Nabíjení na cestách u stále rostoucího počtu veřejných nabíjecích stanic.

Mercedes-Benz Třídy C s pohonem plug-in hybrid.

Nabíjení na cestách u stále rostoucího počtu veřejných nabíjecích stanic.

Ať už jste na cestách kdekoliv: pomocí navigačního systému nebo aplikace Mercedes me najdete bezpočet veřejných nabíjecích stanic, na nichž můžete své vozidlo nabít.

Již dnes najdete širokou nabídku veřejných nabíjecích stanic na nejrůznějších místech: ať už ve městě v parkovacích domech, na parkovištích supermarketů nebo na okraji vozovky. U těchto nabíjecích stanic se zpravidla jedná o nabíjecí stanice na střídavý proud s výkonem při nabíjení až 22 kW, na kterých můžete své vozidlo nabíjet během parkování.
Na dlouhých cestách můžete využít rozsáhlou síť nabíjecích stanic na odpočívadlech a dálničních parkovištích – k tomu patří například také nabíjecí stanice společnosti IONITY. Zde se obvykle používají nabíjecí stanice na stejnosměrný proud, a proto zde najdete výkony při nabíjení až 350 kW, díky kterým můžete své vozidlo během zastávek na nabíjení v krátkém čase opět nabít.

Najděte nejrychlejší trasu včetně zastávek na nabíjení.

Media displej v EQS s nabíjecími stanicemi Mercedes-Benz.

Najděte nejrychlejší trasu včetně zastávek na nabíjení.

Ani delší jízdy s Vaším elektromobilem nejsou díky navigaci s Electric Intelligence žádný problém. Navigace vypočítá vždy optimální trasu včetně případných zastávek na nabíjení se zohledněním faktorů jako stav nabití, počasí nebo dopravní situace. Přednostně jsou naplánovány rychlonabíjecí stanice, aby byly zastávky na nabíjení co nejkratší. U nabíjecí stanice obdržíte konkrétní údaj o potřebné době nabíjení a prostřednictvím aplikace Mercedes me budete informováni, jakmile je stav nabití dostatečný pro pokračování v jízdě – abyste se co nejdříve dostali do cíle.

Jednou se přihlaste a nabíjejte kdekoliv. S Mercedes me Charge.

Nabíjecí karta Mercedes me.

Jednou se přihlaste a nabíjejte kdekoliv. S Mercedes me Charge.

S aplikací Mercedes me Charge získáte pouze s jednou smlouvou přístup k velkému počtu veřejných nabíjecích stanic po celé Evropě, které se nacházejí například ve městě, u nákupních středisek, hotelů nebo na odpočívadlech. Aplikace Mercedes me zobrazuje pro zvolenou nabíjecí stanici s předstihem přesnou polohu, aktuální dostupnost a cenu. Tyto informace jsou rovněž dostupné prostřednictvím navigačního systému ve vozidle a jsou používány navigací s Electric Intelligence, aby vypočítala i pro plně elektrická vozidla pohodlnou a z časového hlediska hospodárnou trasu včetně zastávek na nabíjení. Na nabíjecím stojanu proběhne autentizace přes zobrazení na multimediálním systému MBUX, přes aplikaci Mercedes me nebo nabíjecí kartu Mercedes me Charge. Vše ostatní je vyřízeno zcela automaticky přes Mercedes me Charge.

Ve zvolených modelech máte navíc k dispozici nejnovější autentizaci prostřednictvím Plug & Charge. Proces nabíjení se přitom spustí zasunutím nabíjecího kabelu, není nutná žádná další autentizace zákazníkem. Komunikace mezi vozidlem a nabíjecí stanicí probíhá přímo přes nabíjecí kabel.

Mercedes me Charge: příspěvek ke změně nakládání s energií díky zelenému nabíjení

Animace funkce zeleného nabíjení.

Mercedes me Charge: příspěvek ke změně nakládání s energií díky zelenému nabíjení

Vždy když v Evropě nabíjíte přes Mercedes me Charge, zajistí společnost Mercedes-Benz následnou kompenzaci zeleným elektrickým proudem. Již dnes tím snižujete svou osobní bilanci CO2 a přispíváte ke změně nakládání s energií.

Způsob fungování zeleného nabíjení je relativně jednoduchý: za určité časové období je přesně analyzováno, jaké množství elektrického proudu bylo čerpáno přes Mercedes me Charge. Poté je definované množství kompenzováno zeleným elektrickým proudem s vysoce kvalitním osvědčením o původu.

Osvědčení o původu tím doložitelně prokazuje původ energie a představuje něco jako rodný list elektrického proudu z obnovitelných zdrojů. Aby byl zajištěn také přínos pro životní prostředí, splňují certifikáty o původu další doplňkové parametry, které jsou vymezeny štítkem ekologického elektrického proudu, a zaměřují se na intenzivnější budování zařízení pro získávání energie z obnovitelných zdrojů.

Jaké výhody IONITY nabízí?

EQS od Mercedes-EQ u nabíjecí stanice IONITY.

Jaké výhody IONITY nabízí?

IONITY je společný podnik výrobců automobilů Mercedes-Benz Group AG, BMW Group, Ford Motor Company, Volkswagen AG s Audi a Porsche. Jeho cílem je vytvořit síť spolehlivých a výkonných nabíjecích stanic podél hlavních evropských dopravních tepen. Tyto stanice s výkonem až 350 kW umožňují nejkratší doby nabíjení. A to nejlepší na tom je, že všechny stojany IONITY jsou plně integrovány do aplikace Mercedes me Charge, přístup a vyúčtování probíhá jako obvykle zcela jednoduše prostřednictvím Mercedes me Charge.

Zákazníci mnoha modelů Mercedes-EQ těží se službou „IONITY: zvýhodněné rychlonabíjení“ standardně po dobu jednoho roku ze zvýhodněných cen energie v síti IONITY. Po uplynutí lze zvýhodněný přístup přes Mercedes me Store prodloužit, aby bylo možné i na dlouhých trasách nabíjet za běžné ceny za elektřinu pro domácnosti.
Zákazníci našeho EQS mohou navíc s „IONITY Unlimited“ po dobu jednoho roku od zakoupení zdarma využívat rychlonabíjecí stanice od společnosti IONITY.

Otázky a odpovědi.

 • Jak najdu nabíjecí stanici?


  Nabíjecí stanici najdete jednoduše pomocí Vašeho multimediálního systému MBUX nebo přes aplikaci Mercedes me. Tip: Na dlouhých trasách používejte navigaci s Electric Intelligence. Inteligentní algoritmus pro Vás naplánuje časově nejefektivnější trasu včetně zastávek na nabíjení.

 • Jak se nabíjí na veřejné nabíjecí stanici?


  Na nabíjecím stojanu probíhá přístup díky Mercedes me Charge zcela jednoduše prostřednictvím multimediálního systému MBUX, aplikace Mercedes me nebo nabíjecí karty Mercedes me Charge nebo u vybraných vozidel díky Plug & Charge zcela automaticky po zasunutí nabíjecího kabelu. Pro spuštění procesu nabíjení se řiďte pokyny na příslušné nabíjecí stanici.

   

 • Jaké jsou výhody Mercedes me Charge?


  Díky Mercedes me Charge získáte výhody maximálního uživatelského komfortu v kombinaci s vysokou flexibilitou. Využívejte jednu z celosvětově největších sítí nabíjecích stanic při maximální transparentnosti nákladů. Díky registraci máte přístup ke všem poskytovatelům v síti nabíjení Mercedes me Charge. Centrální vyúčtování a přehled nákladů za Vás převezme Mercedes me Charge.

   

 • Pro které vozidlo je Mercedes me Charge k dispozici?


  Mercedes me Charge je k dispozici ve všech modelech Mercedes-EQ a také ve vybraných vozidlech s pohonem plug-in hybrid. O aktuální nabídce se prosím informujte u svého prodejce Mercedes-Benz.

 • Jak mohu Mercedes me Charge používat?


  Pro používání služby si aktivujte účet Mercedes me. V dalším kroku propojíte nebo zvolíte své vozidlo a v přehledu služeb aktivujete službu Mercedes me Charge. Následně uzavřete smlouvu o nabíjení Mercedes me Charge. Pak můžete spustit proces nabíjení vozidla pomocí aplikace, na multimediálním systému MBUX nebo také přes kartu RFID Mercedes me Charge přímo na nabíjecím stojanu. Video s pokyny k registraci můžete zhlédnout v aplikaci Mercedes me nebo v digitálním návodu k obsluze Vašeho vozidla. Pro využívání Plug & Charge musíte u vozidel s odpovídající výbavou navíc aktivovat službu „Plug & Charge“.