Rychlé a bezproblémové nabíjení na cestách: Mercedes me Charge.

Mercedes-Benz Třídy A kompaktní sedan plug-in hybrid.

Rychlé a bezproblémové nabíjení na cestách: Mercedes me Charge.

Ať jste na cestách kdekoli: prostřednictvím navigačního systému nebo aplikace Mercedes me najdete nespočet veřejných nabíjecích stanic:

ať už ve městě v parkovacích domech a na parkovištích supermarketů nebo i podél silnice. U těchto veřejných nabíjecích stanic se zpravidla jedná o nabíjecí stanice na střídavý proud s výkonem při nabíjení až 22 kW, na kterých můžete své vozidlo nabíjet během parkování.
Na dlouhých cestách můžete využít rozsáhlou síť nabíjecích stanic na odpočívadlech a dálničních parkovištích – k tomu patří například také nabíjecí stanice společnosti IONITY. Tyto rychlonabíjecí stanice nabízejí výkon při nabíjení až 350 kW, takže své vozidlo během přestávek nabijete ve velmi krátkém čase, pokud Vaše vozidlo tuto funkci podporuje.


Prostřednictvím aplikace Mercedes me nebo systému MBUX ve vozidle si můžete nechat zobrazit, které veřejné nabíjecí stanice se nachází ve Vaší blízkosti nebo v cíli. Zároveň získáte důležité informace k tématům jako dostupnost nabíjecích stanic, výkon při nabíjení, náklady nebo typ konektoru.

Jednorázové přihlášení. Jednoduché, flexibilní nabíjení, ať už jste kdekoliv.

Nabíjecí karta Mercedes me.

Jednorázové přihlášení. Jednoduché, flexibilní nabíjení, ať už jste kdekoliv.

S aplikací Mercedes me Charge získáte s jednou smlouvou přístup k jedné z největších evropských nabíjecích sítí s nabíjecími stanicemi, které se nacházejí například ve městě, u nákupních středisek, hotelů nebo na odpočívadlech. Aplikace Mercedes me zobrazuje pro zvolenou nabíjecí stanici s předstihem přesnou polohu, aktuální dostupnost a cenu (podle zvoleného tarifu). Tyto informace jsou rovněž dostupné prostřednictvím systému MBUX ve vozidle a jsou používány navigací s Electric Intelligence, aby vypočítala i pro plně elektrická vozidla pohodlnou a z časového hlediska hospodárnou trasu včetně zastávek na nabíjení. Na nabíjecím stojanu proběhne autentizace přes zobrazení v systému MBUX, přes aplikaci Mercedes me, nabíjecí kartu Mercedes me Charge nebo, pokud je pro Vaše vozidlo k dispozici, přes Plug & Charge. Platba a vyúčtování čerpaného množství energie se provádí automaticky přes Mercedes me Charge<p>Mercedes me Charge je služba společnosti Digital Charging Solutions GmbH.</p> na základě uložených údajů..

Ve zvolených modelech máte navíc k dispozici nejnovější autentizaci prostřednictvím Plug & Charge. Proces nabíjení se přitom spustí zasunutím nabíjecího kabelu, není nutná žádná další autentizace zákazníkem. Komunikace mezi vozidlem a nabíjecí stanicí probíhá přímo přes nabíjecí kabel.

Vaše možnosti tarifů. Transparentní a individuální.

Vaše možnosti tarifů. Transparentní a individuální.

S Mercedes me Charge<p>Mercedes me Charge je služba společnosti Digital Charging Solutions GmbH.</p> získáte přístup k jedné z největších nabíjecích sítí pro veřejné nabíjení již od 0 Kč/měsíčně. Vyberte si tarif, který nejlépe vyhovuje Vašim potřebám, a využijte individuální výhody příslušných tarifů. S Mercedes me Charge S, M a L máte na výběr ze tří nabíjecích tarifů – ideální pro příležitostné i časté nabíjení. Jako zákazník nového plně elektrického vozidla Mercedes-EQ můžete po dobu jednoho roku bezplatně využívat výhod tarifu L, protože v prvním roce od první aktivace Vám bude prominut základní měsíční poplatek ve výši 315 Kč/měsíčně. Kupující nového vozu Mercedes-Benz plug-in hybrid bude v prvním roce osvobozen od základního měsíčního poplatku za tarif M.

EQS SUV při nabíjení u nabíjecího stojanu IONITY.

Ideální pro příležitostné nabíjení

Mercedes me Charge S

0 Kč/měsíčně

Ideální pro pravidelné nabíjení

Mercedes me Charge M

150 Kč/měsíčně

Ideální pro časté nabíjení

Mercedes me Charge L

Do 1.3.2022   485 Kč/měsíčně

Od 1.3.2023   315 Kč/měsíčně

Zjistit více informací

Bezstarostná jízda do cíle. Ať už na krátké nebo dlouhé vzdálenosti – navigace s Electric Intelligence.

Media displej ve voze Mercedes-Benz EQS.

Bezstarostná jízda do cíle. Ať už na krátké nebo dlouhé vzdálenosti – navigace s Electric Intelligence.

Navigace s Electric Intelligence Vás v klidu dovede do Vašeho cíle. Navigace vypočítá vždy optimální trasu včetně případných zastávek na nabíjení se zohledněním faktorů jako stav nabití, počasí nebo dopravní situace.


Přednostně jsou naplánovány rychlonabíjecí stanice, aby byly zastávky na nabíjení co nejkratší. Kromě toho je akumulátor připraven na příjezd do naplánované nabíjecí stanice, aby nabíjení probíhalo za co nejlepších podmínek. U nabíjecí stanice obdržíte konkrétní údaj o potřebné době nabíjení a prostřednictvím aplikace Mercedes me budete informováni, jakmile je stav nabití dostatečný pro pokračování v jízdě – abyste se co nejdříve dostali do cíle. Pokud se cestou změní dopravní situace nebo Váš styl jízdy, naplánované nabíjecí zastávky se upraví automaticky. Do cíle tak vždy dorazíte bez problémů.

Zelené nabíjení – odpovědnost. Vůči životnímu prostředí.

Animace funkce zeleného nabíjení.

Zelené nabíjení – odpovědnost. Vůči životnímu prostředí.

Vždy když v Evropě nabíjíte přes Mercedes me Charge, zajistí společnost Mercedes-Benz následnou kompenzaci zeleným elektrickým proudem. Již dnes tím snižujete svou osobní bilanci CO2 a přispíváte ke změně nakládání s energií.

Způsob fungování zeleného nabíjení je relativně jednoduchý: za určité časové období je přesně analyzováno, jaké množství elektrického proudu bylo čerpáno přes Mercedes me Charge. Poté je definované množství kompenzováno zeleným elektrickým proudem s vysoce kvalitním osvědčením o původu.

Osvědčení o původu tím doložitelně prokazuje původ energie a představuje něco jako rodný list elektrického proudu z obnovitelných zdrojů. Aby byl zajištěn také přínos pro životní prostředí, splňují certifikáty o původu další doplňkové parametry, které jsou vymezeny štítkem ekologického elektrického proudu, a zaměřují se na intenzivnější budování zařízení pro získávání energie z obnovitelných zdrojů.

Jaké výhody IONITY nabízí?

EQS od Mercedes-EQ u nabíjecí stanice IONITY.

Jaké výhody IONITY nabízí?

IONITY je společný podnik výrobců automobilů Mercedes-Benz AG, BMW Group, Ford Motor Company, Volkswagen AG s Audi a Porsche. Jeho cílem je vytvořit síť spolehlivých a výkonných nabíjecích stanic podél hlavních evropských dopravních tepen. Tyto stanice s výkonem až 350 kW umožňují nejkratší doby nabíjení. A to nejlepší na tom je, že všechny stojany IONITY jsou plně integrovány do aplikace Mercedes me Charge, přístup a vyúčtování probíhá jako obvykle zcela jednoduše prostřednictvím Mercedes me Charge.<p>Mercedes me Charge je služba společnosti Digital Charging Solutions GmbH.</p>

Zákazníci s tarify Mercedes me Charge M a L mohou využívat zvýhodněné ceny energií v síti IONITY.


Zákazníci, kteří si zakoupili našeho EQS, mohou navíc s „IONITY Unlimited“ po dobu jednoho roku od první aktivací Mercedes me Charge zdarma využívat rychlonabíjecí stanice od společnosti IONITY.

Otázky a odpovědi.

 • Jak najdu nabíjecí stanici?


  Nabíjecí stanici najdete jednoduše pomocí Vašeho multimediálního systému MBUX nebo přes aplikaci Mercedes me. Tip: Na dlouhých trasách používejte navigaci s Electric Intelligence. Inteligentní algoritmus pro Vás naplánuje časově nejefektivnější trasu včetně zastávek na nabíjení.

 • Jak se nabíjí na veřejné nabíjecí stanici?


  Na nabíjecím stojanu probíhá přístup díky Mercedes me Charge zcela jednoduše prostřednictvím multimediálního systému MBUX, aplikace Mercedes me nebo nabíjecí karty Mercedes me Charge nebo u vybraných vozidel díky Plug & Charge zcela automaticky po zasunutí nabíjecího kabelu. Pro spuštění procesu nabíjení se řiďte pokyny na příslušné nabíjecí stanici.

   

 • Co je Plug & Charge?

   

  Dojeďte k nabíjecí stanici. Zapojte kabel. Nabíjejte. Odpojte kabel. Odjeďte. Tak jednoduché je nabíjení s Plug & Charge. Pro autentizaci přes Plug & Charge odpadá ruční autentizace prostřednictvím nabíjecí karty, aplikace nebo MBUX. Komunikace mezi nabíjecím stojanem a vozidlem probíhá automaticky a prostřednictvím smlouvy o nabíjení Mercedes me Charge uložené pro dané vozidlo.<p>Služba „Plug & Charge“ je k dispozici pouze pro vybraná vozidla.</p>

 • Jaké jsou výhody Mercedes me Charge?


  Díky Mercedes me Charge získáte výhody maximálního uživatelského komfortu v kombinaci s vysokou flexibilitou. Využívejte jednu z celosvětově největších sítí nabíjecích stanic při maximální transparentnosti nákladů. Díky registraci máte přístup ke všem poskytovatelům v síti nabíjení Mercedes me Charge. Centrální vyúčtování a přehled nákladů za Vás převezme Mercedes me Charge<p>Mercedes me Charge je služba společnosti Digital Charging Solutions GmbH.</p>.

   

 • Jaký nabíjecí tarif je pro mě nejlepší?

   

  Nejlepší tarif pro Vás závisí na Vašich individuálních potřebách, popř. zvyklostech souvisejících s nabíjením. Tarif S je obecně vhodný pro zákazníky, kteří nabíjejí převážně doma nebo v práci pomocí wallboxu. Tarif M je ideální pro osoby, které pravidelně nabíjejí u veřejných nabíjecích stanic (např. kvůli dlouhým vzdálenostem apod.). Tarif L je ideální pro řidiče, kteří jezdí často a chtějí využívat naše nejnižší pevné ceny za kWh.

 • Pro které vozidlo je Mercedes me Charge k dispozici?


  Mercedes me Charge je k dispozici ve všech modelech Mercedes-EQ a také ve vybraných vozidlech s pohonem plug-in hybrid. O aktuální nabídce se prosím informujte u svého prodejce Mercedes-Benz.

 • Jak mohu Mercedes me Charge používat?


  Pro používání služby si aktivujte svůj účet Mercedes me. V dalším kroku propojíte nebo zvolíte své vozidlo a v přehledu služeb v sekci Charging aktivujete službu Mercedes me Charge. Nakonec uzavřete smlouvu o nabíjení Mercedes me Charge uložením svých údajů u našeho partnera. Zda je Vaše smlouva o nabíjení aktivována, můžete zjistit ve svém účtu Mercedes me. Následně můžete spustit proces nabíjení vozidla pomocí aplikace, na multimediálním systému MBUX nebo také přes kartu RFID Mercedes me Charge nebo také přes Plug & Charge přímo na nabíjecím stojanu. Video s pokyny k registraci můžete zhlédnout v aplikaci Mercedes me nebo v digitálním návodu k obsluze Vašeho vozidla. Abyste mohli využívat Plug & Charge, pokud je pro Vaše vozidlo k dispozici, aktivujte tuto službu v přehledu služeb v sekci Charging.