MBUX:
Mercedes-Benz
User Experience

Multimediální systém s umělou inteligencí. Fascinujícím způsobem intuitivní.

Výrazné prvky


Čtyři písmena. Bezpočet výhod.

MBUX Vám ukáže nový svět multimédií. Tento systém lze intuitivně ovládat hlasem, dotyky nebo gesty. Dokonale integrovaný do Vašeho digitálního světa a nabízející možnost personalizace díky různým vzhledům zobrazení. Fascinace systémem MBUX navíc s každou jízdou roste, protože tento systém je adaptabilní a individuálně se přizpůsobuje řidiči.

Výrazné prvky


Čtyři písmena. Bezpočet výhod.

MBUX Vám ukáže nový svět multimédií. Tento systém lze intuitivně ovládat hlasem, dotyky nebo gesty. Dokonale integrovaný do Vašeho digitálního světa a nabízející možnost personalizace díky různým vzhledům zobrazení. Fascinace systémem MBUX navíc s každou jízdou roste, protože tento systém je adaptabilní a individuálně se přizpůsobuje řidiči.

Na motivu je digitální kokpit vozu Mercedes-Benz Třídy S sedan.
Video prezentuje digitální kokpit vozu Mercedes-Benz Třídy S sedan.
Znovu prohlédnout

Po vytvoření obsahů mohlo dojít u tohoto produktu ke změnám.

Personalizace


Tak se ze systému MBUX stane Váš zcela osobní zážitek

Personalizace


Tak se ze systému MBUX stane Váš zcela osobní zážitek

  Tematické světy

  Na motivu je displej vozu Mercedes-Benz CLA kupé.

  S tematickými světy lze Vaše vozidlo za příplatek „stisknutím tlačítka“ přepnout do přednastavených nálad. Odpovídajícím způsobem se promění inscenace na displeji sdruženého přístroje a media displeji a také nastavení světel a jízdní program. A to nejlepší: řidič si může své individuální tematické světy sestavit také sám.

  Predikce chování uživatele

  Na motivu je znázorněna funkce predikce chování uživatele systému Mercedes-Benz User Experience.

  Systém MBUX promění Vaše vozidlo v silného partnera. Každý den se systém naučí něco nového, především poznat trochu lépe svého řidiče. Zapamatuje si oblíbené skladby, cestu do práce a často volaná telefonní čísla. Pokud chcete, nastaví automaticky správnou rozhlasovou stanici nebo ukáže rychlejší cestu, když je na té obvyklé dopravní zácpa. Sám od sebe a zcela samozřejmě, pokud si to budete přát.

  Vzhledy zobrazení

  Na motivu je displej vozu Mercedes-Benz GLE SUV se systémem MBUX.

  Design a celkový vzhled širokoúhlého kokpitu můžete individuálně přizpůsobit podle svých preferencí. Na výběr jsou čtyři vzhledy: „Klasický“, „Sportovní“, „Progresivní“ a „Decentní“. Zvolený vzhled výrazně ovlivní atmosféru v interiéru zejména ve spojení s ambientním osvětlením, dodávaným v příplatkové výbavě.

  Ovládací systémy


  Všechno můžete ovládat hlasem, dotyky nebo gesty

  Ovládací systémy


  Všechno můžete ovládat hlasem, dotyky nebo gesty

   Ahoj Mercedesi

   Na obrázku je interiér vozu GLE SUV s intuitivním systémem ovládání hlasem.

   S příplatkovým systémem ovládání hlasem Vás Vaše vozidlo poslouchá na slovo. Ale ještě mnohem více: rozumí Vám, aniž byste se předtím museli učit určité povely. A hovoří s Vámi. Přečíst SMS nebo ji nadiktovat a odeslat? Žádný problém. Prověří za Vás počasí v cíli Vaší cesty (pouze v kombinaci se službami Mercedes me), přepne rozhlasovou stanici nebo Vás nejrychlejší cestou dovede domů. Stačí jen dvě slova: „Ahoj Mercedesi“. A Vaše vozidlo je již připraveno Vás poslouchat.

   Asistent MBUX v interiéru

   Na obrázku je znázorněna funkce asistenta MBUX v interiéru.

   Vychutnejte si komfort bezdotykového ovládání: tento inovativní systém rozpozná a interpretuje Vaše pohyby rukou a paží. Vybrané funkce tak lze aktivovat doslova obratem ruky. Systém zároveň umí rozlišovat mezi řidičem a spolujezdcem – dostanete se tak přesně k těm menu, která chcete ovládat.

   Koncepce dotykového ovládání

   Na motivu je interiér vozu GLE SUV s koncepcí dotykového ovládání.

   Multimediální systém MBUX poskytuje uživateli maximální svobodu ovládat všechny funkce způsobem, který je pro něj nejpohodlnější. Vaše vozidlo je vybaveno dotykovým displejem. Ve středové konzole je navíc integrovaný touchpad, který reaguje na pohyby jednoho prstu nebo několika prstů a na ruční psaní. Displeje lze navíc ovládat tlačítky dotykového ovládání na volantu.

   Obrazovky a konektivita


   Od čelního okna až po zadní část vozidla: MBUX je všude

   Obrazovky a konektivita


   Od čelního okna až po zadní část vozidla: MBUX je všude

    Multimediální systém MBUX

    Na obrázku je funkce multimediálního systému MBUX ve voze Mercedes-Benz Třídy S sedan.
    Znovu prohlédnout

    Vychutnejte si svou oblíbenou hudbu zcela jednoduše s multimediálním systémem MBUX (služba Mercedes Me) ve vašem vozidle. K dispozici jsou Vám hudební streamovací služby, jako je Spotify, Amazon Music, Apple Music nebo TIDAL (vyžaduje se uživatelský účet). Dostupnost závisí na modelu vozidla a může se kdykoli měnit. Potřebujete vlastní objem dat.

    * Pro využívání služeb je nutné osobní Mercedes me ID a odsouhlasení uživatelských podmínek služeb Mercedes me connect. Navíc musí být příslušné vozidlo propojeno s uživatelským účtem. Po uplynutí prvotní doby platnosti lze služby za poplatek prodloužit, pokud jsou poté tyto služby pro příslušné vozidlo ještě nabízeny. První aktivace služeb je možná do jednoho roku od první registrace nebo zprovoznění zákazníkem – v závislosti na tom, co nastane dříve.

    K dispozici jen v kombinaci s dalšími příplatkovými výbavami a se službou Online hudba.

    Multimediální systém MBUX pro zadní řadu sedadel

    Na motivu je interiér modelu vozu Mercedes-Benz Třídy S sedan s multimediálním systémem MBUX pro zadní řadu sedadel.


    Multimediální systém MBUX pro zadní řadu sedadel promění zadní část vozidla v atraktivní svět plný zážitků nebo kancelář. Zde si můžete rozvrhnout program cesty podle vlastních představ – pro zkrácení dlouhé chvíle nebo vyřízení důležitých úkolů. Dotykové obrazovky s vysokým rozlišením umožňují přímý přístup k internetu a multimediálnímu systému.

    Rozšířená realita MBUX pro navigaci

    Na obrázku je interiér vozu Mercedes-EQ EQC s rozšířenou realitou MBUX pro navigaci.

    Pro lepší zvládání komplexních dopravních situací propojuje rozšířená realita MBUX pro navigaci virtuální svět s tím skutečným. Tato technologie integruje navigační a dopravní informace do obrazu přenášeného kamerou. Do svého cíle tak můžete dorazit rychle, bezpečně a bez stresu.

    Bezdrátové nabíjení

    Na motivu je znázorněno bezdrátové nabíjení se systémem Mercedes-Benz User Experience.

    Z doby jízdy se stává doba nabíjení – stačí chytrý telefon jednoduše položit na jeho stálé místo v příručním odkládacím prostoru a začne se bezdrátově nabíjet. Bezdrátově mohou být nabíjeny všechny kompatibilní chytré telefony bez ohledu na model a značku.

    Integrace chytrého telefonu

    Na obrázku integrace chytrého telefonu se systémem Mercedes-Benz User Experience.

    Integrace chytrého telefonu propojuje mobilní telefon prostřednictvím aplikací Apple® CarPlay® a Android Auto® s mediálním systémem. Tímto způsobem získáte pohodlný přístup k nejdůležitějším aplikacím Vašeho chytrého telefonu. Rychle a snadno můžete používat také aplikace od jiných poskytovatelů, jako např. Spotify.

    * Jsou zapotřebí speciální aplikace, které byly vyvinuty a schváleny pro příslušnou technologii. Základní sada aplikací může být předinstalována na chytrém telefonu.
    Apple CarPlay™ a Android Auto nejsou dostupné ve všech zemích. V některých zemích nemusí být dostupné všechny funkce a aplikace. Bližší informace o Apple CarPlay™ na adrese https://www.apple.com/ios/feature-availability/#applecarplay-applecarplay a k Android Auto na adrese https://www.android.com/intl/de_de/auto/
    Veškeré informace týkající se technických předpokladů zjistíte prostřednictvím Mercedes me nebo u svého autorizovaného partnera Mercedes-Benz.

    Head-up displej

    Na motivu je interiér vozu Mercedes-Benz GLE SUV s head-up displejem.

    Optimální předpoklady pro radost ze sportovní jízdy a suverénní pocit z jízdy: head-up displej promění čelní okno ve fascinující digitální kokpit. Důležité informace budete mít tudíž neustále na očích. Veškerou pozornost můžete věnovat silnici a dopravní situaci před Vámi.

    K dispozici se systémem MBUX


    Systém Mercedes-Benz User Experience je zážitkem pro všechny smysly

    K dispozici se systémem MBUX


    Systém Mercedes-Benz User Experience je zážitkem pro všechny smysly

    Na motivu je interiér vozu GLB SUV se systémem Mercedes-Benz User Experience.

    Přesvědčte se nejlépe sami. Multimediální systém je dostupný pro stále více modelových řad: od kompaktní Třídy A až po SUV luxusní třídy GLS.

    Dostupné výbavy se mohou u jednotlivých vozidel lišit.