Městský hrdina: Skříňová dodávka Citan.

Od 370.000 Kč bez DPH

Konfigurátor

Skříňová dodávka Citan: Městský hrdina.

S modelem Citan vám nabízíme městskou dodávku s kompaktními rozměry a velkým nákladovým prostorem, která je dokonale vhodná pro rozmanité požadavky provozu ve městě.

Z ekonomického hlediska je Citan v každém případě výhra: Jeho efektivní motory s technologií BlueEFFICIENCY1 a spotřebou od 4,3 l/100 km2, vysoká disponibilnost díky dlouhým intervalům údržby3 a atraktivní podmínky a služby4 šetří váš rozpočet. A abyste vždy dobře dojeli, přibalili jsme modelu Citan na cestu systém ADAPTIVE ESP® užitečnými funkcemi a účinnými brzdami na všech kolech.

Díky pohodlným sedadlům, jednoduchému ovládání a perfektně vyladěnému podvozku s nezávislým zavěšením kol je Citan velmi komfortní, agilní a ve městě dobře ovladatelný – a na přání je k dispozici s převodovkou s dvojitou spojkou 6G-DCT5. Při nakládání a vykládání budete nadšeni, jak flexibilně lze nákladový prostor využít díky jeho nízké hraně a velkým dveřím.

Citan má vše, co očekáváte od městské dodávky s hvězdou Mercedes ve znaku. Přesvědčte se o jeho výhodách při zkušební jízdě. Dodávky Mercedes-Benz. Born to run.

1

Paket BlueEFFICIENCY patří ke standardní výbavě pro všechny motorizace a délky. K dispozici není pouze v kombinaci s převodovkou s dvojitou spojkou 6G-DCT.

2

Skříňová dodávka Citan 108 CDI s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení s 5stupňovou manuální převodovkou a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 5,0-4,7/4,4-4,2/4,6-4,3 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 119-112 g/km [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

3

Intervaly údržby až 40 000 km.

4

Například Mercedes-Benz MobiloVan, doživotní záruka mobility od společnosti Mercedes-Benz. Tato záruka platí maximálně 30 let při pravidelném servisu u autorizovaného servisního partnera Mercedes-Benz. Platí pro vozidla s první registrací od 01.10.2012.

5

Převodovka s dvojitou spojkou 6G-DCT je volitelně k dispozici pro Citan 112 [skříňová dodávka Citan 112 bez paketu BlueEFFICIENCY ve spojení se 6G-DCT a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 8,1-7,9/5,6-5,5/6,5-6,4 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 147-144 g/km ] [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách. Není k dispozici pro Citan Mixto.

Hlavní přednosti.

 1. Komfort
 2. Radost z jízdy
 3. Hospodárnost
 4. Flexibilita
 5. Nákladový prostor
 6. Bezpečnost
Víme, na čem vám záleží.

Citan kombinuje příjemné s užitečným: V jeho pohodlném interiéru lze velmi příjemně pracovat. S funkčností a komfortem se budete od nastupování až po vystupování setkávat ve všech ohledech – od příjemně vysoké polohy sedadla za jízdy, až po nízké hrany dveří a nákladového prostoru, které usnadní nakládání.

Pohodlné sedadlo řidiče s bočním vedením šetřícím záda je prodyšné, odolné a lze jej ručně upravovat podle požadavků řidiče, stejně tak jako výškově nastavitelný volant. Všechny ovládací prvky jsou přehledně uspořádány a snadno se obsluhují. Snadno čitelný sdružený přístroj dodatečně zvyšuje optickou kvalitu interiéru. K příjemnému pracovnímu prostředí přispívá rovněž sériový systém topení a ventilace a praktický koncept odkládacích schránek.

Skříňová dodávka Citan: Práce musí přinášet i radost z jízdy.

Silné stránky dodávky Citan vám pomohou s každým úkolem: V hustém městském provozu oceníte jeho snadnou manévrovatelnost, na rychlostních silnicích a dálnicí využijete jeho sílu.

Z nabídky silných vznětových motorů o výkonu 55 kW1 (75 k), 66 kW2 (90 k) a 81 kW3(110 k) nebo moderního benzinového motoru 84 kW4 (114 k) si jistě vyberete ten pravý podle svých požadavků. Inovativní technologie BlueEFFICIENCY5 snižuje spotřebu a pomáhá tak zvýšit hospodárnost vašeho podnikání. V závislosti na motorizaci je hnací síla motoru přenášena na kola prostřednictvím 5 nebo 6stupňové manuální převodovky. Volitelně objednatelná převodovka s dvojitou spojkou 6G-DCT6 spojuje jízdně dynamické přednosti manuální převodovky s komfortem automatické převodovky.

Všechny technické komponenty jsou precizně vzájemně sladěné – od servořízení, přes dimenzování pružin a tlumičů podvozku až po výkonné brzdy na všech kolech. Díky tomu si můžete agilitu vozu Citan uvolněně užívat v jakékoliv situaci.

Skříňová dodávka Citan: Její nasazení se vyplatí. Krátkodobě i dlouhodobě.

Pro značku Mercedes-Benz je to závazek, aby i modelem Citan odpovědně a trvale udržitelně utvářela budoucnost mobility. Právě v městském provozu Citan tento požadavek plní vzorovým způsobem. Díky moderním motorům a inovativní technologií BlueEFFICIENCY5 dosahuje spotřeba paliva i emise COnízké úrovně. Model Citan tak jde se svou spotřebou od 4,3 l/100 km1 dobrým příkladem.

Výhrou je Citan i z ekonomického hlediska. Díky své atraktivní ceně a nízkým provozním nákladům, které jsou dány efektivní spotřebou paliva a intervaly údržby v délce až 40 000 km.

Nejlepší možná dostupnost je pro dodávky Mercedes-Benz stejně důležitá jako pro vás. To zdůrazňujeme naší celoživotní garancí mobility Mercedes-Benz MobiloVan7,8. Citan tak významným způsobem přispívá k dlouhodobé a trvalé ziskovosti.

Moderní motory, elektrické servořízení a indikace okamžiku řazení tvoří základ vaší ekonomické jízdy. Paket BlueEFFICIENCY5 efektivitu vašeho vozidla ještě zvýší.

Skříňová dodávka Citan: Připravena přijmout jakoukoliv výzvu.

Citan zvládá všední dny s ohromující flexibilitou. Sice vás nezbaví vaší práce, ale bez ohledu na váš obor vám ji výrazně usnadní. Jeho inteligentní koncept nákladového prostoru s nízkým prahem si nebudete chtít nechat ujít. Protože lehké nakládání a vykládání patří mezi jeho silné stránky stejně jako flexibilní využívání jeho vysoké transportní kapacity: Až 2 posuvné dveře a dvoukřídlé provedení dveří nákladového prostoru s úhlem otevření až 180° umožňuje vynikající přístup.

Skříňová dodávka Citan: První hrdina, který existuje ve 3 délkách.

Skříňová dodávka Citan vám umožní mnohé: Jako specialista ve svém oboru se vyznačuje orientací na flexibilní nasazení. Máte možnost výběru mezi 3 variantami délky: kompaktní, dlouhé a extra dlouhé. Maximální délku ložného prostoru 2 137 mm u extra dlouhé varianty lze na přání se sklopeným sedadlem spolujezdce prodloužit až na 2 937 mm. Společně s výškou ložného prostoru 1.258 mm vám skříňová dodávka Citan nabízí objem nákladového prostoru až 3,8 m3. Ten je možno díky užitečnému zatížení 768 kg naložit i těžkým nákladem. Díky velkému výběru volitelných výbav můžete Citan perfektně přizpůsobit podle svých požadavků.

Skříňová dodávka Citan: Velikán i v otázkách bezpečnosti.

Citan je na špici i v otázkách bezpečnosti: S ADAPTIVE ESP®, brzdovým asistentem, protiblokovacím systémem brzd ABS a výkonnými brzdami na všech kolech se vyznačuje krátkými brzdnými drahami – a to i za mokra. Podvozek s nezávislým zavěšením kol udržuje spolehlivý kontakt s vozovkou. Pokud byste cestovali na sněhu nebo v písku, můžete vypnout protiskluzový systém ASR.

V případě nehody vám zajistí velmi dobrou ochranu výškově nastavitelné tříbodové bezpečnostní pásy s reverzními předpínači a omezovači síly. Při nouzovém brzdění se automaticky aktivují varovná směrová světla.

Citan je navíc sériově vybaven airbagem řidiče, světlem pro jízdu ve dne a asistentem rozjezdu do kopce. Riziko zranění mohou v případě nehody položky volitelné9 výbavy airbag řidiče a boční a okenní airbagy. Kromě toho jsou na přání k dispozici asistenční systémy jako je světelný a dešťový senzor, sledování tlaku vzduchu v pneumatikách a zpětná kamera pro couvání, která ve vnitřním zrcátku zobrazuje dění za vozidlem.

Navzdory tomu, jaký zájem Citan vzbuzuje, si můžete být díky volitelnému varovnému zařízení proti vloupání a odcizení vozidla jisti, že se vaše vozidlo nedostane do nesprávných rukou.

1

Skříňová dodávka Citan 108 CDI s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení s 5stupňovou manuální převodovkou a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 5,0-4,7/4,4-4,2/4,6-4,3 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 119-112 g/km [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

2

Skříňová dodávka Citan 109 CDI a Citan Mixto 109 CDI s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení s 5stupňovou manuální převodovkou a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 5,2-4,7/4,5-4,2/4,7-4,3 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 123-112 g/km [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

3

Skříňová dodávka Citan 111 CDI a Citan Mixto 111 CDI s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení se 6stupňovou manuální převodovkou a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 4,9-4,8/4,3-4,2/4,5-4,4 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 119-115 g/km [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

4

Skříňová dodávka Citan 112 s paketem BlueEFFICIENCY ve spojení se 6stupňovou manuální převodovkou a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 7,4-7,3/5,8-5,6/6,4-6,2 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 143-140 g/km [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

Skříňová dodávka Citan 112 bez paketu BlueEFFICIENCY ve spojení se 6G-DCT a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 8,1-7,9/5,6-5,5/6,5-6,4 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 147-144 g/km [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách.

5

Paket BlueEFFICIENCY patří ke standardní výbavě pro všechny motorizace a délky. K dispozici není pouze v kombinaci s převodovkou s dvojitou spojkou 6G-DCT.

6

Převodovka s dvojitou spojkou 6G-DCT je volitelně k dispozici pro Citan 112 [skříňová dodávka Citan 112 bez paketu BlueEFFICIENCY ve spojení se 6G-DCT a homologací jako užitkové vozidlo (N1). Spotřeba paliva ve městě / mimo město / kombinovaná: 8,1-7,9/5,6-5,5/6,5-6,4 l/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 147-144 g/km ] [*]. Skutečné hodnoty spotřeby závisí mj. na hmotnosti vozidla a zvolených výbavách. Není k dispozici pro Citan Mixto.

7

Maximálně až 30 let při pravidelném servisu u autorizovaného servisního partnera Mercedes-Benz.

8

Platí pro vozidla s první registrací od 01.10.2012.

9

Pro spolujezdce pouze ve spojení s bočními a okenními airbagy řidiče a spolujezdce.

Robustní a variabilní základ.

Délka vozidla
Kompaktní
Dlouhé
Extra dlouhé
Max. délka nákladového prostoru
Plocha nákladového prostoru
Objem nákladového prostoru
Max. užitečný náklad
1.369 mm
TBD
2,4 m³
460 kg
1.753 mm
TBD
3,1 m³
735 kg
2.137 mm
TBD
3,8 m³
770 kg

Moderní prostorový zázrak do města.

Prostorná skříňová dodávka dostupná ve třech délkách.

Skříňová dodávka Citan nabízí ve všech svých třech délkách dostatečný nákladový prostor a vysokou flexibilitu, např. s volitelným výklopným střešním poklopem. V závislosti na variantě je v kabině řidiče místo až pro tři osoby.

Nejdůležitější výhody skříňové dodávky:

 • Množství variant se třemi délkami – kompaktní, dlouhá a extra dlouhá pro různé nároky na nákladový prostor
 • Velký objem nákladového prostoru až 3,8 m³ v extra dlouhé variantě
 • Nákladový prostor pro europaletu1 podélně, popř. příčně v případě kompaktní délky nástavby, dvě europalety příčně v případě dlouhé a extra dlouhé délky nástavby
 • Místo až pro tři osoby v kabině řidiče s volitelným dvousedadlovým lavicovým sedadlem pro spolujezdce
 • Vysoká flexibilita při nakládce rozměrného nákladu díky množství prvků volitelné výbavy, např. výklopnému střešního poklopu nebo sklopnému sedadlu spolujezdce
1

Ve spojení s volitelným vyšším provedením obložení již není šířka mezi podběhy kol dostatečná pro europaletu.

Připraven přijmout jakoukoliv výzvu.

Citan zvládá všední dny s ohromující flexibilitou. Sice vás nezbaví vaší práce, ale bez ohledu na váš obor vám ji výrazně usnadní. Jeho inteligentní koncept nákladového prostoru s nízkým prahem si nebudete chtít nechat ujít. Protože lehké nakládání a vykládání patří mezi jeho silné stránky stejně jako flexibilní využívání jeho vysoké transportní kapacity: Až dvoje posuvné dveře a dvoukřídlé provedení dveří nákladového prostoru s úhlem otevření až 180° umožňuje vynikající přístup.

Skříňová dodávka Citan, obložení dělicí příčky

Obložení dělicí příčky

 

Skříňová dodávka Citan, dělící stěna průběžná s 1 oknem

Dělící stěna průběžná s 1 oknem

Skříňová dodávka Citan, dělicí mřížka sklopná, strana spolujezdce

Dělicí mřížka sklopná, strana spolujezdce

Skříňová dodávka Citan, výklopný střešní poklop

Výklopný střešní poklop

Skříňová dodávka Citan, dveře zavazadlového prostoru

Dveře zavazadlového prostoru

Skříňová dodávka Citan, dřevěná podlaha

Dřevěná podlaha

Nezaměnitelná dodávka.

Design exteriéru typický pro značku Mercedes-Benz.

Díky svému atraktivnímu designu typickému pro dodávky Mercedes-Benz a vysoké kvalitě přenáší model Citan pozitivní image ostatních konstrukčních řad dodávek dokonale i do segmentu malých dodávek. U svébytného designu modelu Citan vás zaujme vysoká preciznost v každém ohledu: Přesné provedení spár a přesazení ploch zajišťuje kvalitativně hodnotný dojem.

Kultivovaný zevnějšek podtrhují čtyři standardní a šest metalických laků, které jsou k dispozici na přání. S volitelnými sadami Paket Offroad pro exteriér a Paket Chrom exteriér lze vnější design vozu Citan ještě dále vylepšit.

* Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsané metody měření. Jedná se o „naměřené hodnoty CO2 při NEFZ“ ve smyslu čl. čl. 2 č. 2 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1152. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Z důvodu zákonných změn směrodatných zkušebních postupů mohou být v prohlášení o shodě směrodatného pro registraci vozidla a příp. daně z motorového vozidla uvedeny vyšší hodnoty. Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel.

Další informace o oficiální spotřebě paliva a oficiálních specifických emisích CO2 nových osobních automobilů najdete v „Příručce ke spotřebě paliva, emisím CO2 a spotřebě elektrické energie“ nových osobních automobilů, která je zdarma k dispozici na všech prodejních místech a u DAT Czech (https://www.datgroup.com/cs-cz/home.html).