Pohon všech kol - Pohyb kupředu.

Inteligentní. Podpůrný. Vysoce citlivý.

Optimální kontakt s vozovkou: výkon a točivý moment se neustále podle potřeby přenáší na všechna čtyři kola. To zaručuje dodatečnou trakci a směrovou stabilitu, což na druhé straně zlepšuje hbitost a bezpečnost manévrování . S pohonem všech kol 4MATIC budete s vaším vozem a vozovkou tvořit jeden celek. Protože když všechna čtyři kola dostávají přímý hnací výkon, výsledkem je dopředný tah, který vás skutečně uchvátí.

A svůj vůz můžete ovládat ještě lépe, zejména v potenciálně kritických situacích. Při nepříznivém počasí, jako je prudký déšť, náledí nebo sněžení, přednosti systému 4MATIC nepochybně oceníte: vyniká především vynikající jízdní stabilitou a dokonalou trakcí.

Pokud se jedno nebo více kol začne protáčet, například v důsledku špatné kvality vozovky nebo náledí, elektronicky řízený trakční systém 4ETS příslušná kola zabrzdí, přičemž se zároveň zvýší točivý moment kol, jejichž trakce je dostatečná. Systém 4MATIC posiluje již tak vzorné řízení modelů značky Mercedes-Benz a přináší jistotu a bezpečnost i tehdy, když je jízdní dynamika obzvláště náročná.

Systém 4MATIC rozděluje točivý moment mezi přední a zadní nápravu v poměru 40 : 60. Technici společnosti Mercedes-Benz o tomto rozdělení točivého momentu rozhodli kvůli tomu, že nabízí nejlepší podmínky pro bezpečné manévrování a optimální trakci. Tento systém spolupracuje s elektronickým stabilizačním systémem ESP®, standardně montovaným do všech osobních automobilů Mercedes-Benz. A místo uzávěrek diferenciálů používá elektronicky řízený elektronický trakční systém 4ETS.

Model Shooting Brake třídy CLS s pohonem všech kol 4MATIC je dostupný v různých variantách vznětového a zážehového motoru.

    Doporučte stránku

    CLS Shooting Brake

    Fascinace

    Fakta

    Informace o prodeji