Pohled na Mercedes-AMG GT, který stopami pneumatik kreslí číslo 50.

50 let Mercedes-AMG.

Půl století plné jízdního výkonu.

50 let Mercedes-AMG.

Půl století plné jízdního výkonu.

Vysoký výkon, exkluzivita, radost z jízdy.

Obrázek znázorňuje působivou rychlost dvou vozidel AMG Performance na závodní trati.
Na obrázku je Mercedes-AMG E63 S 4MATIC+ vedle kladiva, původního symbolu mýtu AMG.
Na obrázku jsou dva kabriolety Mercedes-AMG Performance v plné rychlosti na silnici, na okraji velkoměsta.

Vysoký výkon, exkluzivita, radost z jízdy.

AMG – tato tři písmena jsou symbolem automobilového nejvyššího výkonu, exkluzivity, účinnosti a vysoce dynamické radosti z jízdy. Společnost založená Hansem Wernerem Aufrechtem a Erhardem Melcherem slaví v roce 2017 své 50. výročí. V průběhu půlky století podával Mercedes-AMG neustále prostřednictvím četných úspěchů v motoristickém sportu a vývojem jedinečných silničních vozidel důkaz o svém postavení jako nadmíru úspěšná značka sportovních vozů a výkonu a činí tak i nadále více než kdy dříve.

„One Man, One Engine.“

Společnost z Affalterbacheru je zárukou filozofie „One Man, One Engine“, kdy je hnací ústrojí montováno vždy jedním technikem na stavbu motorů manufakturním způsobem.

„One Man, One Engine.“

Společnost z Affalterbachu je mezinárodní zárukou vynikající kompetence v oblasti motorů, což se týká nejen vývoje, ale také filozofie „One Man, One Engine“, u které je hnací ústrojí montováno jedním technikem stavby motorů manufakturním způsobem. S téměř 100 000 dodanými vozidly v roce 2016, s nárůstem o více než 40 % a největší ofenzivou modelů v historii společnosti zahajuje AMG s rekordními hodnotami jubilejní rok.

Celosvětový kurz úspěchu.

Celosvětový kurz úspěchu.

„S naším rozšířením strategické nabídky jsme na celém světě vysoko v kurzu a můžeme se ohlédnout za senzačním rokem. Modely řady 63 jsou stejně jako dříve našimi hlavními konstrukčními řadami, které okouzlují automobilové nadšence na celé zeměkouli. Navíc v současnosti vystupuje naše konstrukční řada AMG GT, kompletně vyvinutá ve vlastní režii, jako široce postavená rodina, čímž jsme působivě podali důkaz o naší kompetenci pro značku sportovních vozů. Zároveň tvoří naše široká nabídka výchozí bod pro další trvale udržitelný růst."

Na obrázku jsou čtyři charakteristická vozidla AMG Performance dnešní doby vedle sebe na závodní trati.

"Záleží na nás, abychom nyní úspěšnou historii AMG nejen oslavili, ale abychom také v nejnapínavější době automobilové historie vytvářeli výkony budoucnosti.“

Tobias Moers, předseda vedení společnosti Mercedes‑AMG GmbH.

Na obrázku je kolo vozu Mercedes-AMG GT3 se žlutými keramickými vysoce výkonnými kompozitními brzdami.
Na obrázku je impozantní příď vozu Mercedes-AMG GT3.

Vynikající zákaznická sportovní sezóna 2016.

Vynikající zákaznická sportovní sezóna 2016.

S celkem 18 celkovými vítězi a 32 dalšími umístěními na pódiu oslavili mezinárodní zákaznické a výkonné týmy s novým modelem Mercedes‑AMG GT3 2016 senzační sezónu. Již zahájení sezóny absolvoval závodní vůz GT3 nástupem na míru. Při 24hodinovém závodě na okruhu Nürburgring na konci května zaznamenal závodní vůz GT3 doposud největší úspěch od doby existence zákaznického sportovního programu AMG: celkové vítězství, první pozice, nejrychlejší závodní okruh a také další místa jako druhé, třetí, čtvrté a šesté jsou od té doby zapsány v knihách historie motoristického sportu.

Milníky výkonné značky.

Na obrázku je několik vozů Mercedes-AMG Performance, které vysokou rychlostí dobývají okruh Spa-Francorchamps.

Milníky výkonné značky.

Již 50 let splňuje společnost založená Hansem Wernerem Aufrechtem a Erhardem Melcherem sny nadšenců pro výkon. Svou první dílnu založili roku 1967 ve starém mlýně, „inženýrskou kancelář – konstrukce a zkoušky vývoje závodních motorů“. V roce 1971 vybojoval vůz AMG 300 SEL 6.8 AMG od „Aufrechta a Melchera, Großaspach“ – zkráceně: AMG – při 24hodinovém závodě na okruhu Circuit de Spa-Francorchamps zcela překvapivě vítězství ve své třídě a skončil na druhém stupni v celkovém hodnocení.

Na obrázku je vůz AMG 300 SL, který projíždí kolem jiného vozidla AMG Performance a přitom vítězí.
Na obrázku jsou dvě vozidla Mercedes-AMG Performance v plné rychlosti vedle sebe na závodní trati.
Na obrázku jsou dvě charakteristická vozidla AMG Performance v plné rychlosti.

Spolupráce s Mercedes-Benz odstartovala v roce 1990. S modelem C 36 AMG přichází v roce 1993 na trh první vozidlo vyvinuté na základě smlouvy o spolupráci s Daimler-Benz. Roku 2005 se Mercedes-AMG stává 100 % dceřinou společností Daimler AG a prezentuje v roce 2009 s modelem Mercedes-Benz SLS AMG první vozidlo vyvinuté zcela u Mercedes-AMG. S modelem SLS AMG GT3 překlenuje AMG roku 2011 cestu k závodnímu sportu. V roce 2014 následuje představení modelu Mercedes-AMG GT a roku 2015 uvedení modelů řady 43.