eVito Tourer | Dodávkové vozidlo Mercedes-Benz

Účinný elektrický pohon v kombinaci s osvědčenými přednostmi vozidla.

Konfigurátor

Až 361 km1, 2 jízdy bez emisí.

eVito Tourer PRO je stejně funkční, bezpečný a komfortní, jak jste zvyklí u vozidla Mercedes-Benz Vito. Jeho vysoce výkonný elektromotor má výkon maximálně 150 kW (204 k) [Mercedes-Benz eVito Tourer PRO s registrací jako osobní vozidlo (M1): Spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná spotřeba): 27,9 - 27,8; emise CO2v g/km (kombinované emise): 0.]1 [*] a točivý moment až 365 Nm.

S dojezdem až 360 km 12s ním můžete směle jezdit i mimo město. Využitelná kapacita akumulátoru činí dle výběru 60 kWh nebo 90 kWh a u rychlonabíjecí stanice s příplatkovým nabíjecím výkonem až 80 kW 3 (vysokonapěťový akumulátor s 60 kWh) nebo 110 kW (vysokonapěťový akumulátor s 90 kWh) ho lze z 10 na 80 % nabít za cca 45 minut 4.  Velkorysý vnitřní prostor s až 8 místy plus řidič není v důsledku elektrického pohonu nikterak omezen.

 

1

Spotřeba elektrického proudu a dojezd byly zjištěny na základě nařízení 2017/1151/EU (WLTP).

2

Skutečný dojezd navíc závisí na individuálním způsobu jízdy, silničních a dopravních podmínkách, venkovní teplotě, používání klimatizace/topení atd. a může se příp. lišit.

3

Max. nabíjecí výkon DC
Maximální nabíjecí výkon na nabíjecích stanicích DC s napájecím napětím 400 V, proud 300 A; maximální nabíjecí výkon závisí na různých faktorech, jakými jsou např. okolní teplota, teplota akumulátoru a stav nabití akumulátoru na začátku nabíjení. 

4

Min. doba nabíjení DC
Minimální doba nabíjení z 10 až na 80 % za optimálních podmínek na nabíjecích stanicích DC s napájecím napětím 400 V, proud 300 A; doba nabíjení se může lišit v závislosti na různých faktorech, jakými jsou např. okolní teplota a teplota akumulátoru a při použití přídavných vedlejších spotřebičů jako topení.

Hlavní přednosti.

 1. Pohon
 2. Konektivita
 3. Spolehlivost
 4. Interiér
Používání elektrické energie co nejefektivnějším způsobem.

Inteligentní provozní strategie zaručuje co nejúčinnější využívání energie: Pomocí 3 jízdních programů „E+“, „E“ a „C“ i 5 rekuperačních stupňů „D– –“, „D–“, „D“, „D+“ a „D Auto“ můžete optimalizovat spotřebu elektrické energie a tím i dojezd. Během rekuperace je energie získávána zpět díky rekuperaci. V rekuperačním stupni „D Auto“ vám pomáhá automaticky aktivovaný asistent ECO při optimálním využívání nabití akumulátoru. Automaticky přizpůsobuje rekuperační stupeň jízdní situaci.

Dobrá zábava, maximální informovanost.

Moderní informační a komunikační systémy s četnými rozhraními zajišťují za příplatek nejlepší připojení a dobrou zábavu. Ovládání volitelných multimediálních systémů Audio 30 a Audio 40 přes dotykovou obrazovku je intuitivní a pohodlné.

Připravený současně s vámi.

Svůj vůz eVito byste měli jako partnera rychle ocenit. Proto děláme vše pro dlouhodobý a spolehlivý vztah. Při předání obdržíte technicky vyspělé vozidlo v kvalitě Mercedes-Benz, jehož elektrický pohon a topení obstálo v našem rozsáhlém zimním testu s teplotami až minus 30 °C. A jeho komplexní ochrana proti korozi s plně pozinkovanou karoserií i vysoce odolné materiály ve vnitřním prostoru vozidla se postarají o to, aby tento vůz i po mnoha letech dělal vašemu podniku dobré jméno.

Tady vás bude práce bavit.

Pojďme k příjemné stránce vaší práce: eVito ve vás se svým prostorným vnitřním prostorem vozidla vyvolá ideální pracovní náladu. Na robustních a komfortních sedadlech zvládnete i delší cesty maximálně uvolněně. Za chladného počasí oceníte vyhřívání sedadla řidiče ve standardní výbavě. Pokud vpředu potřebujete místo pro dva spolujezdce, můžete si za příplatek objednat lavicové sedadlo pro spolujezdce. Audiosystémy dostupné za příplatek se vám na cestách starají o to nejlepší připojení a dobrou zábavu a díky navigačnímu systému Audio 40 také o to, abyste do cíle přijeli rychleji.

Budoucnost jezdí na elektřinu: Objevte nový ekosystém eVan.

Ekosystém eVan

Elektrifikujte svůj podnik. My počítáme, vy porovnáváte.

Řešení nabíjení

Řešení nabíjení Mercedes-Benz pro Váš eVan.

Dojezd

S aplikací EQ Ready App na virtuální zkušební jízdě.

Celkové provozní náklady

Kdy se vyplatí elektromobilita?

eVAN. Často kladené otázky.

 1. Je dodávka Mercedes-Benz s el. pohonem vhodná pro mé denní cesty?

  S pomocí aplikace eVAN Ready App můžete své první kroky ve světe elektromobility lépe plánovat. Dozvíte se například, zda pracovní den zvládnete na jediné nabití dodávkového vozidla mercedes-Benz s elektrickým pohonem: Bezplatná aplikace k tomu účelu provede analýzu vašich denních tras a vašeho způsobu jízdy. A z toho vyplývající jízdní profil vám prozradí, zda pro vás dodávkové vozidlo s elektrickým pohonem přichází v úvahu. V případě dalších otázek ke vstupu do světa elektromobility vám poradí váš partner Mercedes-Benz.

 2. Jakým způsobem mohu nabíjet dodávkové vozidlo Mercedes-Benz s elektrickým pohonem?

  K dispozici máte různé možnosti nabíjení. Nabízí se nejvíce: wallbox Mercedes-Benz nebo námi pro vás individuálně vyvinuté řešení nabíjení ve vašem firemním areálu. Kromě toho je k dispozici stále rostoucí počet veřejných nabíjecích stanic. U rychlonabíjecí stanice DC můžete svůj eVito Tourer PRO (eVito Tourer PRO s registrací jako osobní vozidlo [M1]. Spotřeba elektrické energie v kombinovaném provozu: 27,7 kWh/ 100 km , emise CO2 v kombinovaném provozu: 0 g/km) s nabíjecím výkonem 1 80 kW (vysokonapěťový akumulátor s 60 kWh) nebo až 110 kW2 (vysokonapěťový akumulátor s 90 kW) lze nabít z 10 na 80 % během necelých 45 minut 3Možnost rychlonabíjení se stejnosměrným proudem s výkonem až 50 kW 2 je již obsažena ve standardní výbavě. S flexibilním nabíjecím systémem budete připraveni na nejrůznější způsoby nabíjení: Díky této sadě máte vhodné řešení nabíjení vždy po ruce.

 3. Jako mohou s dodávkovým vozidlem s elektrickým pohonem od firmy Mercedes-Benz jezdit co nejefektivněji?

  3 různé jízdní programy a 5 rekuperačních stupňů napomáhají pro efektivní styl jízdy. Obě funkce Vám umožňují optimalizovat spotřebu energie a tedy dojezd Vašeho eVito Tourer PRO (eVito Tourer PRO s registrací jako osobní vozidlo [M1]. Spotřeba elektrické energie v kombinovaném provozu: 27,7 KWh/ 100 km , emise CO2: 0 g/km) 1. Rekuperační stupeň „DAUTO“ Vám pomáhá optimálně využívat nabití akumulátoru. Automaticky přizpůsobuje rekuperační stupeň jízdní situaci.

 4. Kolik místa nabízí eVito Tourer PRO (eVito Tourer PRO s registrací jako osobní vozidlo [M1]. Spotřeba elektrické energie v kombinovaném provozu: 27,7 kWh/ 100 km, emise CO2 v kombinovaném provozu: 0 g/km)1?

  eVito Tourer PRO (eVito Tourer PRO s registrací jako osobní vozidlo [M1]. Spotřeba elektrické energie v kombinovaném provozu: 27,7 kWh/ 100 km, emise CO2 v kombinovaném provozu: 0 g/ km) 1 má velkorysý prostor pro cestující jako Vito Tourer se spalovacím motorem, protože se akumulátory nacházejí ve spodní části vozidla.

 5. Jak často se musí u mého elektromobilu Mercedes-Benz provádět údržba?

  Nezbytná je údržba jednou ročně, aby byla zabezpečená spolehlivost vysokonapěťových komponent a dalších součástí vozidla. Díky údržbářské sadě, jež je součástí dodávky při nákupu, je pro vás bezplatná po dobu 4 let. Pokud je nutné vyměnit akumulátory, budete 8 let nebo do najetí 160 000 km profitovat z certifikátu akumulátoru. V případě dalších otázek k údržbě elektromobilů vám poradí váš partner Mercedes-Benz.

 6. Co je pro mě výhodnější, dodávka s el. pohonem nebo se spal. motorem?

  V závislosti na profilu užívání a při zohlednění finanční podpory elektromobility se celkové provozní náklady (TCO) v případě dodávkového vozidla s elektrickým pohonem mohou klidně pohybovat na úrovni vozidla se spalovacím motorem. Jasnost do celé věci přinese tzv. eCost Calculator: Poskytuje informace, abyste mohli porovnat roční provozní náklady svého aktuálního vozidla s náklady nového dodávkového vozidla Mercedes-Benz s elektrickým pohonem.

 7. Je třeba akumulátor zakoupit zvlášť nebo pořídit na leasing?

  Akumulátor je již obsažen v kupní ceně Vašeho eVito Tourer PRO (eVito Tourer PRO s registrací jako osobní vozidlo [M1]. Spotřeba elektrické energie v kombinovaném provozu: 27,7 kWh/ 100 km, emise CO2 v kombinovaném provozu: 0 g/ km) 1. Nevznikají tedy žádné další náklady za pronájem akumulátoru. V případě výrazného klesnutí kapacity vašeho akumulátoru v prvních 8 letech resp. během prvních ujetých 160 000 km po první registraci pod 180 Ah zbývající kapacity jste dokonale zajištěni certifikátem akumulátoru. Náklady spojené s výměnou akumulátoru hradíme my. A co je nejlepší: Certifikát akumulátoru je již součástí kupní ceny.

 8. Jaké nabídky konektivity pro dodávková vozidla s elektrickým pohonem poskytuje Mercedes-Benz?

  Řada z mnoha služeb Mercedes me connect je také dostupná pro dodávková vozidla s elektrickým pohonem. „Služby Remote a navigační služby“ jsou k dispozici exkluzivně pro vozidla s elektrickým pohonem. Umožňují pohodlné nabíjení a temperování a také během jízdy plánují jak zastávky pro nabíjení, tak také doby nabíjení. V případě dalších otázek ke službě Mercedes me connect vám poradí váš partner Mercedes-Benz.

 9. Je poskytnuta záruka na akumulátor?

  V případě výrazného poklesu kapacity vašeho akumulátoru v prvních 8 letech příp. během prvních ujetých 160 000 km po první registraci pod 120 Ah zbývající kapacity akumulátoru 60 kWh a pod 180 Ah zbývající kapacity akumulátoru 90 kWh jste dokonale zajištěni certifikátem akumulátoru. Náklady spojené s výměnou akumulátoru hradíme my. A co je nejlepší: Certifikát akumulátoru je již součástí kupní ceny.

 10. Je nabíjecí kabel součástí dodávky při zakoupení elektricky poháněného dodávkového vozidla Mercedes-Benz?

  Nabíjecí kabel není součástí dodávky vašeho dodávkového vozidla s elektrickým pohonem od firmy Mercedes-Benz. Na přání je možné z výroby objednat 4 nabíjecí kabely s koncovkou typu 2. Můžete si vybrat mezi délkou 4, 5 a 8 m a 1 či 2fázovým nabíjením. V případě dalších otázek vám rád poradí váš partner Mercedes-Benz.

 11. Co jsou rekuperační stupně?

  Během rekuperace je energie získávána zpět díky rekuperaci. Akumulátor se například nabíjí při jízdě z kopce. Při brzdění tak nedochází ke ztrátě energie v podobě tepla. Jak silná rekuperace je, to můžete nastavit pomocí řadicího pádla na volantu ve 5 stupních: D– –, D–, D, D+. Rekuperační stupeň „DAUTO“ Vám pomáhá optimálně využívat nabití akumulátoru. Automaticky přizpůsobuje rekuperační stupeň jízdní situaci.

 12. Jak rychle mohu s dodávkovým vozidlem s elektrickým pohonem od firmy Mercedes-Benz jezdit?

  Standardně činí maximální rychlost vašeho eVito Tourer PRO (eVito Tourer PRO s registrací jako osobní vozidlo [M1]. Spotřeba elektrické energie v kombinovaném provozu: 27,7 kWh/ 100 km, emise CO2 v kombinovaném provozu: 0 g/ km) 1 140 km/h. Alternativně můžete maximální rychlost zvýšit na 160 km/h. Upozorňujeme ale, že vyšší rychlosti jdou zpravidla na úkor dojezdu.

 13. Jaký dojezd je při denním využití dodávky MB s elektr. poh. možný?

  Nejprve je dojezd vašeho dodávkového vozidla Mercedes-Benz s elektrickým pohonem závislý na konfiguraci vozidla, zejména na volbě maximální rychlosti. Skutečný dojezd navíc závisí na individuálním způsobu jízdy, silničních a dopravních podmínkách, venkovní teplotě, používání klimatizace, topení a dalších elektrických spotřebičů. Ukazatel dostupného výkonu a rekuperační stupně vám pomohou při maximálně účinném využití nabití baterie a při dosažení vysokého dojezdu.

 14. Jakým konektorem nabíjecího kabelu mohu nabíjet dodávkové vozidlo Mercedes-Benz s elektrickým pohonem?

  Díky systému Combined Charging (CCS) budete s eVito Tourer PRO (eVito Tourer PRO s registrací jako osobní vozidlo [M1]. Spotřeba elektrické energie v kombinovaném provozu: 27,7 kWh/ 100 km, emise CO2 v kombinovaném provozu: 0 g/ km) 1 u nabíjecích stojanů a wallboxů velmi flexibilní: Nabíjí s max. 11 kW a střídavým proudem (AC) stejně jako s max. 50 kW2 a stejnosměrným proudem (DC). Alternativně můžete na rychlonabíjecích stanicích se stejnosměrným proudem dobíjet dokonce až s 110 kW 2. Abyste byli připraveni na různé způsoby nabíjení, nabízí se flexibilní nabíjecí systém s několika fázovými konektory a maximálním nabíjecím výkonem 22 kW.

1

Spotřeba elektrického proudu a dojezd byly zjištěny na základě nařízení 2017/1151/EU (WLTP).

2

Max. nabíjecí výkon DC
Maximální nabíjecí výkon na nabíjecích stanicích DC s napájecím napětím 400 V, proud 300 A; maximální nabíjecí výkon závisí na různých faktorech, jakými jsou např. okolní teplota, teplota akumulátoru a stav nabití akumulátoru na začátku nabíjení. 

3

Min. doba nabíjení DC
Minimální doba nabíjení z 10 až na 80 % za optimálních podmínek na nabíjecích stanicích DC s napájecím napětím 400 V, proud 300 A; doba nabíjení se může lišit v závislosti na různých faktorech, jakými jsou např. okolní teplota a teplota akumulátoru a při použití přídavných vedlejších spotřebičů jako topení.

Zažijte eVito Tourer.

Icon Rezervovat zkušební jízdu

Zarezervujte si zkušební jízdu.

Přihlásit se a vyrazit na cestu
Více informací
Icon Vyhledat prodejce

Vyhledejte prodejce.

Vyhledat v okolí
Více informací
Icon Konfigurovat vozidlo

Nakonfigurujte vozidlo.

Přizpůsobte jej sobě
Více informací
Objednejte se na testovací jízdu
Nic nepřekoná pocit, když můžete sedět přímo za volantem. Domluvte si testovací jízdu a vyzkoušejte naše vozy Mercedes-Benz.
Objednejte se na testovací jízdu
Nic nepřekoná pocit, když můžete sedět přímo za volantem. Domluvte si testovací jízdu a vyzkoušejte naše vozy Mercedes-Benz.
[*] Další informace o oficiální spotřebě paliva a oficiálních specifických emisích CO₂ nových osobních automobilů najdete v „Příručce ke spotřebě paliva, emisím CO₂ a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů“, která je zdarma k dispozici na všech prodejních místech a u DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).