Čelní pohled na vůz Concept EQA s modrou svítící LED maticí.
Požadované video je nyní bohužel nedostupné. Zkuste to prosím později znovu.
Znovu prohlédnout

Concept EQA - elektrický atlet.

S modelem Concept EQA předvedl Mercedes-Benz na výstavě IAA ve Frankfurtu, jak
lze strategii EQ převést do kompaktní třídy.

Concept EQA - elektrický atlet.

S modelem Concept EQA předvedl Mercedes-Benz na výstavě IAA ve Frankfurtu, jak
lze strategii EQ převést do kompaktní třídy.

Elektrická ofenzíva pokračuje v jízdě.

Elektrická ofenzíva pokračuje v jízdě.

"S modelem Concept EQA pokračuje naše elektrická ofenzíva v jízdě: až do roku 2022 uvede Mercedes-Benz Cars na trh více než deset vozidel s plně elektrickým pohonem."

Dr. Dieter Zetsche, předseda představenstva společnosti Daimler AG a vedoucí Mercedes-Benz Cars.

Boční pohled na model Concept EQA.

Elektrický atlet je vybaven vždy jedním elektromotorem na přední a zadní nápravě s výkonem systému přes 200 kW. Prostřednictvím předního nebo zadního zátěžového rozdělování momentů permanentního pohonu všech kol lze měnit jízdní charakteristiku. Concept EQA ukazuje prostřednictvím jedinečné virtuální masky, jaký byl zvolen jízdní program.

Dojezd kolem 400 kilometrů.

Dojezd kolem 400 kilometrů.

V kombinaci s inteligentní provozní strategií Mercedes-Benz dosahuje Concept EQA, podle instalované kapacity akumulátoru, dojezdu přibližně 400 kilometrů. Vysoce účinný lithium-iontový akumulátor s vakovými články dodává dceřiná společnost Daimler Deutsche ACCUMOTIVE.

Zadní a boční pohled na model Concept EQA.

Díky modulární konstrukci disponují inovativní systémy akumulátoru specifickou celkovou kapacitou přes 60 kWh. Concept EQA lze nabíjet prostřednictvím indukce nebo wallboxu a je připraven také na rychlé nabíjení. Vizí při nabíjení u veřejných nabíjecích stojanů je „seamless charging“: Tato služba založená na Mercedes me umožňuje nabíjet a platit elektrický proud bez komplikací na nejrůznějších nabíjecích stanicích.

Design Smyslné čistoty.

Boční pohled na model Concept EQA.
Čelní pohled na model Concept EQA.

Design Smyslné čistoty.

Concept EQA je zároveň dalším příkladem důsledné inovace designu Smyslné čistoty: zpevňující drážky a také linie jsou výrazně zredukovány. Příkladem nové elektrické estetiky je světelná technologie s laserovými vlákny. Zde je médium s aktivním laserem uloženo ve středu optického světelného vodiče. Nápadný spirálovitý světelný znak odpovídá elektrickému principu tím, že opticky připomíná měděné vinutí elektromotoru a zároveň znázorňuje animaci elektrických impulzů.

Vysoká jízdní dynamika díky různým jízdním programům.

Vysoká jízdní dynamika díky různým jízdním programům.

Čelní pohled na vůz Concept EQA s modrou svítící LED maticí.
Čelní pohled na vůz Concept EQA s červenou svítící LED maticí.
Čelní pohled na vůz Concept EQA s modrou svítící LED maticí za tmy.

Oba jízdní programy „Sport“ a „Sport Plus“ poskytují různé rozdělování momentů mezi přídí a zádí a umožňují tak volbu individuální charakteristiky jízdy. Plocha černého panelu na přídi přitom funguje jako virtuální maska a mění svůj vzhled podle jízdního programu. V jízdním programu „Sport“ znázorňuje maska třpytivá křídla ve vodorovném formátu, zatímco v režimu „Sport Plus“ jsou zobrazeny svislé příčky ve stylu masky chladiče Panamericana.

EQ: nová značka elektromobility.

EQ: nová značka elektromobility.

EQ nabízí rozsáhlý elektromobilní ekologický systém produktů, služeb, technologií a inovací. Spektrum sahá od elektromobilů přes služby nabíjení až po domácí zásobníky energie. Název EQ přitom znamená „Electric Intelligence“ a je odvozen od tržních hodnot značky Mercedes-Benz „Emoce a inteligence“. Nová značka zahrnuje všechny hlavní aspekty elektromobility orientované na zákazníky a přesahuje samotný rámec vozidel.

Budoucí modely ztělesňují podstatu moderní elektromobility: spojení emotivního a inteligentního designu, výjimečné radosti z jízdy, velmi dobré vhodnosti pro každodenní použití a maximální míry bezpečnosti, kterými se vyznačují všechna vozidla od vynálezce automobilů. První sériový model nové značky produktu EQ, EQC, bude vyráběn od roku 2019 v závodě Mercedes-Benz v Brémách. Je založen na modelu Concept EQ předvedeném minulý rok v Paříži.

Nabito za méně než 10 minut.

Nabito za méně než 10 minut.

Vozidlo lze nabíjet prostřednictvím indukce nebo wallboxu a je připraveno také na rychlé nabíjení.

10 min

doba nabíjení

100 km

dojezd

Čelní a boční pohled na model Concept EQA.

U rychlonabíjecí stanice lze Concept EQA nabít za méně než 10 minut natolik, že je k dispozici znovu 100 km na dojezd. Kromě interní vývojové a produkční kompetence a modulové strategie pro alternativní pohony patří k filozofii společnosti Daimler AG zajištění přímého přístupu ke klíčovým součástem elektromobility.

Inteligentně propojená nabíjecí řešení.

Inteligentně propojená nabíjecí řešení.

Boční pohled na model Concept EQA.
Svět jménem Mercedes: Concept EQA

Pro elektrifikované automobily nabízí Mercedes-Benz již dnes rozsáhlou nabíjecí infrastrukturu, do níž patří bezplatná aplikace „Charge&Pay“ pro komfortní čerpání proudu u veřejných nabíjecích stanic a také pro majitele domů a podniky stacionární zásobníky energie na elektrický proud z fotovoltaických a nebo solárních soustav. V budoucnu bude napájení proudem ještě pohodlnější díky intuitivnímu řízení nabíjení a inteligentnímu vyhledávání nabíjecích stanic. S nabíjením založeným na službě Mercedes-me zůstává zákazník v elektromobilním ekologickém systému Mercedes-Benz a získá všechny služby z jedné ruky.

Celoplošná infrastruktura nabíjecích stanic.

Celoplošná infrastruktura nabíjecích stanic.

V rámci ofenzívy elektromobilů od společnosti Mercedes-Benz Cars jsou komplexní součástí inteligentně propojená řešení nabíjení, neboť akceptace zákazníků v oblasti elektromobility je úzce spjata s dostupností celoplošné infrastruktury. Společnost Daimler AG proto na jaře roku 2017 vstoupila jako hlavní investor do americké společnosti dodávající řešení pro nabíjení ChargePoint Inc. Cílem této strategické účasti je hlouběji vystavět nabídku služeb v oblasti inteligentních řešení nabíjení a předložit zákazníkům komplexní prémiovou nabídku v oblasti elektromobility.