Třída X: První svého druhu.

Od 804.500 Kč bez DPH

Fascinující podoba robustnosti.

Suverénně vzdoruje přírodním živlům a díky její robustní a pevné konstrukci vyzrajete na jakýkoliv náročný terén. Nápadný vzhled Třídy X navíc přitahuje pozornost a s jejím atraktivním stylovým designem tak vyniknete i v džungli velkoměsta.

Třída X tak funguje jako spolehlivý partner pro každodenní práci, i jako společník pro spontánní výlety za dobrodružstvím. Zvolte si vůz, který nabízí nevšední propojení životních stylů, zvolte si Třídu X – Mercedes-Benz mezi pick-upy!

Hlavní přednosti.

  1. Odolnost
  2. V terénu
  3. Výkon
  4. Funkčnost
  5. Komfort
  6. Design
  7. Bezpečnost
Nosnost vyšší než jedna tuna vyžaduje silný rám.

Třída X je skrz naskrz robustní: uveze více než 1000 kg nákladu a navíc přívěs s hmotností až 3500 kg, k čemuž potřebuje stabilní a odolnou základní konstrukci. Proto jsme náš pick-up postavili na pevném žebřinovém rámu z vysoce kvalitní oceli. Můžete ho tedy pořádně naložit: nářadím, stroji, materiálem nebo sportovním náčiním. Pevná konstrukce vám pomůže zvládnout i jízdy po nezpevněných cestách a za příplatek je navíc dostupná také ochrana proti podjetí z ušlechtilé oceli, která chrání motor, převodovku a výfukový systém při přejíždění překážek v terénu.

Vzdoruje silám přírody.

Kdyby příroda dokázala dát najevo pocity, svůj obdiv ke Třídě X by nemohla skrýt. Díky variantám pohonu všech kol s různými režimy, terénní redukci a příplatkové uzávěrce diferenciálu zadní nápravy se i v obtížném terénu dostanete bez potíží kupředu. Velkorysá světlá výška 202 mm – za příplatek až 222 mm – ponechává terénu dostatek prostoru pod vozidlem. Zatoužíte-li po dobrodružství, zdolá s Vámi Třída X na odpovídajícím povrchu stoupání až cca 100 % a přitom si zachová jízdní stabilitu až do sklonu cca 49,8°. Díky těmto vlastnostem si můžete dopřát ještě větší potěšení z jízdy i na nezpevněných cestách.

Ničím nerušená radost z jízdy!

Nastartujte a už od nízkých otáček pociťte plný výkon. Zejména silný vznětový motor s válcem V6 [X 350 d 4MATIC. Spotřeba paliva kombinovaná: 9,0–8,8 l/100 km; emise CO2 236–230 g/km] vás nadchne svým suverénním jízdním výkonem. Díky přepínači DYNAMIC SELECT máte k dispozici pětici jízdních režimů, které umožňují jízdu komfortní, sportovní, efektivní, nebo optimalizovanou pro náročný terén. V manuálním režimu DYNAMIC SELECT pak můžete řadit sami pomocí řadicích pádel na volantu.

Výrazné podběhy kol s koly se širokými pneumatikami vypadají nejen působivě, ale přispívají také svým velkým rozchodem k vysoké příčné dynamice, stejně jako agilně nastavené víceprvkové zavěšení kol na zadní nápravě.

Korba plná možností.

Snadno přístupná ložná plocha na korbě Třídy X pojme pracovní nářadí nebo sportovní náčiní o hmotnosti více než 1000 kg a je funkční také ve znečištěném a mokrém stavu. Dokonce i mezi podběhy kol je na korbě dost místa pro jednu příčně uloženou europaletu. Pokud má náklad rohy a hrany, může plastová podlaha korby zabránit poškrábání a poškození laku. Upevňovací možnosti pak podporují zajištění nákladu tak, aby vše zůstalo na svém místě. A po setmění Vám usnadní práci LED osvětlení. Pokud před Vámi budou ještě náročnější cesty, rozšíří vaše možnosti maximální zatížení přívěsu až na 3 500 kg – například pro přívěsy na přepravu lodí nebo koní.

Navenek drsná, uvnitř pohodlná.

I když venku mohou panovat drsné podmínky, budete uvnitř Třídy X hýčkání komfortem typickým pro vozy značky Mercedes-Benz. Systém KEYLESS-GO a asistent rozjezdu do kopce zajišťují pohodlné nastartování a rozjezd. Informace a zábavu do vozu během jízdy přináší multimediální systémy s komunikačními službami Mercedes me connect. Díky komfortnímu podvozku a nastavitelným sedadlům řidiče a spolujezdce lze příjemně zvládnout i dlouhé cesty. V cíli pak usnadní parkování parkovací sada s kamerou 360°.

Silný charakter, stylový vzhled.

Třída X prokazuje svůj charakter: Mohutná kapota motoru, optická spodní ochrana vpředu a výrazné podběhy kol dělají dojem hned na první pohled. Po otevření dveří vás zaujme stylový interiér s horizontálně členěnou kabinou řidiče. Jasně odlišené linie PURE, PROGRESSIVE a POWER – kombinované se stylovým originálním příslušenstvím nebo například koly z lehké slitiny o velikosti až 48,3 cm (19 palců) – dělají vaši Třídu X přesně tím, čím ji chcete mít. Pro linii POWER jsou na výběr dva barevné koncepty v černé nebo hnědné kůži.

Stylově, ale bezpečně.

Díky své robustní konstrukci disponuje Třída X solidním základem pro příkladnou bezpečnost, kterou ještě zvyšují četné bezpečnostní prvky. V kritických situacích nebo při únavě vás podpoří velké množství asistenčních a brzdných systémů, popřípadě systémů na regulaci jízdní dynamiky. Pro nejhorší případ je navíc ve standardní výbavě k dispozici sedm airbagů a systém tísňového volání Mercedes-Benz.

Akční model.

Lorem Ipsum