Vozidla plug-in hybrid

od Mercedes-Benz.

Nová dynamika, účinnost a dojezd pro všechny segmenty vozidel.

Jednoduché vysvětlení technologie


Co je plug-in hybrid – vše o technologii Mercedes-Benz plug-in hybrid

Komponenty pohonu: inovativní technologie v inteligentní souhře pro vyšší účinnost.

Jednoduché vysvětlení technologie


Co je plug-in hybrid – vše o technologii Mercedes-Benz plug-in hybrid

Komponenty pohonu: inovativní technologie v inteligentní souhře pro vyšší účinnost.

Drag horizontally
 • Das Bild zeigt die Ladedose des Mercedes-Benz E-Klasse T-Modells.

  Nabíjení plug-in

  Vozidlo plug-in hybrid lze v zásadě nabíjet z každé elektrické zásuvky. Podstatně rychlejší alternativu však vždy představuje wallbox od Mercedes-Benz. Pomocí něho má vozidlo znovu k dispozici plný elektrický dojezd v krátkém čase. Pokud zrovna nejste doma, máte možnost „dočerpat“ do vozidla elektrickou energii také u veřejných nabíjecích stanic.

 • Das Bild zeigt die Lithium-Ionen-Hochvoltbatterie des Mercedes-Benz E-Klasse T-Modells.

  Lithium-iontový vysokonapěťový akumulátor

  Jako zásobník elektrické energie se používá lithium-iontový vysokonapěťový akumulátor, který lze nabíjet z externího zdroje elektrické energie. Tento typ akumulátoru spojuje vysokou hustotu energie s dlouhou životností a zároveň s relativně malými nároky na prostor. Nabíjí se pomocí nabíjecí zásuvky v boční stěně nebo v zadním nárazníku vozidla.

 • Das Bild zeigt das Getriebe inklusive Elektromotor des Mercedes-Benz E-Klasse T-Modells.

  Převodovka včetně elektromotoru

  Elektromotor může být využíván jako motor, ale i jako alternátor. V režimu motoru slouží k pohonu vozidla, v deceleračním režimu a při brzdění probíhá zpětné získávání elektrické energie, která je využívána k nabíjení lithium-iontového akumulátoru. Elektromotor může poskytnout svůj maximální točivý moment okamžitě a tím zajistit velmi dynamický rozjezd. Vysoce efektivní měnič momentu poskytuje v režimu hybridního pohonu obvyklý vysoký komfort při rozjezdu.

 • Das Bild zeigt das Vorderrad des Mercedes-Benz E-Klasse T-Modells.

  Rekuperační brzdová soustava

  U rekuperace se jedná o přeměnu kinetické energie na elektrickou pro částečné zpětné získávání brzdné energie v deceleračním režimu. Tato energie může být uložena do lithium-iontového akumulátoru a později opět použita elektromotorem pro pohon vedlejších spotřebičů ve vozidle (jako např. klimatizace).

 • Das Bild zeigt den Verbrennungsmotor des Mercedes-Benz E-Klasse T-Modells.

  Spalovací motor

  V závislosti na modelu jsou výkonné zážehové nebo vznětové motory kombinovány s hybridními moduly a akumulátory různých výkonových stupňů. Výkon spalovacího motoru je v případě potřeby podporován elektromotorem – pro další navýšení výkonu při zrychlení. Výsledkem jsou jízdní výkony, které spojují radost z jízdy a komfort se snížením spotřeby a lokálních emisí.

Na obrázku je hnací ústrojí vozu Mercedes-Benz Třídy E.
 • Nabíjení plug-in

 • Lithium-iontový vysokonapěťový akumulátor

 • Převodovka včetně elektromotoru

 • Rekuperační brzdová soustava

 • Spalovací motor

Účinnost a spotřeba


Delší dojezd. Vyšší výkon. Nižší spotřeba.

Účinnost a spotřeba


Delší dojezd. Vyšší výkon. Nižší spotřeba.

  Maximální flexibilita díky elektrickému a spalovacímu pohonu.

  Na obrázku je Mercedes-Benz GLA při pohledu zepředu.

  Silnou stránkou modelů plug-in hybrid je jejich všestrannost. Spojují téměř bezhlučnou jízdu na elektrický pohon bez lokálních emisí ve městech s flexibilitou a nezávislostí spalovacího motoru na dlouhých trasách.

  Jízda bez lokálních emisí.

  Na obrázku je Mercedes-Benz CLA kupé při pohledu šikmo shora.

  Modely plug-in hybrid jsou důležitým milníkem na cestě k jízdě bez emisí. Společnost Mercedes-Benz své modely plug-in hybrid důsledně zdokonaluje s ohledem na delší elektrický dojezd, aby ve všech segmentech vytvořila přesvědčivé nabídky pro jízdu bez lokálních emisí na každodenně realizovaných trasách.

  Provozní strategie na základě trasy s rekuperací.

  Na obrázku je Mercedes-Benz Třídy B při pohledu šikmo zezadu.

  Inteligentní provozní strategie na základě trasy naplánuje elektrický jízdní režim pro nejvhodnější úseky trasy. Pro celou trasu zohlední mimo jiné navigační údaje, topografii, rychlostní omezení a dopravní situaci. Asistent ECO pomáhá řidiči šetřit energii.

  Snížená spotřeba díky cílenému nabíjení.

  Na obrázku je Mercedes-Benz Třídy A při pohledu z boku.

  Díky elektrickému dojezdu nových modelů Mercedes-Benz plug-in hybrid lze při jízdách ve městě převážně využívat režim elektrického pohonu a tím snižovat hodnoty spotřeby. Čím častěji vozidlo nabíjíte a cíleně využíváte provozní strategii na základě trasy s rekuperací, tím vyšší je podíl Vašich jízd na elektrický pohon a v důsledku toho klesá spotřeba spalovacího motoru.

  Plug-in hybrid se vznětovým motorem.

  Na obrázku je detailní pohled na typové označení modelu Mercedes-Benz GLE 350 de.

  Aktuální technologie vznětového motoru ve spojení s hybridním pohonem nejnovější generace. Mobilita bez lokálních emisí se stává emocionálním zážitkem, doprovázeným zvýšenou účinností, o poznání vyšším jízdním komfortem a obdivuhodným dojezdem vznětového motoru.

  GLE 350 de 4MATIC kupé: vážená spotřeba paliva: 1,3‒1,1 l/100 km, vážené emise CO2: 34‒29 g/km, vážená spotřeba elektrického proudu: 28,7‒24,9 kWh/100 km<p>Uvedené hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření. Jedná se o „hodnoty CO<sub>2</sub> naměřené podle NEDC“ ve smyslu čl. 2 č. 1 prováděcí vyhlášky (EU) 2017/1153. Hodnoty spotřeby paliva byly vypočítány na základě těchto hodnot. Spotřeba elektrického proudu byla zjištěna na základě nařízení 692/2008/ES.</p>

  Komfortní jízdní dynamika


  Nastal čas pro nové zkušenosti: emoce a inteligenci.

  Komfortní jízdní dynamika


  Nastal čas pro nové zkušenosti: emoce a inteligenci.

   Zážitek z dynamické jízdy.

   Na obrázku je Mercedes-Benz GLE SUV při pohledu šikmo zepředu.

   Zažijte pocit z jízdy s elektrickým pohonem s okamžitou odezvou a maximálním točivým momentem od první otáčky motoru. Na tuto novou dynamiku si hned zvyknete a už se jí nebudete chtít vzdát. Nejpozději od okamžiku, kdy při zrychlení poznáte sílu dvou pohonů zároveň.

   Obvyklá spolehlivost.

   Na obrázku je Mercedes-Benz Třídy A při pohledu šikmo zepředu.

   Naše pohony plug-in hybrid jsou spojením toho nejlepšího jak ze světa spalovacího motoru, tak i elektromotoru. Díky inteligentní souhře technických komponentů ve spojení s bezpečností typickou pro Mercedes-Benz splňují všechna vozidla náš požadavek nabídnout co možná nejdokonalejší kombinaci spalovacího motoru a elektrického pohonu.

   Bezhlučná jízda na elektrický pohon.

   Na obrázku je Mercedes-Benz Třídy A sedan při pohledu šikmo zezadu.

   Vychutnejte si nový prožitek z jízdy se spontánním, energickým zrychlením a téměř bezhlučnou jízdou. Začněte den pohodovou jízdou na elektrický pohon bez hluku motoru.

   Možnost ovládání temperování přes aplikaci ve standardní výbavě.

   Na obrázku je vizualizace k temperování přes aplikaci.

   Vychutnejte si příjemné klima již při nastoupení do vozidla. K tomu si předem nastavte čas a teplotu pro vzduch v interiéru a podle výbavy i pro sedadla – přes Mercedes me nebo na headunit. Pokud zároveň nabíjíte, zůstane navíc výkon akumulátoru zachován pro začátek jízdy.

   Méně brzdných zásahů díky inteligentní rekuperaci.

   Na obrázku je zobrazen tok energie na media displeji vozu Mercedes-Benz GLE.

   S každým brzděním si prodloužíte elektrický dojezd. V deceleračním režimu nebo při brzdění je kinetická energie přeměňována na elektrickou a využívána k nabíjení akumulátoru (rekuperace). Provozní strategie na základě trasy podporuje zpomalení v dopravních situacích, ve kterých je nutné brzdit, zesílením rekuperace.

   Dojezd a nabíjení


   K elektrickému proudu vede mnoho cest ‒ možnosti nabíjení.

   Dojezd a nabíjení


   K elektrickému proudu vede mnoho cest ‒ možnosti nabíjení.

    Přehled všech možností nabíjení.

    Na obrázku je Mercedes-Benz Třídy E při pohledu šikmo zepředu.

    Vozidla plug-in hybrid lze nabíjet z každé elektrické zásuvky. Jako rychlejší alternativa se však doporučuje wallbox od Mercedes-Benz. Pomocí něho má vozidlo znovu k dispozici plný elektrický dojezd v krátkém čase. Na cestách nabízí možnost „dočerpání“ elektrické energie veřejné nabíjecí stanice.

    Elektrický a konvenční dojezd.

    Na obrázku je digitální sdružený přístroj vozu Mercedes-Benz GLE.

    Optimální kombinace elektrického a konvenčního dojezdu je dosaženo díky inteligentní provozní strategii na základě trasy. Tato funkce podle jízdní situace volí elektrický nebo konvenční pohon, čímž umožňuje maximální účinnost. Pro celou trasu zohledňuje mimo jiné navigační údaje, dopravní informace a rychlostní omezení.

    Faktory ovlivňující dojezd.

    Na obrázku je Mercedes-Benz Třídy A při pohledu z boku.

    Elektrický dojezd do nastartování spalovacího motoru se liší v závislosti na jízdním chování, profilu trasy a okolních podmínkách. K dalším faktorům patří předvídavá jízda s ukazatelem Eco Score, rekuperace na bázi radaru a funkce jízdy bez motoru. Na dojezd mají rovněž vliv vedlejší spotřebiče (např. klimatizace).

    Nabíjení pomocí wallboxu a Mercedes me Charge.

    Na obrázku je domácí wallbox Mercedes-Benz.

    Domácí wallbox Mercedes-Benz je nabíjecí stanice, která Vám doma umožňuje velmi rychlé, bezpečné a komfortní nabíjení. A s Mercedes me Charge získáte na cestách po celé Evropě přístup k řadě veřejných nabíjecích stanic, které se nachází například u nákupních center nebo na odpočívadlech.

    Přehled modelů


    Všechny aktuálně dostupné modely Mercedes-Benz plug-in hybrid.

    Přehled modelů


    Všechny aktuálně dostupné modely Mercedes-Benz plug-in hybrid.

     Mercedes-Benz CLA 250 e kupé

     CLA kupé pohled z boku

     Již od 12 000 Kč bez DPH 

      

     Kupní cena od 1 044 230 Kč 

      

      

     Celkový výkon: 160 kW (218 k) 

     Čistě elektrický dojezd: 71 km

      

     Mercedes-Benz CLA 250 e Shooting Brake

     CLA shooting break

     Již od 12 200 Kč bez DPH 


     Kupní cena od 1 067 220 Kč 

      


     Celkový výkon: 160 kW (218 k)

     Čistě elektrický dojezd: 68 km

     Mercedes-Benz GLA 250 e

     GLA

     Již od 12 400 Kč bez DPH

      
     Kupní cena od 1 116 830 Kč 

      


     Celkový výkon: 160 kW (218 k) 

     Čistě elektrický dojezd: 65 km

     Mercedes-Benz GLC 300 de 4MATIC

     Na obrázku je model Mercedes-Benz GLC SUV.

     Již od 19 800 Kč bez DPH


     Kupní cena od 1 564 530 Kč

      

      

     Celkový výkon: 225 kW (306 k) 

     Čistě elektrický dojezd: 48 km

     Mercedes-Benz GLC 300 de 4MATIC kupé

     Na obrázku je Mercedes-Benz GLC kupé.

     Již od 20 500 Kč bez DPH

      

     Kupní cena od 1 631 080 Kč

      

      

     Celkový výkon: 225 kW (306 k) 

     Čistě elektrický dojezd: 48 km

     Mercedes-Benz Třídy E 300 de 4MATIC sedan

     Na obrázku je Mercedes-Benz Třídy E sedan.

     Již od 20 200 Kč


     Kupní cena od 1 721 830 Kč

      

      

     Celkový výkon: 225 kW (306 k) 
     Čistě elektrický dojezd: 54 km

     Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC

     Na obrázku je model Mercedes-Benz GLE SUV.

     Již od 30 000 Kč bez DPH

      

     Kupní cena od 1 919 060 Kč

      


     Celkový výkon: 235 kW (320 k) 

     Čistě elektrický dojezd: 100 km

     Mercedes-Benz Třídy A 250 e

     Na obrázku je model Mercedes-Benz Třídy A kompaktní sedan.

     Kupní cena od 1 015 190 Kč

      


     Celkový výkon: 160 kW (218 k) 

     Čistě elektrický dojezd: 71 km     Mercedes-Benz Třídy A 250 e sedan 

     Na obrázku je Mercedes-Benz Třídy A sedan.

     Kupní cena od 1 015 190 Kč

      

      

     Celkový výkon: 160 kW (218 k) 

     Čistě elektrický dojezd: 72 km

     Mercedes-Benz Třídy B 250 e 

     Na obrázku je vůz Mercedes-Benz Třídy B Sports Tourer.

     Kupní cena od 1 032 130 Kč

      


     Celkový výkon: 160 kW (218 k)

     Čistě elektrický dojezd: 70 km     Mercedes-Benz Třída E 300 e kombi

     Třída E Kombi

     Kupní cena od 1 660 120 Kč 

      


     Celkový výkon: 235 kW (320 k) 

     Čistě elektrický dojezd: 56 km

     Mercedes-Benz GLE 350 e 4MATIC kupé

     Na obrázku je model Mercedes-Benz GLE kupé

     Kupní cena od 2 152 590 Kč

      

      

     Celkový výkon: 245 kW (333 k) 

     Čistě elektrický dojezd: 100 km