Účinný elektrický pohon v kombinaci s osvědčenými přednostmi vozidla.

Nyní konfigurovat

Dojezd až 150 - 184 km.

Skříňová dodávka eVito je stejně funkční, bezpečná a komfortní, jak jste zvyklí u vozidla Mercedes-Benz Vito. Vysoce účinný elektromotor má výkon max. 85 kW (116 k) [skříňová dodávka eVito s registrací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba elektrického proudu v kombinovaném zkušebním cyklu 24,9 - 20,5kWh/100 km, emise CO2 0 g/km] [*] a točivý moment až 295 Nm.
S dojezdem až 150 - 184 km,  je skříňová dodávka eVito vhodná především pro túry v městském prostředí. Využitelná kapacita akumulátoru činí 35 kWh a při nabíjecím výkonu až 7,4 kW ho lze z 0 na 100 % nabít za cca 6 hodin. Díky elektrickému pohonu nejste nijak prostorově omezeni - objem ložného prostoru činí až 6,6 m³.
 

Hlavní přednosti.

 1. Pohon
 2. Konektivita
 3. Spolehlivost
 4. Interiér
Používání elektrické energie co nejefektivnějším způsobem.

Inteligentní provozní strategie zaručuje co nejúčinnější využívání energie: pomocí 3 jízdních programů a 4 rekuperačních stupňů lze optimalizovat spotřebu elektrického proudu a tím i dojezd. 3 jízdní programy „E+“, „E“ a „C“ lze zvolit pomocí ovladače jízdního programu, 4 rekuperační stupně „D–“, „D“, „D+“ a „D++“ pomocí řadicích pádel na volantu. Během rekuperace je energie získávána zpět díky rekuperaci. Akumulátor se například nabíjí při jízdě z kopce. Při brzdění tak nedochází ke ztrátě energie v podobě tepla.

Dobrá zábava, maximální informovanost.

Moderní informační a komunikační systémy s četnými rozhraními zajišťují za příplatek nejlepší připojení a dobrou zábavu. Ovládání volitelných multimediálních systémů Audio 30 a Audio 40 přes dotykovou obrazovku je intuitivní a pohodlné.

Připraveny současně s Vámi.

Svůj vůz eVito byste měli jako partnera rychle ocenit. Proto děláme vše pro dlouhodobý a spolehlivý vztah. Při předání obdržíte technicky vyspělé vozidlo v kvalitě Mercedes-Benz, jehož elektrický pohon a topení obstálo v našem rozsáhlém zimním testu s teplotami až minus 30 °C. A jeho komplexní ochrana proti korozi s plně pozinkovanou karoserií i vysoce odolné materiály ve vnitřním prostoru vozidla se postarají o to, aby tento vůz i po mnoha letech dělal vašemu podniku dobré jméno.

Tady Vás bude práce bavit.

Pojďme k příjemné stránce vaší práce: eVito ve vás se svým prostorným vnitřním prostorem vozidla vyvolá ideální pracovní náladu. Na robustních a komfortních sedadlech zvládnete i delší cesty maximálně uvolněně. Za chladného počasí oceníte vyhřívání sedadla řidiče ve standardní výbavě. Pokud vpředu potřebujete místo pro dva spolujezdce, můžete si za příplatek objednat lavicové sedadlo pro spolujezdce. Audiosystémy dostupné za příplatek se vám na cestách starají o to nejlepší připojení a dobrou zábavu a díky navigačnímu systému Audio 40 také o to, abyste do cíle přijeli rychleji.

Mercedes PRO: zjednoduší a urychlí vaše podnikání.

Vyhledejte vhodná řešení pro Váš vůz Vito.
Optimalizovaná podpora

Optimalizovaná podpora.

Pomáhá šetřit čas a náklady.
Využijte výhod lepší možnosti plánování, kratších pobytů vozidla v servisu, omezených výpadků vozidla a rychlé pomoci v případě nouze.
Více informací
Digitalizované záznamy

Digitalizované záznamy.

Neustálý přehled o důležitých údajích vozového parku.
Důležité údaje o vozidlech ve vozovém parku, například absolvované trasy, máte vždy rychle k dispozici.
Více informací
Efektivní řízení vozového parku

Efektivní řízení vozového parku.

Mějte neustále přehled o stavu a poloze vozidel.
 Zlepšete vytížení svého vozového parku předvídavým a flexibilním plánováním a neustálým přehledem o svých vozidlech.
Více informací
Efektivní analýza jízdního stylu

Efektivní analýza jízdního stylu.

Trvalé snižování nákladů souvisejících se spotřebou a s výpadky vozidel.
 Snižte své náklady na energii a výpadky vozidel a efektivní analýzou stylu jízdy zvyšte hospodárnost.
Více informací
Zjednodušená komunikace s vozovým parkem

Zjednodušená komunikace s vozovým parkem.

Manažer vozového parku a řidič jsou v přímém spojení.
 Zvyšte svou produktivitu a ušetřete čas s interaktivní, rychlou a velmi srozumitelnou komunikací s vozovým parkem..
Více informací
Mobilní ovládání vozidla

Mobilní ovládání vozidla.

Řízení některých funkcí vozidla na dálku.
 Ovládejte a kontrolujte určité funkce a stav vozidla pohodlně na dálku a zamykejte a odemykejte své vozidlo i bez klíčku.
Více informací
Datová rozhraní dodávkových vozidel Mercedes-Benz Vans

Datová rozhraní dodávkových vozidel Mercedes-Benz Vans.

Zapojí dodávková vozidla Mercedes-Benz do jakéhokoliv systému řízení vozového parku.

Využijte „datová rozhraní dodávkových vozidel Mercedes-Benz“ od Mercedes PRO pro začlenění dodávkových vozidel Mercedes-Benz Vans do vašeho stávajícího systému řízení vozového parku.

 

Více informací

Příkladná bezpečnost také s elektrickým pohonem.

Dobře chráněný vysokonapěťový systém.

Dodávková vozidla Mercedes-Benz s elektrickým pohonem absolvují náročné zkoušky vozidla a nárazové testy. Proto dosahuje i jejich bezpečnost příkladné úrovně vozidel Mercedes-Benz.

Hnací ústrojí, vysokonapěťový akumulátor a vysokonapěťová vedení jsou dobře chráněny. Všechna vysokonapěťová vedení jsou pečlivě izolována. V případě, že nárazové senzory rozpoznají závažnější nehodu, vozidlo je okamžitě automaticky odpojeno od elektrického napětí.

Budoucnost jezdí na elektřinu: Objevte nový ekosystém eVan.

Ekosystém eVan

Elektrifikujte váš podnik. My počítáme, vy porovnáváte.

Řešení nabíjení

Řešení nabíjení Mercedes-Benz pro váš eVan.

Dojezd

S aplikací eVAN Ready App na virtuální zkušební jízdě.

Celkové provozní náklady

Kdy se vyplatí elektromobilita?

eVAN. Často kladené otázky.

 1. Je dodávka Mercedes-Benz s el. pohonem vhodná pro mé denní cesty?

  S pomocí aplikace eVAN Ready App můžete své první kroky ve světe elektromobility lépe plánovat. Dozvíte se například, zda pracovní den zvládnete na jediné nabití dodávkového vozidla mercedes-Benz s elektrickým pohonem: Bezplatná aplikace k tomu účelu provede analýzu vašich denních tras a vašeho způsobu jízdy. A z toho vyplývající jízdní profil vám prozradí, zda pro vás dodávkové vozidlo s elektrickým pohonem přichází v úvahu. V případě dalších otázek ke vstupu do světa elektromobility vám poradí váš partner Mercedes-Benz.

 2. Jakým způsobem mohu nabíjet dodávkové vozidlo s elektrickým pohonem od firmy Mercedes-Benz?

  K dispozici máte různé možnosti nabíjení. Nabízí se nejvíce: wallbox Mercedes-Benz nebo námi pro vás individuálně vyvinuté řešení nabíjení ve vašem firemním areálu. Kromě toho stále roste počet veřejných nabíjecích stanic – na čerpacích stanicích a odpočívadlech, v nákupních střediscích a parkovacích domech.

 3. Jako mohou s dodávkovým vozidlem s elektrickým pohonem od firmy Mercedes-Benz jezdit co nejefektivněji?

  3 různé jízdní programy a 4 rekuperační stupně napomáhají pro efektivní styl jízdy. Obě funkce vám umožňují optimalizovat spotřebu energie a tedy i dojezd vašeho dodávkového vozidla s elektrickým pohonem.

 4. Mohu skříňovou dodávku s elektrickým pohonem naložit stejně jako vůz se spalovacím motorem?

  eVito má velký nákladový prostor jako běžná skříňová dodávka Vito se spalovacím motorem, protože se akumulátory nacházejí ve spodní části vozidla. Díky maximálnímu ložnému objemu 6,6 m3 a dostatečné užitečné zatížení skříňová dodávka dokonale zvládá všechny výzvy pracovního dne.

 5. Jak často se musí u mého elektromobilu Mercedes-Benz provádět údržba?

  Nezbytná je údržba jednou ročně, aby byla zabezpečená spolehlivost vysokonapěťových komponent a dalších součástí vozidla. Díky údržbářské sadě, jež je součástí dodávky při nákupu, je pro vás bezplatná po dobu 4 let. Pokud je nutné vyměnit akumulátory, budete 8 let nebo do najetí 100 000 km profitovat z certifikátu akumulátoru. V případě dalších otázek k údržbě elektromobilů vám poradí váš partner Mercedes-Benz.

 6. Co mohu dělat, abych se při nabíjení své skříňové dodávky s elektrickým pohonem od firmy Mercedes-Benz vyhnul špičkám spotřeby při nabíjení?

  S pomocí služby Mercedes PRO connect „Inteligentně řízené nabíjení“ můžete svůj vozový park elektromobilů nabíjet postupně a díky tomu minimalizovat potřebný příkony a tím i náklady na energii. V případě dalších otázek k elektromobilům vám poradí váš partner Mercedes-Benz.

 7. Co je pro mě výhodnější, dodávka s el. pohonem nebo se spal. motorem?

  V závislosti na profilu užívání a při zohlednění finanční podpory elektromobility se celkové provozní náklady (TCO) v případě dodávkového vozidla s elektrickým pohonem mohou klidně pohybovat na úrovni vozidla se spalovacím motorem. Jasnost do celé věci přinese tzv. eCost Calculator: Poskytuje informace, abyste mohli porovnat roční provozní náklady svého aktuálního vozidla s náklady nového dodávkového vozidla Mercedes-Benz s elektrickým pohonem.

 8. Je třeba akumulátor zakoupit zvlášť nebo pořídit na leasing?

  Akumulátor je již obsažen v kupní ceně. To znamená, že nevznikají žádné další náklady na pronájem akumulátoru. Finanční riziko při výměně akumulátoru pro případ výrazného klesnutí kapacity akumulátoru je pokryto certifikátem akumulátoru. Má platnost až 8 let po první registraci resp. do najetí 100 000 km. V případě dalších otázek k akumulátoru a certifikátu akumulátoru vám poradí váš partner Mercedes-Benz.

 9. Jaké nabídky konektivity pro dodávky s el. poh. poskytuje Mercedes-Benz?

  Řada z mnoha služeb Mercedes PRO connect je také dostupná pro dodávková vozidla s elektrickým pohonem. Obě služby „Inteligentně řízené nabíjení“ a „Dálkově ovládané řízení nabíjení“ jsou k dispozici exkluzivně pro vozidla s elektrickým pohonem. Díky nim je nabíjení hospodárnější a pohodlnější. V případě dalších otázek ke službě Mercedes PRO connect vám poradí váš partner Mercedes-Benz.

 10. Je poskytnuta záruka na akumulátor?

  V případě výrazného klesnutí kapacity vašeho akumulátoru v prvních 8 letech resp. během prvních ujetých 100 000 km po první registraci dokonale zajištěni certifikátem akumulátoru. Náklady spojené s výměnou akumulátoru poneseme my. A co je nejlepší: Certifikát akumulátoru je již součástí kupní ceny.

 11. Je nabíjecí kabel součástí dodávky při zakoupení dodávkového vozidla s elektrickým pohonem od firmy Mercedes-Benz?

  Nabíjecí kabel není součástí dodávky vašeho dodávkového vozidla s elektrickým pohonem od firmy Mercedes-Benz. Na přání je možné z výroby objednat 4 nabíjecí kabely s koncovkou typu 2. Volit můžete mezi délkami 4 a 8 m a mezi 1fázovým a 2fázovým nabíjením. V případě dalších otázek k nabíjecím kabelům vám poradí váš partner Mercedes-Benz.

 12. Co jsou rekuperační stupně?

  Během rekuperace je energie získávána zpět díky rekuperaci. Akumulátor se například nabíjí při jízdě z kopce. Při brzdění tak nedochází ke ztrátě energie v podobě tepla. Jak silná rekuperace je, to můžete nastavit pomocí řadicího pádla na volantu ve 4 stupních: D++ (0 m/s²), D+ (-0,5 m/s²), D (-1,0 m/s²), D- (-1,5 m/s²).

 13. Jak rychle mohu s dodávkovým vozidlem s elektrickým pohonem od firmy Mercedes-Benz jezdit?

  Volba nejvyšší rychlosti závisí na jízdním profilu. Pohybujete se s vozidlem zejména na území města nebo jezdíte často po dálnici? Standardně je maximální rychlost vašeho dodávkového vozidla s elektrickým pohonem 80 km/h. Máte ovšem možnost zvýšit maximální rychlost na 100 km/h nebo 120 km/h. Upozorňujeme ale, že vyšší rychlosti jdou zpravidla na úkor dojezdu.

 14. Jaký dojezd je při denním využití dodávky MB s elektr. poh. možný?

  Nejprve je dojezd vašeho dodávkového vozidla Mercedes-Benz s elektrickým pohonem závislý na konfiguraci vozidla, zejména na volbě maximální rychlosti. Skutečný dojezd navíc závisí na individuálním způsobu jízdy, silničních a dopravních podmínkách, venkovní teplotě, používání klimatizace, topení a dalších elektrických spotřebičů. Ukazatel dostupného výkonu a rekuperační stupně vám pomohou při maximálně účinném využití nabití baterie a při dosažení vysokého dojezdu.

 15. Jakým konektorem nabíjecího kabelu mohu nabíjet dodávku s elektrickým pohonem od firmy Mercedes-Benz?

  Váš vůz eVito je vybaven takzvanou zásuvkou vozidla typu 2. Ta umožňuje dosažení nabíjecího výkonu až 7,4 kW na nabíjecích místech se střídavým proudem (AC). Další možnost: Pomocí konvenčního konektoru Schuko na druhém konci nabíjecího kabelu připojíte eVito k domácí síti. V tomto případě je ovšem nabíjecí výkon podstatně nižší.

[*] Další informace o oficiální spotřebě paliva a oficiálních specifických emisích CO₂ nových osobních automobilů najdete v „Příručce o spotřebě paliva, emisích CO₂ a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů“, která je zdarma k dispozici na všech prodejních místech a u DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).

Lorem Ipsum