Skříňová dodávka eVito | Dodávkové vozidlo Mercedes-Benz

Efektivní elektrický pohon - nyní s výrazně vyšším dojezdem.

Konfigurátor

Dojezd až 312 km 1

Skříňová dodávka eVito je stejně funkční, bezpečná a komfortní, jak jste zvyklí u vozidla Mercedes-Benz Vito. Vysoce účinný elektromotor má výkon maximálně 85 kW (116 koní) a točivý moment až 360 Nm.

S dojezdem až 312 km1  je skříňová dodávka eVito vhodná zejména pro jízdy v městském prostředí. Využitelná kapacita baterie je 60 kWh a lze ji standardně nabít z 10 na 80 % na rychlonabíjecí stanici s výkonem až 50 kW 2 za přibližně 50 minut 3 – volitelně dokonce s výkonem až 80 kW 2 za přibližně 35 minut. 3 I při nabíjecím výkonu AC max. 11 kW lze baterii nabít z 0 na 100 % za méně než 6,5 hodiny. Díky elektrickému pohonu nejste nijak prostorově omezeni – objem ložného prostoru činí až 6,6 m3 .

1

Dojezd byl stanoven na základě nařízení 2017/1151/EU (WLTP).

2

Max. nabíjecí výkon DC
Maximální nabíjecí výkon na nabíjecích stanicích DC s napájecím napětím 400 V, proud 300 A; maximální nabíjecí výkon závisí na různých faktorech, jakými jsou např. okolní teplota, teplota akumulátoru a stav nabití akumulátoru na začátku nabíjení. 

3

Min. doba nabíjení DC
Minimální doba nabíjení z 10 až na 80 % za optimálních podmínek na nabíjecích stanicích DC s napájecím napětím 400 V, proud 300 A; doba nabíjení se může lišit v závislosti na různých faktorech, jakými jsou např. okolní teplota a teplota akumulátoru a při použití přídavných vedlejších spotřebičů jako topení.

Hlavní přednosti.

 1. Pohon
 2. Konektivita
 3. Spolehlivost
 4. Interiér
Používání elektrické energie co nejefektivnějším způsobem.

Inteligentní provozní strategie zaručuje co nejúčinnější využívání energie: Pomocí 3 jízdních programů „E+“, „E“ a „C“ i 5 rekuperačních stupňů „D– “, „D“, „D+“, „D++“ und „D Auto“ můžete optimalizovat spotřebu elektrické energie a tím i dojezd. Během rekuperace je energie získávána zpět díky rekuperaci. Rekuperační stupeň „D Auto“ Vám pomáhá optimálně využívat nabití akumulátoru. Automaticky přizpůsobuje rekuperační stupeň jízdní situaci.

Dobrá zábava, maximální informovanost.

Moderní informační a komunikační systémy s četnými rozhraními zajišťují za příplatek nejlepší připojení a dobrou zábavu. Ovládání volitelných multimediálních systémů Audio 30 a Audio 40 přes dotykovou obrazovku je intuitivní a pohodlné.

Připravený současně s vámi.

Svůj vůz eVito byste měli jako partnera rychle ocenit. Proto děláme vše pro dlouhodobý a spolehlivý vztah. Při předání obdržíte technicky vyspělé vozidlo v kvalitě Mercedes-Benz, jehož elektrický pohon a topení obstálo v našem rozsáhlém zimním testu s teplotami až minus 30 °C. A jeho komplexní ochrana proti korozi s plně pozinkovanou karoserií i vysoce odolné materiály ve vnitřním prostoru vozidla se postarají o to, aby tento vůz i po mnoha letech dělal vašemu podniku dobré jméno.

Tady vás bude práce bavit.

Pojďme k příjemné stránce vaší práce: eVito ve vás se svým prostorným vnitřním prostorem vozidla vyvolá ideální pracovní náladu. Na robustních a komfortních sedadlech zvládnete i delší cesty maximálně uvolněně. Za chladného počasí oceníte vyhřívání sedadla řidiče ve standardní výbavě. Pokud vpředu potřebujete místo pro dva spolujezdce, můžete si za příplatek objednat lavicové sedadlo pro spolujezdce. Audiosystémy dostupné za příplatek se vám na cestách starají o to nejlepší připojení a dobrou zábavu a díky navigačnímu systému Audio 40 také o to, abyste do cíle přijeli rychleji.

Příkladná bezpečnost také s elektrickým pohonem.

Dobře chráněný vysokonapěťový systém.

Dodávková vozidla Mercedes-Benz s elektrickým pohonem absolvují náročné zkoušky vozidla a nárazové testy. Proto dosahuje i jejich bezpečnost příkladné úrovně vozidel Mercedes-Benz.

Hnací ústrojí, vysokonapěťový akumulátor a vysokonapěťová vedení jsou dobře chráněny. Všechna vysokonapěťová vedení jsou pečlivě izolována. V případě, že nárazové senzory rozpoznají závažnější nehodu, vozidlo je okamžitě automaticky odpojeno od elektrického napětí.

Budoucnost jezdí na elektřinu: Objevte nový ekosystém eVan.

Ekosystém eVan

Elektrifikujte svůj podnik. My počítáme, vy porovnáváte.

Řešení nabíjení

Řešení nabíjení Mercedes-Benz pro Váš eVan.

Dojezd

S aplikací EQ Ready App na virtuální zkušební jízdě.

Celkové provozní náklady

Kdy se vyplatí elektromobilita?

Často kladené otázky a odpovědi týkající se eVito.

 1. Je dodávka Mercedes-Benz s elektrickým pohonem vhodná pro mé každodenní trasy?

  S pomocí aplikace EQ Ready App můžete své první kroky ve světě elektromobility lépe plánovat. Dozvíte se například, zda pracovní den zvládnete na jediné nabití vozidla Mercedes-Benz s elektrickým pohonem: bezplatná aplikace k tomuto účelu provede analýzu Vašich denních tras a Vašeho způsobu jízdy. A z toho vyplývající jízdní profil Vám prozradí, zda pro Vás dodávkové vozidlo s elektrickým pohonem přichází v úvahu. V případě dalších otázek ke vstupu do světa elektromobility Vám poradí Váš partner Mercedes-Benz.

 2. Jakým způsobem mohu nabíjet dodávkové vozidlo Mercedes-Benz s elektrickým pohonem?

  K dispozici máte různé možnosti nabíjení. Nabízí se nejvíce: wallbox Mercedes-Benz nebo námi pro Vás individuálně vyvinuté řešení nabíjení ve Vašem firemním areálu. Kromě toho je k dispozici stále rostoucí počet veřejných nabíjecích stanic. Na rychlonabíjecí stanici se stejnosměrným proudem můžete svůj vůz eVito nabíjet s nabíjecím výkonem až 80 kW1 během necelých 35 minut 2 z 10 na 80 %. Možnost rychlonabíjení se stejnosměrným proudem s výkonem až 50 kW 1 je již obsažena ve standardní výbavě. I při nabíjecím výkonu AC max. 11 kW lze baterii nabít z 0 na 100 % za méně než 6,5 hodiny. S flexibilním nabíjecím systémem budete připraveni na nejrůznější způsoby nabíjení: díky této sadě máte vhodné řešení nabíjení vždy po ruce.

 3. Jak mohu s dodávkou Mercedes-Benz s elektrickým pohonem jezdit co nejefektivněji?

  3 různé jízdní programy a 5 rekuperačních stupňů napomáhají pro efektivní styl jízdy. Obě funkce Vám umožňují optimalizovat spotřebu energie a tedy i dojezd vašeho dodávkového vozidla s elektrickým pohonem. Rekuperační stupeň „DAUTO“ Vám pomáhá optimálně využívat nabití akumulátoru. Automaticky přizpůsobuje úroveň rekuperace jízdní situaci.

 4. Mohu skříňovou dodávku s elektrickým pohonem naložit stejně jako vůz se spalovacím motorem?

  Vozidlo eVito má velký nákladový prostor jako běžná skříňová dodávka Vito se spalovacím motorem, protože se akumulátory nacházejí ve spodní části vozidla. Díky maximálnímu ložnému objemu 6,6 m3 a dostatečné užitečné zatížení skříňová dodávka dokonale zvládá všechny výzvy pracovního dne.

 5. Jak často se musí u mého elektromobilu Mercedes-Benz provádět údržba?

  Nezbytná je údržba jednou ročně, aby byla zabezpečená spolehlivost vysokonapěťových komponent a dalších součástí vozidla. Díky údržbářské sadě, jež je součástí dodávky při nákupu, je pro Vás bezplatná po dobu 4 let. Pokud je nutné vyměnit akumulátory, budete 8 let nebo do najetí 160 000 km profitovat z certifikátu akumulátoru. V případě dalších otázek k údržbě elektromobilů Vám poradí Váš partner Mercedes-Benz.

 6. Co je pro mě výhodnější, dodávka s el. pohonem nebo se spal. motorem?

  V závislosti na profilu užívání a při zohlednění finanční podpory elektromobility se celkové provozní náklady (TCO) v případě dodávkového vozidla s elektrickým pohonem mohou klidně pohybovat na úrovni vozidla se spalovacím motorem. Jasnost do celé věci přinese tzv. eCost Calculator: Poskytuje informace, abyste mohli porovnat roční provozní náklady svého aktuálního vozidla s náklady nového dodávkového vozidla Mercedes-Benz s elektrickým pohonem.

 7. Je třeba akumulátor zakoupit zvlášť nebo pořídit na leasing?

  Akumulátor je již obsažen v kupní ceně. To znamená, že nevznikají žádné další náklady na pronájem akumulátoru. Finanční riziko při výměně akumulátoru pro případ výrazného klesnutí kapacity akumulátoru je pokryto certifikátem akumulátoru. Má platnost až 8 let po první registraci, resp. do najetí 160 000 km. V případě dalších otázek k akumulátoru a certifikátu akumulátoru Vám poradí Váš partner Mercedes-Benz.

 8. Jaké nabídky konektivity pro dodávková vozidla s elektrickým pohonem poskytuje Mercedes-Benz?

  Řada z mnoha služeb Mercedes me connect je také dostupná pro dodávková vozidla s elektrickým pohonem. „Služby Remote a navigační služby“ jsou k dispozici exkluzivně pro vozidla s elektrickým pohonem. Umožňují pohodlné nabíjení a temperování a také během jízdy plánují jak zastávky pro nabíjení, tak také doby nabíjení. V případě dalších otázek ke službě Mercedes me connect vám poradí váš partner Mercedes-Benz.

 9. Je poskytována záruka na akumulátor?

  V případě výrazného poklesu kapacity vašeho akumulátoru v prvních 8 letech resp. během prvních ujetých 160 000 km po první registraci jste dokonale zajištěni certifikátem akumulátoru. Náklady spojené s výměnou akumulátoru hradíme my. A co je nejlepší: certifikát akumulátoru je již součástí kupní ceny.

 10. Je nabíjecí kabel součástí dodávky při zakoupení elektricky poháněného dodávkového vozidla Mercedes-Benz?

  Nabíjecí kabel není součástí dodávky vašeho dodávkového vozidla s elektrickým pohonem od firmy Mercedes-Benz. Na přání je možné z výroby objednat 3 nabíjecí kabely s koncovkou typu 2. Můžete si vybrat mezi délkou 4, 5 a 8 m a 1 či 2fázovým nabíjením. Pro nejrůznější situace při nabíjení si můžete u svého partnera Mercedes-Benz pořídit flexibilní nabíjecí systém, který kombinuje různé fázové konektory v jedné praktické sadě. V případě dalších otázek Vám poradí Váš partner Mercedes-Benz.

 11. Co jsou rekuperační stupně?

  Během rekuperace je energie získávána zpět díky rekuperaci. Akumulátor se například nabíjí při jízdě z kopce. Při brzdění tak nedochází ke ztrátě energie v podobě tepla. Jak silná rekuperace je, můžete nastavit pomocí řadicího pádla na volantu ve 5 stupních: D++ (0 m/s²), D+ (-0,8 m/s²), D (-1,6 m/s²), D- (-2,2 m/s²). Rekuperační stupeň „DAUTO“ Vám pomáhá optimálně využívat nabití akumulátoru. Automaticky přizpůsobuje úroveň rekuperace jízdní situaci.

 12. Jak rychle mohu s dodávkou MB s elektrickým pohonem jezdit?

  Volba nejvyšší rychlosti závisí na jízdním profilu. Pohybujete se s vozidlem zejména na území města nebo jezdíte často po dálnici? Standardně je maximální rychlost vašeho dodávkového vozidla s elektrickým pohonem 80 km/h. Máte ovšem možnost zvýšit maximální rychlost na 100 km/h nebo 120 km/h. Upozorňujeme ale, že vyšší rychlosti jdou zpravidla na úkor dojezdu.

 13. Jaký dojezd je při denním využití dodávky MB s elektr. poh. možný?

  Nejprve je dojezd vašeho dodávkového vozidla Mercedes-Benz s elektrickým pohonem závislý na konfiguraci vozidla, zejména na volbě maximální rychlosti. Skutečný dojezd navíc závisí na individuálním způsobu jízdy, silničních a dopravních podmínkách, venkovní teplotě, používání klimatizace, topení a dalších elektrických spotřebičů. Ukazatel dostupného výkonu a rekuperační stupně vám pomohou při maximálně účinném využití nabití baterie a při dosažení vysokého dojezdu.

 14. Jakým konektorem nabíjecího kabelu mohu nabíjet dodávkové vozidlo Mercedes-Benz s elektrickým pohonem?

  Díky systému Combined Charging System (CCS) budete se svou skříňovou dodávkou eVito na nabíjecích stojanech a wallboxech velice flexibilní: nabíjí s max. 11 kW a střídavým proudem (AC) stejně jako s max. 50 kW 1 a stejnosměrným proudem (DC). Alternativně můžete na rychlonabíjecích stanicích se stejnosměrným proudem dobíjet vůz pro další dojezd dokonce až s 80 kW1 . Abyste byli připraveni na různé situace při nabíjení, je k dispozici flexibilní nabíjecí systém s několika fázovými konektory.

1

Max. nabíjecí výkon DC
Maximální nabíjecí výkon na nabíjecích stanicích DC s napájecím napětím 400 V, proud 300 A; maximální nabíjecí výkon závisí na různých faktorech, jakými jsou např. okolní teplota, teplota akumulátoru a stav nabití akumulátoru na začátku nabíjení. 

2

Min. doba nabíjení DC
Minimální doba nabíjení z 10 až na 80 % za optimálních podmínek na nabíjecích stanicích DC s napájecím napětím 400 V, proud 300 A; doba nabíjení se může lišit v závislosti na různých faktorech, jakými jsou např. okolní teplota a teplota akumulátoru a při použití přídavných vedlejších spotřebičů jako topení.

Zažijte skříňovou dodávku eVito.

Icon Rezervovat zkušební jízdu

Zarezervujte si zkušební jízdu.

Přihlásit se a vyrazit na cestu
Více informací
Icon Vyhledat prodejce

Vyhledejte prodejce.

Vyhledat v okolí
Více informací
Icon Konfigurovat vozidlo

Nakonfigurujte vozidlo.

Přizpůsobte jej sobě
Více informací
Objednejte se na testovací jízdu
Nic nepřekoná pocit, když můžete sedět přímo za volantem. Domluvte si testovací jízdu a vyzkoušejte naše vozy Mercedes-Benz.
Objednejte se na testovací jízdu
Nic nepřekoná pocit, když můžete sedět přímo za volantem. Domluvte si testovací jízdu a vyzkoušejte naše vozy Mercedes-Benz.
[*] Další informace o oficiální spotřebě paliva a oficiálních specifických emisích CO₂ nových osobních automobilů najdete v „Příručce o spotřebě paliva, emisích CO₂ a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů“, která je zdarma k dispozici na všech prodejních místech a u DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).