Skříňová dodávka eSprinter | Dodávkové vozidlo Mercedes-Benz

Moderní pohon, kombinovaný s osvědčenými silnými stránkami: Skříňová dodávka eSprinter.

Konfigurátor

Až 1571,  2 km lokální jízdy bez emisí.

Vůz eSprinter představuje moderní řešení mobility, pokud se svým vozidlem jezdíte především v městském provozu a na plánovaných trasách. S efektivním elektrickým pohonem s max. 85 kW (116 k) je stejně tak spolehlivý, hospodárný a flexibilní, jak to můžete již téměř 25 let očekávat od vozu Sprinter.
eSprinter si můžete objednat se standardní délkou (A2) s vysokou střechou. Objem nákladového prostoru 11 m³ není elektrickým pohonem nikterak omezený. Užitečné zatížení činí až 1045kg při standardní kapacitě akumulátoru, resp. až 891kg při příplatkové kapacitě akumulátoru.
1

Dojezd byl zjištěn na základě nařízení 692/2008/ES. Dojezd závisí na konfiguraci vozidla, zejména na výběru omezení maximální rychlosti. . 

Skutečný dojezd navíc závisí na individuálním způsobu jízdy, silničních a dopravních podmínkách, venkovní teplotě, používání klimatizace/topení atd. a může se příp. lišit.

2

Dojezd byl zjištěn na základě nařízení 2017/1151/EU. Dojezd závisí na konfiguraci vozidla, zejména na výběru omezení maximální rychlosti.

Skutečný dojezd navíc závisí na individuálním způsobu jízdy, silničních a dopravních podmínkách, venkovní teplotě, používání klimatizace/topení atd. a může se příp. lišit.

Hlavní přednosti.

 1. Koncepce produktu
 2. Pružnost
 3. Pohon
 4. Spolehlivost
Promyšlená elektromobilita.

Když se rozhodnete začít s elektromobilitou, rychle zjistíte, že se jedná o mnohem více než jen o elektricky poháněné vozidlo. Proto naši specialisté vyvinuli ve spolupráci s vámi individuální firemní koncepci pro vaši elektromobilitu – náš ekosystém eVan. K tomu patří mimo jiné i pořízení vhodného napájecího zařízení, servis na místě a služby konektivity.
Centrální přísliby značky Mercedes-Benz Vans, jako ergonomie, bezpečné pracoviště, komfort a bezpečnost, jsou samozřejmě také silné stránky eSprinteru.

Maximální dojezd, nebo zatížení – máte na výběr.

eSprinter si můžete zcela podle svých potřeb optimalizovat ohledně dojezdu nebo zatížení. Zvolte nejprve vám vyhovující kapacitu akumulátoru: Standardní využitelná kapacita akumulátoru 35 kWh umožňuje maximální užitečné zatížení cca XXX kg. Pro delší trasy je vám k dispozici volitelně využitelná kapacita akumulátoru 47 kWh. Díky systému Combined Charging System (CCS) a volitelnému nabíjecímu výkonu 80 kW je eSprinter stejně flexibilní při nabíjení. A pro speciální požadavky v jednotlivých oborech získáte kompletní řešení a dále řešení nástaveb a přestaveb.

Moderní pohon, kombinovaný s osvědčenými silnými stránkami.

Vysoce účinný elektromotor přesvědčí svou vysokou tažnou silou a příjemnou tichostí chodu. Oproti spalovacímu motoru má elektromotor podstatně vyšší účinnost. Běží téměř nehlučně a již od prvních otáček motoru je k dispozici maximální točivý moment. Pokud se proud pro elektromobil získává z alternativních zdrojů, nevytváří tento pohon žádné emise. To z elektromotoru činí v centrech s hustým osídlením s aktuálně vysokým zatížením škodlivými látkami a se stále přísnějšími emisními předpisy progresivní, hospodárný a ekologický druh pohonu. Dalším kladem elektromotoru je nižší opotřebení oproti spalovacímu motoru a menší náročnost na údržbu.

25 let zkušeností, které vám pomohou i v elektromobilitě.

V každém Sprinteru se skrývá téměř 25 let zkušeností a eSprinter je založený na tomto základu. Také u modulů elektrického pohonu budete profitovat z vysoce vyspělých komponent. Součásti modulů eSprinteru totiž pocházejí z vývoje osobních vozů a již několik let se používají u vozidel s alternativním pohonem.
Při předání obdržíte technicky vyspělé vozidlo v kvalitě Mercedes-Benz, jehož elektrický pohon a topení obstálo v našem rozsáhlém zimním testu s teplotami až minus 30 °C.

Flexibilní ohledně velikosti akumulátoru a možností nabíjení.

Možnost nabití na 80 % během 25 minut1.

Díky systému Combined Charging System (CCS) není eSprinter na nabíjecích stojanech a wallboxech příliš vybíravý: Nabíjí s max. 7,4 kW a střídavým proudem (AC) stejně jako s max. 20 kW a stejnosměrným proudem (DC). S příplatkovým nabíjecím výkonem se stejnosměrným proudem 80 kW lze standardní vysokonapěťový akumulátor (35 kWh) nabít1u rychlonabíjecí stanice se stejnosměrným proudem z 10 na 80 % za pouhých 20 minut. S flexibilním nabíjecím systémem budete nejlépe připraveni na nejrůznější způsoby nabíjení: Tento flexibilní nabíjecí systém nabízí univerzální řešení nabíjení v jednom příručním setu.

Pro nabíjení se konektor CCS nabíjecího kabelu jednoduše zapojí do zásuvky CCS (Combo 2) v krytu chladiče. Jestliže není k dispozici wallbox nebo nabíjecí stanice, lze akumulátor nabít také přes běžnou domácí síť.

1

Doba procesu nabíjení závisí na napájecím zařízení.

Příkladná bezpečnost také s elektrickým pohonem.

Dobře chráněný vysokonapěťový systém.

Dodávky Mercedes-Benz s elektrickým pohonem absolvují srovnatelné zkoušky a nárazové testy jako vozidla se spalovacím motorem. Proto dosahuje i jejich bezpečnost příkladné úrovně vozidel Mercedes-Benz.
Hnací ústrojí, vysokonapěťový akumulátor a vysokonapěťová vedení jsou bezpečně uloženy v rámu. Systém akumulátoru navíc zespodu chrání ochranná deska proti případným poškozením. Všechna vysokonapěťová vedení jsou pečlivě izolována.
V případě, že nárazové senzory rozpoznají závažnější nehodu, vozidlo je okamžitě automaticky odpojeno od elektrického napětí.

Budoucnost jezdí na elektřinu: Objevte ekosystém eVan.

Ekosystém eVan

Elektrifikujte svůj podnik. My počítáme, vy porovnáváte.

Řešení nabíjení

Řešení nabíjení Mercedes-Benz pro váš eVan.

Dojezd

S aplikací eVAN Ready App na virtuální zkušební jízdě.

Celkové provozní náklady

Kdy se vyplatí elektromobilita?

Často kladené dotazy

 1. (16)
 2. Nabíjení (3)
 3. Používání (8)
 4. Servis a nákup (5)
 1. Jak mohu nabít svůj eSprinter?

  K dispozici máte různé možnosti nabíjení. Nabízí se nejvíce: wallbox Mercedes-Benz nebo námi pro vás individuálně vyvinuté řešení nabíjení ve vašem firemním areálu. Kromě toho je k dispozici stále rostoucí počet veřejných nabíjecích stanic. Na rychlonabíjecí stanici se stejnosměrným proudem můžete svůj vůz eSprinter nabíjet s nabíjecím výkonem až 80 kW z 10 na 80 % během necelých 20 minut. Možnost rychlonabíjení se stejnosměrným proudem s výkonem až 20 kW je již obsažena ve standardní výbavě. S flexibilním nabíjecím systémem budete připraveni na nejrůznější způsoby nabíjení: Díky této sadě máte vhodné řešení nabíjení vždy po ruce.

 2. Jaký je rozdíl mezi technologií nabíjení AC a DC?

  Akumulátor se nabíjí vždy se stejnosměrným proudem (DC), jaký je přímo k dispozici u rychlonabíjecích stanic se stejnosměrným proudem. Díky vysokému nabíjecímu výkonu je možné rychlé dobíjení. Při nabíjení střídavým proudem u wallboxů nebo přes domácí síť se do vozidla dostává střídavý proud (AC). Nabíjecí zařízení tento střídavý proud ve vozidle promění ve stejnosměrný proud, kterým je akumulátor následně napájen. Díky flexibilnímu nabíjecímu systému jsou možné obě varianty, jelikož obsahuje vhodné fázové konektory pro různé způsoby nabíjení.

 3. Je při koupi nabíjecí kabel součástí dodávky?

  Nabíjecí kabel není součástí dodávky vašeho dodávkového vozidla s elektrickým pohonem od firmy Mercedes-Benz. Na přání je možné z výroby objednat 4 nabíjecí kabely s koncovkou typu 2. Můžete si vybrat mezi délkou 4, 5 a 8 m a 1 či 2fázovým nabíjením. Pro různé způsoby nabíjení se nabízí flexibilní nabíjecí systém, který obsahuje v jedné příruční sadě různé fázové konektory. V případě dalších otázek k nabíjecím kabelům vám poradí váš partner Mercedes-Benz.

 4. Je dodávka Mercedes-Benz s el. pohonem vhodná pro mé denní cesty?

  S pomocí aplikace EQ Ready App můžete lépe plánovat své první kroky ve světě elektromobility. Dozvíte se například, zda pracovní den zvládnete na jediné nabití dodávkového vozidla Mercedes-Benz s elektrickým pohonem: Bezplatná aplikace k tomu účelu provede analýzu vašich denních tras a vašeho způsobu jízdy. A z toho vyplývající jízdní profil vám prozradí, zda pro vás dodávkové vozidlo s elektrickým pohonem přichází v úvahu. V případě dalších otázek ke vstupu do světa elektromobility vám poradí váš partner Mercedes-Benz.

 5. Jak mám s vozem eSprinter jezdit co nejefektivněji?

  3 různé jízdní programy a 4 rekuperační stupně napomáhají pro efektivní styl jízdy. Obě funkce vám umožňují optimalizovat spotřebu energie a tedy i dojezd vašeho dodávkového vozidla s elektrickým pohonem.

 6. Mohu skříňovou dodávku eSprinter naložit stejně jako vůz se spalovacím motorem?

  eSprinter má velký nákladový prostor jako běžný Sprinter se spalovacím motorem, protože se akumulátory nacházejí ve spodní části vozidla. Díky maximálnímu ložnému objemu 11 m3 dokonale zvládá všechny výzvy pracovního dne. V případě užitečné kapacity akumulátoru 35 kWh, která je součástí standardní výbavy, profitujete z vysokého užitečného zatížení. Při optimální kapacitě akumulátoru 47 kWh se zvyšuje dojezd, za to je užitečné zatížení o něco nižší z důvodu hmotnosti akumulátoru.

 7. Co jsou rekuperační stupně?

  Během rekuperace je energie získávána zpět díky rekuperaci. Akumulátor se například nabíjí při jízdě z kopce. Při brzdění tak nedochází ke ztrátě energie v podobě tepla. Jak silná rekuperace je, to můžete nastavit pomocí řadicího pádla na volantu ve 4 stupních: D++ (0 m/s²), D+ (-0,5 m/s²), D (-1,0 m/s²), D- (-1,5 m/s²).

 8. Jakou rychlostí mohu jet se svým vozem eSprinter?

  Volba nejvyšší rychlosti závisí na jízdním profilu. Pohybujete se s vozidlem zejména na území města nebo jezdíte často po dálnici? Standardně je maximální rychlost vašeho dodávkového vozidla s elektrickým pohonem 80 km/h. Máte ovšem možnost zvýšit maximální rychlost na 100 km/h nebo 120 km/h. Upozorňujeme ale, že vyšší rychlosti jdou zpravidla na úkor dojezdu.

 9. Jaké kapacity akumulátoru mohu objednat?

  Ve standardní výbavě má váš eSprinter na palubě využitelnou kapacitu akumulátoru 35 kWh. Za účelem zvýšení dojezdu máte možnost objednat za příplatek kapacitu akumulátoru 47 kWh. V případě dalších otázek ke kapacitě akumulátoru a dojezdu vám poradí váš partner Mercedes-Benz.

 10. Jaký dojezd je při denním využití dodávky Mercedes-Benz s elektrickým pohonem možný?

  Nejprve je dojezd vašeho dodávkového vozidla Mercedes-Benz s elektrickým pohonem závislý na konfiguraci vozidla, zejména na volbě maximální rychlosti. Skutečný dojezd navíc závisí na individuálním způsobu jízdy, silničních a dopravních podmínkách, venkovní teplotě, používání klimatizace, topení a dalších elektrických spotřebičů. Ukazatel dostupného výkonu a rekuperační stupně vám pomohou při maximálně účinném využití nabití baterie a při dosažení vysokého dojezdu.

 11. Jakou koncovkou nabíjecího kabelu mohu vůz eSprinter nabíjet?

  Díky systému Combined Charging System (CCS) není eSprinter na nabíjecích stojanech a wallboxech příliš vybíravý: Nabíjí s max. 7,4 kW a střídavým proudem (AC) stejně jako s max. 20 kW a stejnosměrným proudem (DC). Alternativně můžete na rychlonabíjecích stanicích se stejnosměrným proudem dobíjet dokonce až s 80 kW. Abyste byli připraveni na různé způsoby nabíjení, nabízí se flexibilní nabíjecí systém s několika fázovými konektory a maximálním nabíjecím výkonem 22 kW.

 12. Jak často se musí u mého elektromobilu Mercedes-Benz provádět údržba?

  Nezbytná je údržba jednou ročně, aby byla zabezpečená spolehlivost vysokonapěťových komponent a dalších součástí vozidla. Díky údržbářské sadě, jež je součástí dodávky při nákupu, je pro vás bezplatná po dobu 4 let. Pokud je nutné vyměnit akumulátory, budete 8 let nebo do najetí 160 000 km profitovat z certifikátu akumulátoru. V případě dalších otázek k údržbě elektromobilů vám poradí váš partner Mercedes-Benz.

 13. Co je pro mě výhodnější, dodávka s el. pohonem nebo se spal. motorem?

  V závislosti na profilu užívání a při zohlednění finanční podpory elektromobility se celkové provozní náklady (TCO) v případě dodávkového vozidla s elektrickým pohonem mohou klidně pohybovat na úrovni vozidla se spalovacím motorem. Jasnost do celé věci přinese tzv. eCost Calculator: Poskytuje informace, abyste mohli porovnat roční provozní náklady svého aktuálního vozidla s náklady nového dodávkového vozidla Mercedes-Benz s elektrickým pohonem.  

 14. Je třeba akumulátor zakoupit zvlášť nebo pořídit na leasing?

  Akumulátor je již obsažen v kupní ceně. To znamená, že nevznikají žádné další náklady na pronájem akumulátoru. Finanční riziko při výměně akumulátoru pro případ výrazného klesnutí kapacity akumulátoru je pokryto certifikátem akumulátoru. Má platnost až 8 let po první registraci resp. do najetí 160 000 km. V případě dalších otázek k akumulátoru a certifikátu akumulátoru vám poradí váš partner Mercedes-Benz.

 15. Jaké nabídky konektivity pro dodávková vozidla s elektrickým pohonem poskytuje Mercedes-Benz?

  Řada z mnoha služeb Mercedes me connect je dostupná také pro dodávková vozidla s elektrickým pohonem. „Služby Remote a navigační služby“ jsou k dispozici exkluzivně pro vozidla s elektrickým pohonem. Umožňují pohodlné nabíjení a temperování a také během cesty plánují jak zastávky na nabíjení, tak také doby nabíjení. V případě dalších otázek ke službě Mercedes me connect vám poradí váš partner Mercedes-Benz.

 16. Je poskytnuta záruka na akumulátor?

  V případě výrazného klesnutí kapacity vašeho akumulátoru v prvních 8 letech resp. během prvních ujetých 160 000 km po první registraci dokonale zajištěni certifikátem akumulátoru. Náklady spojené s výměnou akumulátoru poneseme my. A co je nejlepší: Certifikát akumulátoru je již součástí kupní ceny.

Zažijte skříňovou dodávku eSprinter.

Icon Rezervovat zkušební jízdu

Zarezervujte si zkušební jízdu.

Přihlásit se a vyrazit na cestu
Více informací
Icon Vyhledat prodejce

Vyhledejte prodejce.

Vyhledat v okolí
Více informací
Icon Konfigurovat vozidlo

Nakonfigurujte vozidlo.

Přizpůsobte jej sobě
Více informací
Objednejte se na testovací jízdu
Nic nepřekoná pocit, když můžete sedět přímo za volantem. Domluvte si testovací jízdu a vyzkoušejte naše vozy Mercedes-Benz.
Objednejte se na testovací jízdu
Nic nepřekoná pocit, když můžete sedět přímo za volantem. Domluvte si testovací jízdu a vyzkoušejte naše vozy Mercedes-Benz.
[*] Další informace o oficiální spotřebě paliva a oficiálních specifických emisích CO₂ nových osobních automobilů najdete v „Příručce ke spotřebě paliva, emisím CO₂ a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů“, která je zdarma k dispozici na všech prodejních místech a u DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).