Zadní a boční pohled na vůz Mercedes-Benz Concept EQ v serpentině.

Concept EQ – nově promyšlená mobilita.

Elektromobilita: Mercedes-Benz zahajuje přechod na změnu.

Concept EQ – nově promyšlená mobilita.

Elektromobilita: Mercedes-Benz zahajuje přechod na změnu.

Čelní a boční pohled na vůz Mercedes-Benz Concept EQ před Golden Gate Bridge.
Čelní pohled na vůz Mercedes-Benz Concept EQ před Golden Gate Bridge.
Boční pohled na vůz Mercedes-Benz Concept EQ před Golden Gate Bridge.
Čelní a boční pohled na vůz Mercedes-Benz Concept EQ před Golden Gate Bridge.

EQ nabízí rozsáhlý elektromobilní ekologický systém produktů, služeb, technologií a inovací. Spektrum sahá od elektromobilů přes wallboxy a služby nabíjení až po domácí zásobníky energie.

Poslem nové značky je sérii blízká studie „Concept EQ“, která slavila v Paříži světovou premiéru. Ještě v této dekádě odstartuje první sériový model EQ v segmentu SUV. Následuje ofenzíva modelů, která bude pozvolna doplňovat portfolio Mercedes-Benz Cars elektrifikovanými modely.

EQ: jasná orientace pro zákazníky.

Čelní pohled na vůz Mercedes-Benz Concept EQ, který parkuje nad nabíjecím boxem v zemi.
Čelní a boční pohled na vůz Mercedes-Benz Concept EQ.

EQ: jasná orientace pro zákazníky.

Portfolio EQ zahrnuje všechny budoucí automobily poháněné elektrickou energií z akumulátorů a také k tomu příslušné produkty a služby Mercedes-Benz. Tím vytvoří vynálezce automobilů pro zákazníky ve svém stále se zvětšujícím portfoliu snadnou a transparentní orientaci. Proto je značka EQ dalším logickým krokem v rámci prodejní a marketingové strategie „Best Customer Experience“.

Pro elektrifikované automobily nabízí Mercedes-Benz již dnes vhodnou nabíjecí infrastrukturu, do níž patří wallbox jako rychlonabíjecí stanice pro domácí použití, bezplatná aplikace „Charge&Pay“ pro komfortní čerpání proudu u veřejných nabíjecích stanic a také pro majitele domů a podniky stacionární zásobníky energie na elektrický proud z fotovoltaických a nebo solárních soustav. Všechny tyto produkty a služby budou v budoucnu součástí EQ. Tím Mercedes-Benz vytváří stálou a jasnou image pro trvale udržitelné produkty a služby s hvězdou.

Předváděcí vůz v Paříži: „Concept EQ“.

Předváděcí vůz v Paříži: „Concept EQ“.

S „Concept EQ“ ukazuje Mercedes-Benz, jak elektromobil již brzo přejede do předjížděcího pruhu: studie ve vzhledu sportovního kupé SUV podává přehled o nové generaci vozidel s pohonem na elektrickou energii z akumulátorů. Dynamický design exteriéru s novou elektrizující estetikou podtrhuje zaměření na silný elektrický pohon: dva elektromotory, jejichž systémový výkon lze díky stupňovitě rozšířitelným komponentám akumulátoru zvýšit až na 300 kW, a permanentní pohon všech kol zajišťují vysokou jízdní dynamiku.

Boční pohled na kokpit a středovou konzolu vozu Mercedes-Benz Concept EQ.
Detailní záběr na dotykovou obrazovku v zadní části vozu Mercedes-Benz Concept EQ.
Dieter Zetsche před vozem Mercedes-Benz Concept EQ prezentuje vozidlo.

S dojezdem až 500 kilometrů a také se silnými stránkami typickými pro Mercedes v oblasti bezpečnosti, komfortu, funkčnosti a konektivity splňuje „Concept EQ“ všechny požadavky na moderní, trvale udržitelnou mobilitu. Také uvnitř nabízí vozidlo inovativní řešení, mezi nimi zcela novou koncepci interiéru. „Concept EQ“ oslavil na autosalónu v Paříži světovou premiéru a je poslem produktové značky Mercedes-Benz pro elektromobilitu EQ.

CASE: Connected, Autonomous, Shared, Electric.

Dieter Zetsche pózuje před vozem Mercedes-Benz Concept EQ.

CASE: Connected, Autonomous, Shared, Electric.

„Mobilita budoucnosti u společnosti Mercedes-Benz se opírá o čtyři pilíře: Connected, Autonomous, Shared a Electric. ‚Concept EQ‘ je všechny důsledně spojuje“, tolik Dr. Dieter Zetsche, předseda představenstva společnosti Daimler AG a vedoucí Mercedes-Benz Cars. „Automobily bez emisí jsou budoucností. A naše nová značka elektromobily dalece přesahuje. EQ je symbolem rozsáhlého elektrického ekologického systému produktů, služeb, technologií a inovací.“

Nová generace elektromobilů bude založena na architektuře vyvinuté samostatně pro modely s elektrickou energií z akumulátorů, kterou lze v každém směru použít stupňovitě a nad rámec modelu.

Design s novou elektrizující estetikou.

Boční pohled na vůz Mercedes-Benz Concept EQ.
Zadní a boční pohled na vůz Mercedes-Benz Concept EQ.
Čelní a boční pohled na vůz Mercedes-Benz Concept EQ.

Design s novou elektrizující estetikou.

„Concept EQ je hot and cool“, tolik Gorden Wagener, vedoucí designu společnosti Daimler AG. „To, čím fascinuje, je založeno na nové interpretaci naší designové filozofie smyslné čistoty pro avantgardní, moderní a vlastní elektrizující estetiku. Zároveň odhaluje design předváděcího vozu zjednodušený na to nejpodstatnější svůdnou progresivitu.“ Monolitický základní tvar vozu „Concept EQ“ spojuje geny SUV s charakterem dynamického kupé a prvky zapůjčenými z modelu Shooting Brake na zádi.

Náhled modelu Mercedes-Benz Concept EQ šikmo shora.

Díky plochému a nízkému greenhouse vznikají silné, puristické proporce. Novou elektrizující estetiku zajišťuje plynulý přechod od lesklé černé kapoty motoru přes čelní okno až po tmavě tónovanou panoramatickou střechu – napínavý kontrast k lakování v barvě stříbrná alubeam. Téměř nepozorovatelné spáry karoserie, skryté stěrače, kamery místo vnějších zpětných zrcátek a absence obvyklých klik dveří podtrhují protáhlou a dynamickou siluetu.

Interiér: avantgardní a funkční.

Interiér: avantgardní a funkční.

V kokpitu orientovaném na řidiče je podstatou nekomplikované, bezdotykové ovládání a moderní elektrizující estetika, která důsledně přenáší vzhled exteriéru do interiéru. Přístrojová deska s velkým, vznášejícím se širokoúhlým displejem je díky asymetrickému designu šitá na míru řidiči.

Pohled na futuristický kokpit vozu Mercedes-Benz Concept EQ.
Detailní záběr na kokpit vozu Mercedes-Benz Concept EQ.

Interiér vozu „Concept EQ“ je charakterizován moderním luxusem, který je vyjádřen především zcela novým uživatelským rozhraním – spojuje emoce s inteligencí a optimálním používáním a kromě elektrického nastavení sedadel typického pro Mercedes se obejde bez klasických spínačů a tlačítek.

Středová konzola lemovaná v barvě zlatá rose vypadá, jako by se vznášela: nepotřebuje mechanické ovládací prvky a je vybavena citlivými dotykovými prvky. Obdobně jako u dotykového ovládání ve volantu ovládá řidič také zde jedním prstem automatickou klimatizaci a informační systém.

EQ: nová značka elektromobility.

Logo nové produktové značky Mercedes-Benz pro elektromobilitu.

EQ: nová značka elektromobility.

Sérii blízká studie „Concept EQ“ podává přehled o architektuře elektromobilů přesahující rámec modelu pro vozidla s pohonem z akumulátorů. Dieter Zetsche: „Elektromobil smart byl v roce 2007 průkopníkem mezi vozidly na elektrický pohon. Nyní zahajujeme přechod na změnu. Jsme připraveni na spuštění elektrické ofenzívy, kterou pokryjeme všechny segmenty vozidel od kompaktní až po luxusní třídu.“

Budoucí modely ztělesňují podstatu moderní elektromobility: spojení atraktivního designu, výjimečné radosti z jízdy, velmi dobré vhodnosti pro každodenní použití a maximální míry bezpečnosti, kterými se vyznačují všechna vozidla od vynálezce automobilů.