Design.

Vytváříme tvary automobilové budoucnosti.

Designová představa


Designová představa.

Designová představa


Designová představa.

 • Filozofie

  Filozofie designu Mercedes-Benz.

  Filozofie designu Mercedes-Benz se pohybuje na poli působnosti mezi tradicí a modernou.
  Gorden Wagener je šéf designérů společnosti Daimler AG.

  Filozofie designu Mercedes-Benz.

  Design vytváří výjimečnost a podstatně přispívá k charakteru obrazu značky na veřejnosti. Na poli působnosti tradice a moderny navrhují dnes designéři designového oboru Daimler auta budoucnosti.

  Pro ně je podstatná komplexní realizace ztvárnění, protože je třeba perfektně zinscenovat jak produkty, tak také značky Daimler AG. Proto tým šéfa designérů Gordena Wagenera, který se nachází po celém světě, dává podobu veškerým značkám a produktům společnosti – od automobilů až po holistický podnikový design všech značek koncernu. Designéři tak vytváří všechny styčné body, ve kterých se zákazník dostane do kontaktu se společností, a zároveň celkový zážitek.

 • Proces

  Pracovní postup u Mercedes-Benz Design.

  Designový proces začíná náčrtem, který odráží radost z inovace a lásku k detailu.

  Pracovní postup u Mercedes-Benz Design.

  Práce designéra se vyznačuje radostí z inovace a láskou k detailu. Od prvního nápadu až po převzetí modelu uplynou roky, během kterých designéři společně krok za krokem vytváří konečné vozidlo. Z původně různých konkurenčních návrhů vznikne v týmu příští generace vozu Mercedes-Benz.

  Designový proces je pevnou součástí vývojového procesu (Mercedes-Benz Development System). Designéři úzce spolupracují s obory výzkumu, vývoje a výroby, vylaďují rozměry vozidla, koncepce materiálů a výrobní postupy a zajišťují tím také možnost výroby.

 • Designový kód

  Definice smyslné čistoty.

  Designový kód Mercedes-Benz umožňuje každému modelu vlastní interpretaci smyslného čistoty.

  Definice smyslné čistoty.

  Designový kód Mercedes-Benz.

  Designový kód Mercedes-Benz.

  Designová filozofie smyslné čistoty jako výraz moderního luxusu je ohniskem práce designérů Mercedes‐Benz. Je definována designovým kódem. Ten je založen na šesti pravidlech, která jsou u každého modelu realizována odpovídajícím způsobem, čímž každé vozidlo získá vlastní charakter a přesto je lze identifikovat jako Mercedes‐ Benz.

Advanced Design Studios


Advanced Design Studios.

Dialog s budoucností.

Advanced Design Studios


Advanced Design Studios.

Dialog s budoucností.

Designéři z Advanced Design Studios navrhují osobní vozidla a užitková vozidla pro budoucnost.

Designéři oboru Daimler Design navrhují každý den vozidla, která na sebe budou na ulicích přitahovat pohledy až o několik let později. Ještě dále do budoucnosti cestují jejich kolegové v pěti studiích Mercedes-Benz Advanced Design Studios. Přemýšlejí často o celou dekádu a více dopředu. Přitom se orientují nejen na domácím trhu, ale zachycují také nové proudy z jiných kontinentů a cizích kultur.

Díky hliněným modelům jsou vizionářské návrhy z Advanced Design Studios zřetelné.

Jejich úkolem je myslet globálně do budoucnosti, pečovat o kulturní výměnu informací a zkoumat trendy. Proto jsou čtyři studia Mercedes-Benz Advanced Design Studios z pěti doma v zahraničí. Přitom nejde o to, honit se za módními novinkami, ale pátrat po dlouhodobých trendech a nápadech, které v průběhu desetiletí zvýší hodnotu značky Mercedes-Benz, a splňují nejvyšší nároky techniky, výkonu, komfortu a bezpečnosti. Advanced Design Studios jsou kreativní prostory, v nichž designéři nechávají svým nápadům volný rozlet, aniž by bylo třeba ihned přemýšlet nad sériovou výrobou.

Advanced Design Studios – stanoviště


Advanced Design Studios – stanoviště.

Advanced Design Studios – stanoviště


Advanced Design Studios – stanoviště.

 • Carlsbad

  Advanced Exterior Design Studio Carlsbad.

  V kalifornském Carlsbadu vznikají exteriéry pro vizionářské předváděcí vozy, studie vozidel a koncepce mobility.

  Advanced Exterior Design Studio Carlsbad.

  Advanced Design Studios jsou kreativní prostory, v nichž designéři nechávají svým nápadům volný rozlet, aniž by bylo třeba bezprostředně přemýšlet nad sériovou výrobou. V Carlsbadu, Kalifornie, vytváří designéři exteriér předváděcích vozů, studie vozidel a koncepce mobility pro zítřky a pozítřky. Typické kalifornské vnímání života ovlivňuje podnik stejně jako malá vzdálenost do Hollywoodu. Tak se v Carlsbadu rozvíjí zcela zvláštní forma kreativity, která zanechává své stopy také v sériovém designu Mercedes-Benz a otevírá nové perspektivy.

  Advanced Exterieur Design Studio Carlsbad navazuje na impulzy amerického automobilového světa.

  Dalším úkolem studia je rozpoznávání trendů a přenášení impulzů z amerického automobilového světa, který se částečně liší od evropského.

  Ve všech projektech lze však vždy znovu identifikovat jedinečnou designovou filozofii smyslné čistoty Mercedes-Benz. Přitom Carlsbad úzce spolupracuje s ostatními Advanced Design Studios.

 • Como

  Advanced Interior Design Studio Como.

  Advanced Interior Design Studio Como sídlí ve stylové italské vile.

  Advanced Interior Design Studio Como.

  Ve studiu v Como pracují designéři na koncepcích daleké budoucnosti, přičemž Color & Trim hraje ústřední roli.

  Vila postavená kolem roku 1750 se svými dobovými stropními malbami, dlouhými liniemi a různými podlahami z terakoty a dřeva, která je pro designéry obzvláště inspirující, leží v trojúhelníku Como, Milán a Turín. Zde je jako doma nábytkářský průmysl a také svět módy, jehož zřetelná blízkost působí na jejich každodenní práci.

  Tradiční řemeslo inspiruje designéry v Como při vývoji interiéru udávajícího směr budoucnosti.

  Protože má zde tradiční řemeslo velký význam, je to ideální prostředí pro Advanced Interieur Design Studio. Tak jsou kreativní hlavičky v Como velmi otevřené vlivům regionu a oživují tyto inspirace v nových vnitřních prostorech vozidla. Nové barvy a materiály přináší nové impulzy a jsou zas a znovu nově sestavovány, detaily jsou dále propracovávány a tvary interiéru plynule inovovány podle designové filozofie smyslné čistoty.

 • Peking

  Advanced Design Studio Peking.

  Advanced Design Studio v Pekingu je točnou designu Mercedes-Benz v Asii.
  Nové koncepce mobility jsou hlavním tématem studia Advanced Design Studio v Pekingu.

  Advanced Design Studio Peking.

  Advanced Design Studio v Pekingu je srdcovou záležitostí místního centra R&D a novou designovou točnou společnosti v Asii. Hlavní úkol tohoto studia spočívá v nabídnutí ještě intenzivnějšího značkového zážitku Mercedes-Benz čínským zákazníkům. Jako seizmograf pro designové a kulturní směry a trendy mobility je studio pevnou součástí globální designové sítě společnosti Daimler. Kreativní inspirace z Číny obohacuje práci podniku Mercedes-Benz Design. Úkoly sahají od koncepčních vozidel Advanced Design přes různé projekty spolupráce až po konkurenci s ostatními designovými studii a vytváření vozidel pro výrobu.

 • Sindelfingen

  Advanced Design Studio Sindelfingen.

  Zde se sbíhají nitky: Advanced Design Studio Sindelfingen.
  V Advanced Design Studio v Sindelfingenu vznikají tvary značky Mercedes-Benz pro dobu za 20 nebo 30 let.

  Advanced Design Studio Sindelfingen.

  Advanced Design Center v Sindelfingenu je strůjcem nápadů v designu Mercedes-Benz. Krása získává svůj hlubší význam tím, že odkazuje na věci budoucí. Inspirováni touto myšlenkou pracují designéři v Sindelfingenu každý den na automobilovém portfoliu budoucnosti. Přenáší soukromé a kulturní inspirace do vizí budoucí mobility a nechávají přitom svým nápadům volný průchod: zde se vymýšlejí předváděcí vozy, výzkumná vozidla, návrhy pro výrobu a design. Zde se rozhoduje, jaký tvar bude charakterizovat značku za 20 nebo 30 let.

 • Sunnyvale

  Advanced UX Design Studio Sunnyvale.

  Advanced UX Design Studio Sunnyvale leží v údolí Silicon Valley pod inspirativním kalifornským sluncem.

  Advanced UX Design Studio Sunnyvale.

  Mercedes-Benz Advanced Design Center v Sunnyvale je součástí společnosti Mercedes-Benz Research & Development North America, Inc. Poloha je ideální pro úzkou spolupráci s experty nejrůznějších odborných směrů: neboť zde je možné mít prospěch nejen z blízkosti okolních univerzit světové třídy Stanford nebo Berkeley. Také s mnoha špičkovými technickými společnosti, které zde sídlí, probíhá čilá výměna informací a poznatků a týmy se vzájemně inspirují, přebírají trendy a některé nápady se tak znovu objevují v dnešních předváděcích vozech.

  Výměna informací a poznatků s experty různých odborných směrů ze sousedství v údolí Silicon Valley ovlivňuje budoucí koncepce ovládání.

  Experti z Advanced Design Studio v Sunnyvale se soustředí na design digitálních automobilových uživatelských zážitků a interakcí se specializací na zážitky z ovládání budoucích vozidel Mercedes-Benz, koncepčních a výzkumných vozidel a jiných digitálních aplikací. Designéři vyvíjí společně s inženýry inovativní obsahy, koncepce, design a prototypy pro vozidla budoucnosti. Navíc týmy pracují a začleňují strategie se zohledněním sociálních, kulturních a technologických trendů.

Mercedes-AMG GT Concept


Nejextrémnější charakteristika: design vozu Mercedes-AMG GT Concept.

Značka sportovních vozů AMG Future Performance prezentuje předváděcí vůz s hybridním pohonem.

Mercedes-AMG GT Concept


Nejextrémnější charakteristika: design vozu Mercedes-AMG GT Concept.

Značka sportovních vozů AMG Future Performance prezentuje předváděcí vůz s hybridním pohonem.

Čtyřdveřový sportovní vůz z Affalterbachu.

Boční pohled na vůz Mercedes-AMG GT Concept před černým pozadím.

Čtyřdveřový sportovní vůz z Affalterbachu.

S předváděcím vozem Mercedes-AMG GT Concept ukazuje značka sportovních vozů a výkonů, jaké alternativní koncepce pohonu AMG koncipuje. Čtyřdveřový sportovní vůz z Affalterbachu bude bez přerušení pokračovat v psaní historie AMG GT.