Pod kapotou: Technické údaje, rozměry a hmotnosti skříňové dodávky Citan.

Rozměry a hmotnosti.

Délka vozidla
Celková přípustná hmotnost

Jízdní dynamika a hospodárnost. Pro trvalou radost z jízdy.

Silný a ekonomický z hlediska spotřeby.

Nabídka motorizací pro model Citan se skládá ze 4válcového benzinového a 4válcového vznětového motoru se 3 výkonovými variantami. Tyto 4 motorizace se vyznačují silným průběhem točivého momentu a jsou vybaveny technologií BlueEFFICIENCY snižující spotřebu. Varianta o výkonu 55 kW1 [Skříňová dodávka Citan 108 CDI s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení s 5stupňovou manuální převodovkou a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva kombinovaná: 4,6-4,3 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 119-112 g/km.] [*] vyniká v porovnání v rámci svého segmentu vzornými hodnotami spotřeby. Nižší spotřeba paliva má rovněž pozitivní vliv na dojezd: Při plné palivové nádrži o objemu 60 l mají vznětové motory v závislosti na profilu použití a způsobu jízdy dojezd až 1 000 km a benzinové motorizace ujedou do dalšího tankování až 800 km.

1

Skříňová dodávka Citan 108 CDI s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení s 5stupňovou manuální převodovkou a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 5,0-4,7/4,4-4,2/4,6-4,3 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 119-112 g/km [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

Motory a hodnoty spotřeby.

Typ vozidla

* Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsané metody měření. Jedná se o „naměřené hodnoty CO₂ při NEFZ“ ve smyslu čl. 2 č. 2 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1152. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Z důvodu zákonných změn směrodatných zkušebních postupů mohou být v prohlášení o shodě směrodatného pro registraci vozidla a příp. daně z motorového vozidla uvedeny vyšší hodnoty. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel.

Další informace o oficiální spotřebě paliva a oficiálních specifických emisích CO₂ nových osobních automobilů najdete v „Příručce ke spotřebě paliva, emisím CO₂ a spotřebě elektrické energie“ nových osobních automobilů, která je zdarma k dispozici na všech prodejních místech a u DAT Czech (https://www.datgroup.com/cs-cz/home.html).