Design.

Vytváříme tvary automobilové budoucnosti.

Designová představa


Designová představa.

Designová představa


Designová představa.

 • Filozofie

  Filozofie designu Mercedes-Benz.

  Filozofie designu Mercedes-Benz se vyznačuje napětím mezi tradicí a moderním pojetím.
  Gorden Wagener je šéf designérů společnosti Mercedes-Benz Group AG.

  Filozofie designu Mercedes-Benz.

  Design vytváří výjimečnost a podstatně přispívá k charakteru obrazu značky na veřejnosti. V napětí mezi tradicí a moderním pojetím dnes designéři oblasti designu společnosti Mercedes-Benz Group AG navrhují vozidla pro budoucnost.

  Pro ně je podstatná komplexní realizace ztvárnění, protože je třeba perfektně navrhnout jak produkty, tak také značky společnosti Mercedes-Benz Group AG. Proto tým vedoucího designéra Gordena Wagenera společnosti Mercedes-Benz Group AG, působící po celém světě, dává podobu veškerým značkám a produktům společnosti – od automobilů až po holistický podnikový design všech značek koncernu. Designéři tak vytváří všechny styčné body, ve kterých se zákazník dostane do kontaktu se společností, a zároveň celkový zážitek.

 • Proces

  Pracovní postup designu Mercedes-Benz.

  Designový proces začíná náčrtem, který odráží radost z inovace a lásku k detailu.

  Pracovní postup designu Mercedes-Benz.

  Práce designéra se vyznačuje radostí z inovace a láskou k detailu. Od prvního nápadu až po převzetí modelu uplynou roky, během kterých designéři společně krok za krokem vytváří konečné vozidlo. Z původně odlišných konkurenčních návrhů vznikne v rámci týmu příští generace vozu Mercedes-Benz.

  Designový proces je pevnou součástí vývojového procesu (Mercedes-Benz Development System). Designéři úzce spolupracují s obory výzkumu, vývoje a výroby, vylaďují rozměry vozidla, koncepce materiálů a výrobní postupy, čímž zajišťují také vyrobitelnost.

 • Designový kodex

  Definice smyslné čistoty.

  Designový kodex od Mercedes-Benz umožňuje vlastní interpretaci smyslného čistoty u každého modelu.

  Definice smyslné čistoty.

  Designový kodex od Mercedes-Benz.

  Designový kodex od Mercedes-Benz.

  Designová filozofie smyslné čistoty jako výraz moderního luxusu je středobodem práce designérů Mercedes‐Benz. Definuje ji rovněž designový kodex založený na šesti pravidlech, která jsou u každého modelu realizována odpovídajícím způsobem, čímž každé vozidlo získá vlastní charakter, a přesto je lze identifikovat jako Mercedes‐ Benz.

Advanced Design Studios


Advanced Design Studios.

Dialog s budoucností.

Advanced Design Studios


Advanced Design Studios.

Dialog s budoucností.

Designéři ze studií Advanced Design Studios navrhují osobní vozidla a užitková vozidla pro budoucnost.

Designéři oblasti designu společnosti Mercedes-Benz Group AG navrhují každý den vozidla, která na sebe budou na ulicích přitahovat pohledy až o několik let později. Ještě dále do budoucnosti cestují jejich kolegové v pěti studiích Mercedes-Benz Advanced Design Studios. Přemýšlejí často o celou dekádu a více dopředu. Přitom se sledují nejen domácí trh, ale také nové proudy z jiných kontinentů a cizích kultur.

Díky hliněným modelům jsou vizionářské návrhy z Advanced Design Studios uchopitelné.

Jejich úkolem je myslet globálně do budoucnosti, pečovat o kulturní výměnu informací a zkoumat trendy. Proto jsou čtyři studia Mercedes-Benz Advanced Design Studios z pěti doma v zahraničí. Přitom nejde o to, honit se za módními novinkami, ale pátrat po dlouhodobých trendech, které v průběhu desetiletí zvýší hodnotu značky Mercedes-Benz, nápadech, které splňují nejvyšší nároky v oblasti techniky, výkonu, komfortu a bezpečnosti. Advanced Design Studios jsou kreativní prostory, v nichž designéři nechávají svým nápadům volný rozlet, aniž by bylo třeba ihned přemýšlet nad sériovou výrobou.

Advanced Design Studios – sídla


Advanced Design Studios – sídla.

Advanced Design Studios – sídla


Advanced Design Studios – sídla.

 • Carlsbad

  Advanced Exterior Design Studio Carlsbad.

  V kalifornském Carlsbadu vznikají exteriéry pro vizionářská koncepční vozidla, studie vozidel a koncepce mobility.

  Advanced Exterior Design Studio Carlsbad.

  Advanced Design Studios jsou kreativní prostory, v nichž designéři nechávají svým nápadům volný rozlet, aniž by bylo třeba bezprostředně přemýšlet nad sériovou výrobou. V kalifornském Carlsbadu vytváří designéři exteriér koncepčních vozidel, studie vozidel a koncepce mobility pro budoucnost. Toto studio ovlivňuje typické kalifornské vnímání života, stejně jako malá vzdálenost do Hollywoodu. Díky tomu se v Carlsbadu rozvíjí zcela zvláštní forma kreativity, která zanechává své stopy také v sériovém designu Mercedes-Benz a otevírá nové perspektivy.

  Advanced Exterieur Design Studio Carlsbad se inspiruje impulsy amerického automobilového světa.

  Dalším úkolem studia je rozpoznávání trendů a přenášení impulsů z amerického automobilového světa, který se částečně liší od evropského.

  Ve všech projektech lze však vždy znovu identifikovat jedinečnou designovou filozofii smyslné čistoty Mercedes-Benz. Přitom Carlsbad úzce spolupracuje s ostatními studii Advanced Design Studios.

 • Como

  Advanced Interior Design Studio Como.

  Advanced Interior Design Studio Como sídlí ve stylové italské vile.

  Advanced Interior Design Studio Como.

  Ve studiu v Como pracují designéři na koncepcích daleké budoucnosti, přičemž ústřední roli hrají barevné odstíny a ozdobné prvky.

  Vila postavená kolem roku 1750 se svými dobovými stropními malbami, dlouhými liniemi a různými podlahami z terakoty a dřeva, která je pro designéry obzvláště inspirující, leží v trojúhelníku Como, Milán a Turín. Zde je jako doma nábytkářský průmysl a také svět módy, jehož zřetelná blízkost působí na jejich každodenní práci.

  Designéry v Como při vývoji interiéru udávajícího směr budoucnosti inspiruje tradiční řemeslo.

  Jelikož tradiční řemeslo zde má velký význam, je to ideální prostředí pro Advanced Interieur Design Studio. Kreativci v Como jsou tudíž velmi otevření vlivům regionu a tyto inspirace přenášejí do nových interiéru vozidel. Nové barvy a materiály přináší nové impulsy a jsou zas a znovu nově kombinovány, detaily jsou propracovávány a tvary interiéru trvale inovovány podle designové filozofie smyslné čistoty.

 • Peking

  Advanced Design Studio Beijing.

  Advanced Design Studio Beijing je točnou designu Mercedes-Benz v Asii.
  Advanced Design Studio v Pekingu se zaměřuje na nové koncepce mobility.

  Advanced Design Studio Beijing.

  Advanced Design Studio v Pekingu je srdcovou záležitostí místního centra pro výzkum a vývoj a novou designovou točnou společnosti v Asii. Hlavní úkol tohoto studia je nabídnout čínským zákazníkům ještě intenzivnější prožitek značky Mercedes-Benz. Jako seizmograf designových a kulturních směrů a trendů mobility je toto studio pevnou součástí globální designové sítě společnosti Mercedes-Benz Group AG. Kreativní inspirace z Číny obohacuje práci na designu Mercedes-Benz. Úkoly sahají od koncepčních vozidel Advanced Design přes různé projekty spolupráce až po konkurenci s ostatními designovými studii a vytváření vozidel pro výrobu.

 • Sindelfingen

  Advanced Design Studio Sindelfingen.

  Zde se sbíhají nitky: Advanced Design Studio Sindelfingen.
  Ve studiu Advanced Design Studio Sindelfingen vzniká designový jazyk značky Mercedes-Benz pro dobu za 20 nebo 30 let.

  Advanced Design Studio Sindelfingen.

  Advanced Design Center v Sindelfingenu je strůjcem nápadů v designu Mercedes-Benz. Krása získává svůj hlubší význam tím, že odkazuje na věci budoucí. Inspirováni touto myšlenkou pracují designéři v Sindelfingenu každý den na automobilovém portfoliu budoucnosti. Přenáší soukromé a kulturní inspirace do vizí budoucí mobility a nechávají přitom svým nápadům volný průchod: zde spatřují světlo světa koncepční vozy, výzkumná vozidla, návrhy pro výrobu a design. Zde se rozhoduje, jaký tvar bude charakterizovat značku za 20 nebo 30 let.

 • Sunnyvale

  Advanced UX Design Studio Sunnyvale.

  Advanced UX Design Studio Sunnyvale leží v údolí Silicon Valley pod inspirativním kalifornským sluncem.

  Advanced UX Design Studio Sunnyvale.

  Mercedes-Benz Advanced Design Center v Sunnyvale je součástí společnosti Mercedes-Benz Research & Development North America, Inc. Poloha je ideální pro úzkou spolupráci s experty nejrůznějších odborných směrů: neboť zde je možné využít nejen blízkosti okolních celosvětově uznávaných univerzit Stanford nebo Berkeley. Čilá výměna rovněž probíhá s místními high-tech společnostmi, týmy se vzájemně inspirují, přebírají trendy, a některé nápady se tak znovu objevují v dnešních koncepčních a sériových vozidlech.

  Výměna informací a poznatků s experty různých odborných směrů ze sousedství v údolí Silicon Valley ovlivňuje budoucí koncepce ovládání.

  Experti ze studia Advanced Design Studio v Sunnyvale se soustředí na design digitálních automobilových uživatelských zážitků a interakcí se specializací na zážitky z ovládání budoucích vozidel Mercedes-Benz, koncepčních a výzkumných vozidel a jiných digitálních aplikací. Designéři vyvíjí společně s inženýry inovativní obsahy, koncepce, design a prototypy pro vozidla budoucnosti. Navíc týmy vypracovávají a implementují strategie zohledňující sociální, kulturní a technologické trendy.

Mercedes-AMG GT Concept


Nejextrémnější charakteristika: design vozu Mercedes-AMG GT Concept.

Značka sportovních vozů AMG Future Performance prezentuje předváděcí vůz s hybridním pohonem.

Mercedes-AMG GT Concept


Nejextrémnější charakteristika: design vozu Mercedes-AMG GT Concept.

Značka sportovních vozů AMG Future Performance prezentuje předváděcí vůz s hybridním pohonem.

Čtyřdveřový sportovní vůz z Affalterbachu.

Boční pohled na vůz Mercedes-AMG GT Concept před černým pozadím.

Čtyřdveřový sportovní vůz z Affalterbachu.

S předváděcím vozem Mercedes-AMG GT Concept ukazuje značka sportovních vozů a výkonů, jaké alternativní koncepce pohonu AMG koncipuje. Čtyřdveřový sportovní vůz z Affalterbachu bude bez přerušení pokračovat v psaní historie AMG GT.