Nabíjení na cestách u stále vyššího počtu veřejných nabíjecích stanic

Na obrázku je Mercedes-Benz EQC při pohledu z boku.

Nabíjení na cestách u stále vyššího počtu veřejných nabíjecích stanic

Ať už jste na cestách kdekoliv, Vaše vozidlo můžete nabíjet u mnoha veřejných nabíjecích stanic se střídavým proudem (AC) nebo speciálních nabíjecích stanic se stejnosměrným proudem (DC) jako IONITY.

Ve městech je již nyní k dispozici bohatá nabídka veřejných nabíjecích míst. Ať už v parkovacích domech, na parkovištích supermarketů nebo na místech pro parkování na okraji vozovky. Tyto nabíjecí stanice nabízí nabíjecí výkon až 50 kW a tím možnost nabití Vašeho vozidla v krátkém čase.
Na dlouhých cestách můžete využít rozsáhlou síť nabíjecích stanic na odpočívadlech a dálničních parkovištích. Díky dostupnému nabíjecímu výkonu až 350 kW nemusíte plánovat žádné zastávky na nabíjení.

Najděte nejrychlejší trasu včetně zastávek na nabíjení

Na obrázku je media displej ve voze Mercedes-Benz EQC.

Najděte nejrychlejší trasu včetně zastávek na nabíjení

Ani delší jízdy s Vaším elektromobilem nejsou díky navigaci s Electric Intelligence žádný problém. Navigace vypočítá vždy optimální trasu včetně případných zastávek na nabíjení se zohledněním faktorů jako stav nabití, počasí nebo dopravní situace. Přednostně jsou naplánovány rychlonabíjecí stanice, aby zastávky na nabíjení byly co nejkratší. U nabíjecí stanice obdržíte konkrétní údaj o požadované době nabíjení a prostřednictvím aplikace Mercedes me budete informováni, jakmile je stav nabití dostatečný pro pokračování v jízdě – abyste se co nejdříve dostali do cíle. 

Jednou se přihlaste a nabíjejte kdekoliv. S Mercedes me Charge

Na obrázku je Mercedes-Benz EQC z bočního pohledu zepředu.
Video prezentuje optimální použití karty Mercedes me Charge.
Znovu prohlédnout

Jednou se přihlaste a nabíjejte kdekoliv. S Mercedes me Charge

S aplikací Mercedes me Charge získáte pouze s jednou smlouvou přístup k velkému počtu veřejných nabíjecích stanic po celé Evropě, které se nacházejí například ve městě, u nákupních středisek, hotelů nebo na odpočívadlech. Aplikace Mercedes me zobrazuje u zvolené nabíjecí stanice s předstihem přesnou polohu, aktuální dostupnost a cenu. Tyto informace jsou rovněž dostupné prostřednictvím navigačního systému ve vozidle a jsou používány navigací s Electric Intelligence, aby vypočítala i pro plně elektrická vozidla pohodlnou a z časového hlediska hospodárnou trasu včetně zastávek na nabíjení. Na nabíjecím stojanu proběhne autentizace přes zobrazení na multimediálním systému MBUX, aplikaci Mercedes me nebo nabíjecí kartu Mercedes me Charge. Vše ostatní automaticky je vyřízeno zcela automaticky přes Mercedes me Charge.  

Jaké výhody nabízí IONITY?

Na obrázku je znázorněn proces nabíjení vozu Mercedes-Benz EQC u nabíjecí stanice IONITY.

Jaké výhody nabízí IONITY?

IONITY je společný podnik výrobců automobilů Daimler AG, BMW Group, Ford Motor Company, Audi a Porsche. Jeho cílem je vytvořit síť spolehlivých a výkonných nabíjecích stanic podél hlavních evropských dopravních tepen. Tyto stanice s výkonem až 350 kW umožňují nejkratší doby nabíjení. A to nejlepší na tom je, že všechny stojany IONITY jsou plně integrovány do aplikace Mercedes me Charge, přístup a vyúčtování probíhá jako obvykle zcela jednoduše prostřednictvím Mercedes me Charge.

U nabíjecích stojanů IONITY nabíjíte za běžné ceny za elektřinu pro domácnosti: zákazníci EQC navíc při použití přes Mercedes me Charge získají zvýhodněnou cenu za energii. IONITY tím umožňuje využívání výhod elektromobility i na dlouhých cestách.

Otázky a odpovědi

 • Jak najdu nabíjecí stanici?


  Nabíjecí stanici najdete jednoduše prostřednictvím Vašeho multimediálního systému MBUX nebo přes aplikaci Mercedes me. Rada: využijte navigaci s Electric Intelligence.
  Inteligentní algoritmus naplánuje časově nejhospodárnější zastávky na nabíjení a navrhne Vám je.

   

   

 • Jak se nabíjí na veřejné nabíjecí stanici?


  Přístup k nabíjecí stanici probíhá prostřednictvím Mercedes me Charge, zcela jednoduše přes multimediální systém MBUX, aplikaci Mercedes me nebo nabíjecí kartu Mercedes me Charge. Pro spuštění procesu nabíjení se řiďte pokyny na příslušné nabíjecí stanici.

   

   

 • Jaké jsou výhody Mercedes me Charge?


  Díky Mercedes me Charge získáte výhody maximálního uživatelského komfortu v kombinaci s vysokou flexibilitou. Nabíjejte u velkého počtu veřejných nabíjecích stanic při maximální transparentnosti nákladů. Díky registraci máte přístup ke všem poskytovatelům v síti nabíjení Mercedes me Charge. Centrální vyúčtování a přehled nákladů za Vás převezme Mercedes me Charge.


   

 • Pro které vozidlo je Mercedes me Charge k dispozici?


  Mercedes me Charge je k dispozici v elektromobilech Mercedes-Benz konstrukční řady EQ a také ve vybraných vozidlech plug-in hybrid. O aktuální nabídce se prosím informujte u svého prodejce EQ.


   

 • Jak mohu službu Mercedes me Charge používat?


  Pro používání služby si aktivujte účet Mercedes me. V dalším kroku zvolte Vaše vozidlo a aktivujte službu Mercedes me Charge v přehledu služeb. Následně uzavřete smlouvu o nabíjení Mercedes me Charge. Pak můžete spustit proces nabíjení vozidla prostřednictvím aplikace, na multimediálním systému MBUX nebo také přes kartu RFID Mercedes me Charge RFID přímo na nabíjecím stojanu. Video s pokyny k registraci můžete zhlédnout ve své aplikaci Mercedes me nebo v digitálním návodu k obsluze Vašeho vozidla.