Komfortní a propojené nabíjení: nový wallbox Mercedes-Benz.

Nový wallbox Mercedes-Benz.

Komfortní a propojené nabíjení: nový wallbox Mercedes-Benz.

Nabíjejte svůj elektrifikovaný vůz Mercedes-Benz zcela jednoduše doma pomocí wallboxu Mercedes-Benz. S výkonem při nabíjení až 22 kW1, délkou kabelu 6 metrů a univerzálním konektorem typ 2 nabíjíte své vozidlo bezpečně a výrazně rychleji než z elektrické zásuvky.
S aplikací Mercedes me2 lze procesy nabíjení zcela jednoduše spustit a zastavit pomocí chytrého telefonu. Obdržíte informace o stavu nabití a také transparentní přehled o Vaší historii nabíjení. To vyžaduje připojení wallboxu k internetu prostřednictvím sítě WLAN, LAN nebo zakoupení nezávislé verze včetně SIM karty3.

Bezpečnost má nejvyšší prioritu. Integrované komponenty (např. detektor chybového stejnosměrného proudu 6 mA) poskytují při nabíjení dodatečnou ochranu pro vozidlo, domovní instalaci a wallbox. Pro ochranu před neoprávněným použitím lze wallbox Mercedes-Benz odblokovat nebo zablokovat přes aplikaci2 nebo kartu RFID4.


Wallbox Mercedes-Benz dále nabízí možnost přijímat aktualizace softwaru „vzdušnou“ cestou, pokud k tomu dáte svůj souhlas v aplikaci Mercedes me. V budoucnu můžete například obdržet nové funkce pro integraci wallboxu do systému řízení energie5.


Wallbox Mercedes-Benz2 najdete online v našem obchodě Mercedes-Benz Store nebo u Vašeho prodejce Mercedes-Benz. Pro zpoplatněnou instalaci stačí kontaktovat například našeho partnera pro instalaci a nechte si poradit.

1 Nabíjení s výkonem 22 kW vyžaduje ve Vašem vozidle Mercedes-Benz příplatkovou výbavu.


2 Wallbox obsahuje přípravu pro funkce ovládané na dálku. Pro používání funkcí wallboxu Mercedes-Benz ovládaných na dálku a pro příjem aktualizací „vzdušnou“ cestou je nutná aplikace Mercedes me, osobní Mercedes me ID a také odsouhlasení uživatelských podmínek služeb wallboxu Mercedes-Benz.


3 Každý wallbox Mercedes-Benz obsahuje modem LTE-M. K tomu potřebná SIM karta a požadovaný objem dat na 8 let od aktivace karty (nejdéle však do 31. prosince 2033) při instalaci jsou součástí nezávislé varianty produktu. Vložení a instalaci SIM karty nechte prosím provést pouze kvalifikovaným odborníkem. SIM karta funguje pouze v těchto zemích: Rakousko, Švýcarsko, Belgie, Francie, Německo, Dánsko. Švédsko, Norsko, Španělsko, Řecko, Maďarsko, Finsko, Polsko, Slovensko, Česká republika, Lotyšsko. Po vypršení platnosti tohoto objemu dat můžete buď I) získat novou LTE-M SIM kartu od třetí strany, nebo II) wallbox používat s připojením k síti WLAN nebo LAN.


4 Od 4. čtvrtletí 2022 bude ke každému wallboxu přiložena jedna karta RFID. Další karty lze objednat u prodejce Mercedes-Benz nebo v internetovém obchodě. Karty RFID lze používat až po aktivaci v aplikaci Mercedes me.


5 Integrace do systému řízení spotřeby energie v domácnosti plánována pro rok 2023 a se standardem EEBUS. EEEBUS je běžný komunikační standard, který systémy řízení spotřeby energie v domácnostech využívají mimo jiné ke komunikaci s nabíjecími systémy, jako jsou wallboxy. Pro příjem aktualizací „vzdušnou“ cestou musíte příslušnou aktualizaci odsouhlasit v aplikaci Mercedes me nebo v aplikaci Mercedes me udělit obecný souhlas, abyste mohli přijmout všechny budoucí aktualizace.

Služba instalace wallboxu.

Vůz Mercedes-Benz s otevřenými dveřmi řidiče a pracovníkem služby instalace.

Služba instalace wallboxu.

Profesionální podporu při instalaci řešení domácího nabíjení Vám poskytne zpoplatněná služba instalace našich místních kooperačních partnerů v příslušné zemi. Rádi přímo na místě ověří, zda je možné u Vás doma nainstalovat wallbox a co je k tomu zapotřebí. Kontaktujte mimo jiné našeho partnera pro instalaci a nechte si poradit.

Ověřte si již nyní s naší službou předběžného ověření možnosti instalace wallboxu Mercedes-Benz, jak dobře jste připraveni na nabíjení doma.

Nabíjejte, kdekoliv a kdykoliv chcete ‒ flexibilní systém nabíjení od Mercedes-Benz.

Nabíjecí kabel vozu Mercedes na doma i na cesty.

Nabíjejte, kdekoliv a kdykoliv chcete ‒ flexibilní systém nabíjení od Mercedes-Benz.

Jste často na cestách a chtěli byste se přizpůsobit každé možnosti nabíjení?
Nebo již případně doma máte silnoproudou přípojku?

Pak pro Vás máme díky flexibilnímu systému nabíjení mobilní řešení nabíjení, pomocí kterého můžete své vozidlo plug-in hybrid nebo svůj elektromobil nabíjet s výkonem až 22 kW. Pomocí různých adaptérů obsažených v rozsahu dodávky se můžete individuálně přizpůsobit nejrůznějším situacím při nabíjení (běžné elektrické zásuvky, průmyslové zásuvky, veřejné nabíjecí stojany / wallboxy). Tyto adaptéry lze jednoduše pomocí plug-and-play připojit k flexibilnímu systému nabíjení.

S tímto kompaktním a přenosným komplexním řešením nabíjení tak budete mít v zavazadlovém prostoru vždy ten správný systém. A pokud už doma máte silnoproudou přípojku, můžete systém využívat také jako wallbox bez dalších nákladů na instalaci.
Ať už jste doma, u přátel nebo na cestách: flexibilní systém nabíjení umožňuje bezpečné a flexibilní nabíjení pro Vaše vozidlo – kdekoliv a kdykoliv chcete.

Máte ještě dotazy? My máme odpovědi.

 • Jak mohu svůj wallbox Mercedes-Benz chránit před neoprávněným použitím?

   

  Wallbox Mercedes-Benz můžete odblokovat nebo zablokovat přes aplikaci Mercedes me nebo svou kartu RFID*. To je zajímavé obzvláště tehdy, pokud chcete wallbox nainstalovat v poloveřejném prostoru.

  * Od 4. čtvrtletí 2022 bude ke každému wallboxu přiložena jedna karta RFID. Další karty lze objednat u prodejce Mercedes-Benz nebo v internetovém obchodě. Karty RFID lze používat až po aktivaci v aplikaci Mercedes me.

   

 • Na co musím brát zřetel jako nájemce nebo člen společenství vlastníků bytových jednotek?

   

  Instalace wallboxu nebo nabíjecího stojanu je v zásadě možná i na parkovacím místě v pronajaté garáži.
  Váš pronajímatel, resp. společenství vlastníků bytových jednotek musí být o instalaci informováni a souhlasit s ní. Zajistěte si prosím předchozí písemný souhlas.

   

 • Mohu s wallboxem Mercedes-Benz nabíjet také několik vozidel najednou?

  S wallboxem Mercedes-Benz můžete v jednom okamžiku nabíjet pouze jedno vozidlo.

   

 • Jak rychle mohu doma nabíjet?

   

  Nabíjecí kabel dodávaný s vozidly plug-in hybrid pro elektrickou zásuvku umožňuje nabití během několika hodin. Pro obzvláště pohodlné a rychlé nabíjení Vašeho vozu plug-in hybrid nebo plně elektrického vozidla doporučujeme wallbox, který umožňuje v závislosti na poskytnuté nabíjecí kapacitě a vybavení vozidla až 7x rychlejší nabití s výkonem až 22 kW.

 • Mohu s wallboxem Mercedes-Benz také nabíjet vozidlo od jiného výrobce?

  Kompatibilita a funkce wallboxu Mercedes-Benz byly ověřeny se všemi aktuálními modely Mercedes-Benz. Wallbox byl vyvinut podle oficiální normy IEC 61851-1, a proto může být používán také s jinými vozidly, které splňují tuto normu.

 • Jak mohu zajistit, aby wallbox Mercedes-Benz Wallbox dostával aktualizace a disponoval stále nejnovější verzí?

  Pro příjem aktualizací „vzdušnou“ cestou musíte příslušnou aktualizaci odsouhlasit v aplikaci Mercedes me nebo v aplikaci Mercedes me udělit obecný souhlas, abyste mohli přijmout všechny budoucí aktualizace. To vyžaduje, aby byl wallbox připojen k internetu prostřednictvím sítě WLAN nebo LAN. Pro používání funkcí wallboxu Mercedes-Benz ovládaných na dálku a pro příjem aktualizací softwaru „vzdušnou“ cestou je nutná aplikace Mercedes me, osobní Mercedes me ID a také odsouhlasení uživatelských podmínek služeb Mercedes me connect.

EQC 400 4MATIC: spotřeba elektrického proudu, kombinovaná: 21,7 - 25,5 kWh/100 km; emise CO2, kombinovaný provoz: 0 g/km.<p>Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Spotřeba elektrického proudu a dojezd byly zjištěny na základě nařízení 692/2008/ES. Spotřeba elektrického proudu a dojezd jsou závislé na konfiguraci vozidla.</p>