Inteligentní elektromobilita.

Vítejte ve světě elektromobilů Mercedes-EQ.

Mercedes-EQ


Elektrický provoz bez kompromisů s modely Mercedes-EQ.

Mercedes-EQ


Elektrický provoz bez kompromisů s modely Mercedes-EQ.

Čistě elektrická mobilita znamená absenci lokálních emisí, téměř nehlučný pohyb vpřed a vynikající odezvu. Výsledkem je zcela nový zážitek z jízdy a perspektivní forma mobility připomínající průkopnickou práci před 130 lety.

Modely Mercedes-EQ


Dynamické, téměř nehlučné a bez lokálních emisí.

Sportovní SUV nebo rodinný vůz. Z nabídky plně elektrických modelů Mercedes-Benz si každý vybere ten správný model.

Modely Mercedes-EQ


Dynamické, téměř nehlučné a bez lokálních emisí.

Sportovní SUV nebo rodinný vůz. Z nabídky plně elektrických modelů Mercedes-Benz si každý vybere ten správný model.

  Nové EQA.

  Na obrázku je EQA

  S novými výraznými designovými prvky představuje EQA nový elektromobilní životní styl. Suverénní. EQA. Komfortní vybavení a bezpečnostní systémy v EQA zajišťují vynikající zážitek z jízdy.

  Nové EQC.

  EQC před cihlovou zdí

  Splňuje vysoká očekávání: první vozidlo značky Mercedes-EQ poháněné čistě z akumulátoru přesvědčí nejen v otázkách bezpečnosti a komfortu, ale díky dvěma elektromotorům na přední a zadní nápravě také svou vysokou jízdní dynamikou. Mercedes me navíc nabízí komplexní služby související s jízdou na elektrický pohon pro bezstarostnou mobilitu.

  Nové EQS.

  Na obrázku je EQS.

  Automobilový luxus v té nejlepší formě: elektrický pohon umožňuje zcela novou koncepci využití prostoru. Mnohem flexibilnější a vzdušnější než běžné sedany, přitom obdivuhodně elegantní.

  Nový EQV.

  Na obrázku je EQV u walboxu Mercedes-Benz.

  Designové prvky navržené speciálně pro modely Mercedes-EQ dodávají vozu EQV 300[1] působivý a moderní charakter – v exteriéru i v interiéru. Ale to, na co jste u velkoprostorového sedanu Mercedes-Benz zvyklí, zůstává: i model EQV 300[1] Vás hýčká komfortem a funkčností typickými pro tuto značku.

  EQA 250: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 17,7 - 19,1 ; emise CO2 v g/km (kombinovaný provoz): 0.

  EQC 400 4MATIC: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná): 20,8–19,7; emise CO2 v g/km (kombinovaný provoz): 0.

  EQS 450+: kombinovaná spotřeba elektrického proudu (dle WLTP): 20,4-15,7 kWh/100 km; emise CO2 v g/km (kombinovaný provoz): 0.

  EQV 300: spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km: 27,0; emise CO2 v g/km (kombinovaný provoz): 0.<p>Údaje o spotřebě proudu a dojezdu jsou předběžné a byly zjištěny technickou službou pro certifikaci podle předpisu UN/ECE č. 101. Typové schválení ES a prohlášení o shodě s oficiálními hodnotami ještě nejsou k dispozici. Mohou se vyskytnout odchylky mezi těmito údaji a oficiálními hodnotami.</p>

  Plně elektrický pohon


  Seznamte se se součástmi plně elektrického pohonu.

  Plně elektrický pohon


  Seznamte se se součástmi plně elektrického pohonu.

  Systém nabíjení

  Díky inteligentnímu systému nabíjení lze akumulátor nabíjet pomocí všech běžných možností nabíjení. Patří k nim domácí zásuvky, wallboxy, nabíjecí stojany na střídavý proud (AC) a nabíjecí stojany pro rychlonabíjení (DC).

  Palubní nabíjecí zařízení je pevně integrováno ve vozidle a řídí nabíjení prostřednictvím veřejné elektrické sítě. Přitom přeměňuje střídavý proud (AC) na stejnosměrný (DC). Kromě možnosti nabíjení z „běžné“ síťové přípojky (AC) je také možné nabíjet vozidlo na nabíjecích stojanech DC (stojany pro rychlonabíjení).

  Vysokonapěťový lithium-iontový akumulátor

  Vysokonapěťový lithium-iontový akumulátor je centrální zásobník energie pro elektrický pohon. Jak dojezd, tak i výkonnost jsou přímo závislé na schopnostech akumulátoru.

  Akumulátor se nabíjí externě z elektrické sítě. Energie je navíc zpětně získávána prostřednictvím rekuperace při brzdění a v deceleračním režimu. Pro nízké celkové těžiště vozidla, výhodné z hlediska dynamiky, je akumulátor zabudován do spodku vozidla.

  Elektromotor

  Vždy jeden elektromotor na přední a zadní nápravě přeměňuje elektrickou energii z vysokonapěťového akumulátoru na mechanickou a nabízí od první otáčky obdivuhodný dopředný tah.

  Za účelem snížení spotřeby proudu a zlepšení dynamiky je plynule regulováno efektivní rozdělení hnací síly mezi přední a zadní nápravu.

  Rekuperační brzdová soustava

  Pro větší dojezd: velký potenciál pro snížení spotřeby spočívá ve zvýšení zpětného získávání energie (rekuperace) ve fázích decelerace a brzdění.

  To probíhá prostřednictvím inteligentního rozdělování momentů zpomalení s optimalizovaným účinkem. Pokud sešlápnete brzdový pedál, převezme zpomalení nejprve elektromotor, který přitom plní funkci alternátoru. Navíc můžete výkon rekuperace ovlivnit prostřednictvím řadicích pádel na volantu v několika stupních.