Navigace a ukazatel dojezdu.

Media displej ve voze Mercedes-Benz EQS.

Navigace a ukazatel dojezdu.

Na cestách potřebujete maximální jistotu při plánování. S tím Vám pomůže navigace s Electric Intelligence: vypočítá vždy optimální trasu se zohledněním faktorů jako stav nabití, počasí nebo dopravní situace. Zastávky na nabíjení – pokud jsou nutné – jsou zahrnuty do plánování a uvedeny při navádění. Navigace s Electric Intelligence přitom přednostně volí rychlonabíjecí stanice, abyste do cíle dorazili co nejrychleji.
Kromě toho si můžete na media displeji a také v aplikaci Mercedes me prostřednictvím ukazatele dojezdu zobrazit svůj aktuální dojezd. Pomocí oblasti vyznačené na mapě můžete kdykoliv na první pohled vidět, zda dosáhnete svého cíle bez zastávky na nabíjení.

Zobrazení nabíjecích stanic.

Media displej ve voze EQS od Mercedes-EQ.

Zobrazení nabíjecích stanic.

Prostřednictvím aplikace Mercedes me nebo media displeje ve vozidle si můžete nechat zobrazit, které veřejné nabíjecí stanice se nachází ve Vaší blízkosti nebo v cíli. Již před zastávkou na nabíjení tak získáte důležité informace k tématům jako dostupnost nabíjecích stanic, výkon při nabíjení, náklady nebo typ konektoru.

Charakteristika nabíjení a temperování.

Vizualizace k temperování přes aplikaci.

Charakteristika nabíjení a temperování.

Vychutnejte si příjemné klima již při nastoupení do vozidla. K tomu stačí nastavit teplotu – prostřednictvím Mercedes me nebo ovládacích prvků ve vozidle. Pokud je vozidlo během temperování navíc připojeno k nabíjení, můžete svou jízdu začít také s plně nabitým akumulátorem a výrazně tak snížit potřebu energie během jízdy. Kromě toho lze aplikaci Mercedes me použít k vyvolání a úpravě četných informací a nastavení nabíjení, jako je čas ukončení nabíjení nebo omezení maximálního stavu nabití. V aplikaci Mercedes me máte navíc kdykoliv přehled o aktuálním stavu nabití Vašeho vozidla.

Mercedes me Eco Coach.

Aplikace Mercedes me s Eco Coach na chytrém telefonu. Na pozadí je nové EQE nabíjející se z wallboxu Mercedes-Benz.

Mercedes me Eco Coach.

Jízda vozidla plug-in hybrid nebo plně elektrického modelu EQ představuje zcela novou zkušenost – i pro zkušené řidiče. Nejmladší člen nové generace aplikace Mercedes me – Mercedes me Eco Coach – zábavným a hravým způsobem zprostředkovává elektrické schopnosti a požadavky Vašeho vozidla. A to zcela komfortně pomocí aplikace Mercedes me Eco Coach na Vašem chytrém telefonu.
Aplikace Mercedes me Eco Coach Vás na základě údajů v reálném čase podporuje při používání a optimalizaci Vašeho vozidla plug-in hybrid nebo elektromobilu. K Vašim individuálním aktivitám při jízdě, nabíjení a parkování jsou Vám poskytovány užitečné tipy a vysvětlení pro trvale udržitelné používání Vašeho vozidla šetrné ke zdrojům.

Za individuální aktivity budete v aplikaci získávat body a můžete se porovnávat s jinými řidiči. Navíc můžete čelit zajímavým výzvám, abyste zvýšili svůj počet bodů. Body lze prostřednictvím bonusového programu vyměnit za exkluzivní odměny a služby.

Kdo se řídí doporučeními a tipy aplikace, ten nejen lépe pozná své vozidlo s alternativním pohonem ‒ ale také optimalizuje svůj způsob jízdy, čímž chrání životní prostředí, a může se těšit na odměny.

* Pro využívání služeb je nutná registrace na portálu Mercedes me a odsouhlasení uživatelských podmínek služeb Mercedes me connect. Navíc musí být příslušné vozidlo propojeno s uživatelským účtem. Po uplynutí prvotní doby platnosti lze služby za poplatek prodloužit.