Na celém světě je pět studií Mercedes-Benz Advanced Design Studios.

Za všechna studia je odpovědný Gorden Wagener, vedoucí oblasti designu společnosti Mercedes-Benz Group AG. Advanced Design Studios se nachází v Sindelfingenu (Německo), Como (Itálie), Pekingu (Čína) a také v Carlsbadu a Sunnyvale (Kalifornie).

Studio v Como se především díky své poloze v proslulém trojúhelníku mezi městy Como, Milán a Turín specializuje na interiér budoucích vozidel. Advanced Design Studio v Pekingu se věnuje novým koncepcím mobility a také spolupráci.

Pro designéry v Carlsbadu je středem jejich zájmu exteriér vozidel budoucnosti, kdežto v Advanced Studio v Sunnyvale je koncipována digitální budoucnost a jednotná rozhraní pro vozidla. V Sindelfingenu se kreativní nitky sbíhají.

Advanced Design Studios dávají důležité podněty pro další plynulý vývoj designové filozofie smyslné čistoty Mercedes-Benz a vytváření trendů s novými nápady, s nimiž vozy Mercedes i v budoucnu budou mít smyslný a esteticky čistý a také stylově sportovní vzhled, aniž by byly popřeny jejich kořeny a identita značky. Budoucnost je pro ně již dnes.