.

Všechny technické komponenty jsou precizně vzájemně sladěné – od servořízení, přes dimenzování pružin a tlumičů podvozku až po výkonné kotoučové brzdy na kolech přední i zadní nápravy. Díky tomu si můžete v jakékoliv situaci uvolněně užívat agilitu vozu Citan.

Jeho efektivita se vyplatí. Krátkodobě i dlouhodobě.

Pro značku Mercedes-Benz je závazkem, aby i modelem Citan odpovědně a trvale udržitelně utvářela budoucnost mobility. Právě v městském provozu Citan tento požadavek plní vzorovým způsobem. Díky moderním motorům a inovativní technologií BlueEFFICIENCY1 dosahuje spotřeba paliva i emise CO2nízké úrovně.

Výhrou je Citan i z ekonomického hlediska, a to jak díky své atraktivní ceně, tak nízkým provozním nákladům, které jsou dány efektivní spotřebou paliva a intervaly údržby v délce až 40 000 km.

Moderní motory, elektrické servořízení a indikace okamžiku řazení tvoří základ vaší ekonomické jízdy. Paket BlueEFFICIENCY efektivitu vašeho vozidla ještě zvýší.

Připraven přijmout jakoukoliv výzvu.

Citan nadchne pasažéry na všech místech. Pohodlná místa k sezení a dostatečný úložný prostor vytváří nejlepší předpoklady pro příjemnou a bezpečnou jízdu.

Na pohodlných sedadlech s bočním vedením, které šetří vaše záda, a prodyšnými a odolnými látkovými potahy se cítíte přesně tak, jak to od dodávky Mercedes-Benz očekáváte: prostě skvěle. Vysoce kvalitní a funkční interiér s řadou praktických odkládacích schránek vám umožní pohodlně absolvovat i delší cesty. Vedle vynikajícího jízdního komfortu vás Citan přesvědčí rovněž tříbodovými bezpečnostními pásy s omezovačem síly na všech sedadlech.

Velikán i v otázkách bezpečnosti.

Citan je špičkou i v otázkách bezpečnosti: S ADAPTIVE ESP®, brzdovým asistentem a protiblokovacím systémem brzd ABS i výkonnými kotoučovými brzdami na kolech přední i zadní nápravy se vyznačuje krátkými brzdnými drahami – a to i za mokra. Podvozek s nezávislým zavěšením kol udržuje spolehlivý kontakt s vozovkou. Pokud byste cestovali na sněh nebo v písku, můžete vypnout protiskluzový systém ASR.

V případě nehody vám zajistí velmi dobrou ochranu výškově nastavitelné tříbodové bezpečnostní pásy s reverzními předpínači a omezovači síly. Při nouzovém brzdění se automaticky aktivují varovná směrová světla.

Citan je sériově vybaven světly pro jízdu ve dne, asistentem rozjezdu do kopce a až šesti airbagy, které mohou v případě nehody zmírnit nebezpečí zranění. Na přání jsou k dispozici asistenční systémy jako je světelný a dešťový senzor, sledování tlaku vzduchu v pneumatikách2 a zpětná kamera pro couvání, která ve vnitřním zrcátku zobrazuje dění za vozidlem.

Navzdory tomu, jaký zájem Citan vzbuzuje, si můžete být díky volitelnému varovnému zařízení proti vloupání a odcizení vozidla jisti, že se nedostane do nesprávných rukou.

1

Paket BlueEFFICIENCY patří ke standardní výbavě pro všechny motorizace a délky.

2

Standardní výbava u modelu Citan Tourer s homologací jako osobní vozidlo (M1).

Pohodlně a svižně na cestách.

Citan Tourer je komfortní malá dodávka, která nabízí až pět míst k sezení. Citan Tourer navíc boduje řadou praktických odkládacích schránek s celkovým objemem 77 l.

Volitelná výbava - interiérové sady.

Volitelná příplatková výbava dodatečně zvyšuje atraktivitu interiéru.

Citan Tourer, paket design pro interiér, barevný

Paket design pro interiér, barevný

Citan Tourer, paket červeného prošívání v interiéru

Paket červeného prošívání v interiéru

* Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsané metody měření. Jedná se o „naměřené hodnoty CO2 při NEFZ“ ve smyslu čl. 2 č. 2 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1152, popř. (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Z důvodu zákonných změn směrodatných zkušebních postupů mohou být v prohlášení o shodě směrodatného pro registraci vozidla a příp. daně z motorového vozidla uvedeny vyšší hodnoty. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel.

Další informace o oficiální spotřebě paliva a oficiálních specifických emisích CO2 nových osobních automobilů najdete v „Příručce ke spotřebě paliva, emisím CO2 a spotřebě elektrické energie“ nových osobních automobilů, která je zdarma k dispozici na všech prodejních místech a u DAT Czech (https://www.datgroup.com/cs-cz/home.html).

Lorem Ipsum