Nová třída ovládání

Čas, náklad a vozidlo – vše dokonale pod kontrolou

Během vývoje nového Antosu jsme udělali maximum pro to, aby byla vaše každodenní práce v těžké přepravě příjemná. Výsledkem je pohodlné a praktické pracoviště řidiče, dynamický a responzivní hnací systém a působivé jízdní vlastnosti.

Antos byl speciálně vyvinut pro využití v oblasti přepravy, abyste zvládali úskalí každodenní práce rychleji, snáz a pohodlněji než předtím. Nově vyvinuté kabiny ClassicSpace S, ClassicSpace M a CompactSpace M, z nichž každá má na výběr výšku tunelu motoru buď 170 mm, nebo 320 mm, k tomu mají ideální předpoklady. Jsou totiž systematicky uzpůsobeny specifickým typům využití, díky čemuž nabízí rovnováhu mezi délkou karoserie, užitečnou hmotností a pohodlným a praktickým pracovištěm řidiče. Standardizovaná šířka 2300 mm řidiči umožňuje optimální celkový výhled, zatímco díky nízkému, schodovému nástupu může nastupovat prakticky bez námahy. Jakmile jste na palubě, nově vyvinuté komfortní sedadlo řidiče a asymetricky navržená přístrojová deska natočená směrem k řidiči, vám okamžitě dodají pocit převahy. Inteligentně navržená ergonomika, intuitivní ovládání a praktické úložné prostory dohromady vytvářejí harmonickou koncepci, která vám jednoduše usnadní práci.

Patrně snazší ovládání. Na každé cestě

Obrovský dojem na vás udělá také vysoce responzivní a dynamické pohonné jednotky nového Antosu. Standardní motory Euro VI pracují v souladu se standardním automatizovaným řazením Mercedes PowerShift 3, převodovkami vhodnými pro daný typ využití a převodovými poměry zadní nápravy, mají vysoký točivý moment a dokážou navodit hmatatelný pocit dynamiky a požitku z hospodárné jízdy prakticky za každé situace.

Strmé řízení s citlivou odezvou, široká konstrukce s designem optimalizovaným pro přepravu, nové pneumatické odpružení se čtyřmi vzduchovými měchy a inovativní systém vedení zadní nápravy navíc pracují v dokonalé shodě a navozují dojem jistoty a bezpečnosti – na okresních silnicích, ve městech i při manévrování. Kromě toho existuje řada bezpečnostních a asistenčních systémů, jako je Active Brake Assist 3* a Attention Assist, které mohou řidiči pomoci ve stresových situacích. Pro výrazně snadnější ovládání na každé cestě.

* Má být k dispozici od 12/2012; k dispozici pouze ve spojení se systémem Proximity Control Assist.